Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları 4yas ve kardes olusu

sebebiumut

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2013
4.831
2.717
Merhaba kızlar
Kkdan tanıyan kızlar bilir biri 4 yaşında biri 6 aylık iki çocuğum var. Çalıştığım için çocuğum bakıcılara büyüdü ve 3 yaştan sonra da kreşe başladı. 3 bakıcı değişen tam alışmışken kreşe başlayan oğlum haliyle çok hırpalandı. Kardeş gelişi de tuz biber ekti. ( tabi bu arada bakıcının torunu olması, onunla her hafta sonu ilgilenen dayısının evlenip gitmesi, benim kötü hamilelik geçiririm de ekleyeyim)

Sorun şu ki dünyalar iyisi çocuğum kresinisevemedi. Öğretmenini her sevdiğini söylemesine rağmen hal dili farklı idi. Kreşten yaz okuluna verince çocuğun okula gitme isteğinin olduğunu gördüm. Ne zamanki yaz okulu bitti. Kresine dönecek tırnak yeme huyu hortladı. Haliyle kreşi acil bir şekilde son anda başlatmadan değiştim. Şimdi okuluna yine severek gidiyor ama sendrom kendini koruyamama, eskisi gibi ifade etmeyişi üzüyor beni. (Bakıcı zamanı kendini koruyan sevmediği şeyleri dile getiren çocuk gitti. Hergün dayak yiyen pısırık ev ahalisine aslan kesilen çocuk olmaya başladı.) Lütfen yardim edin araştırmak okumak anlatmak yordu.
Sihirli degnegim yok ama anneliğin verdiği gücü kullanarak öpüp koklamak yaralarını sarmak istiyorum ama artık bende aşırı öfkeli olmaya başladım. Yardim edin çocuğuma bağırmak veyahutta Allah korusun vurmak istemiyorum.

sakın öyle bişey yapma canım çünkü tek güvencesi ve dayanağı sensin o yüzden o dayak ve bağırmaları askıya al kendini tut gerekirse psikiyatriye git canım.Eğer uygulamalı veya sözlü şiddet uygularsan onu çok kötü yaralarsın bunu bil
sabır sabır sabır zaman zaman zaman en güçlü silahtır. Oğluna daha çok vakit ayırmalı sen veya babası onunla her haftaxonu bi etkilik yapmalısınız ona sorumluluk duygusu yükleyin ne bileyim zamanla düzelir inşallah canım

Canım onunla haftanın en az 4 veya 5 günü etkinlik yapıyorum. Her akşam kitap okuyorum ama yetmiyor daha fazlasına da ben yetişemiyorum. O sanırım sadece onunla olmamı istiyor ama sanırım şimdiki öğretmeni sayesinde azda olsa bir toparlanma var. Bakalım bende cocuk psikoloji kitapları okumaya başladım. Umarım geçecektir iki taraflı da kazasız atlatalım diye dua ediyorum

inşallah canım ama sende anlat konuş onunla kardeşinin daha küçük olduğunu ve onun daha çok ilgiye alakaya muhtaç olduğunu bilsin. eminin anlatmışsındır ama her defasında dile getir benim de büyk kızım 5.5 yaşında küçüğü 16 aylık her defasında anlatmama rağmen bilmesine rağmen bazenleri (ki çok normal) ona gösterdiğim ilgiyi alakayı en ufak bir hareketi bile ona da yapmamı istiyor :)

inşallah canım ama sende anlat konuş onunla kardeşinin daha küçük olduğunu ve onun daha çok ilgiye alakaya muhtaç olduğunu bilsin. eminin anlatmışsındır ama her defasında dile getir benim de büyk kızım 5.5 yaşında küçüğü 16 aylık her defasında anlatmama rağmen bilmesine rağmen bazenleri (ki çok normal) ona gösterdiğim ilgiyi alakayı en ufak bir hareketi bile ona da yapmamı istiyor :)
Evlilik telâşlarını konuşurken sıra yavrucaklarimiza gelmiş zaman ne hızlı geçiyor değil mi

X