Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları 4 yasindaki oglum okula gitmemek icin cok agliyor

katakulli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2016
61
32
37
4 yasinda bir oglum var yeni anaokuluna yazdirdim 1 hafta sorunsuz okula gitti ama 2.hafta aglamaya basladi gitmek istemiyorum diye yalvariyor gece ruyasinda sik sik aglamalari basladi.Evde hic etkili vakit geciremiyor surekli telefonla yada sunlara gidelim bunlara gidelim diye israr ediyor.Cok cani sikiliyor.
Niye okula gitmek istrmedigini sordugumda orda cok durmaktan korkuyorum diyor.Kapida bekliyorum seni bugun az durucaksin diyorum ki zaten 4 saat duruyor normalde 13:00 de gidip 16:00 da aliyorum.Benden badka okula getifip goturucek kimse yok ustrlik simdi hamileyim bi dahaki sene kucuk bebekle okul bahcelerinde hic bekliyemem.
Ne yapmam gerek konusunda cok cikmazdayim yanliz birsekilde davranip onu okuldan sogutmak yada guvenini kirmakta istemiyorum.
Deneyimli annelerden ve ogretmenlerden destdk ve akil bekliyorum

Tam gitmek istememe nedenini arştırın. Birde siz bıraktıktan somra sonuç içerisinde ağlıyor muymuş? Okulun rehber öğretmeni varsa onla görüşme talebimde bulunun. Ayrıca kademeli bir şekilde arttırın öğretmenden rica edip mesele ilk hafta 2 saat sınra 3 saat kalsın okulda gibi. Çok kalmaktan korkuyorum demiş ya. Bu süreçte böyle alıştırabilirsiniz

Okula biraktiginizda okuldaykende agliyomu? Benim kizimda 4 yasinda ilk hafta gitmek istemiyorum diye cok agladi ama simdi gitmek istiyorum diye agliyo (hastalandi 1 gun goturmemistim ozaman cok aglamisti gidicem diye) 3. haftadayiz alisti yeni yeni.. birazdaha zaman taniyin ona devamli okul senin icin cok iyi biyer orasi oyunlar oynayip resimler yapip arkadaslarinla eglenebilecegin biyer.. senin icin kotu biyer olsa ben gonderirmiyim hic diyin.. o bilsinki annem beni buraya benim iyiligim icin gonderiyo.. mesela okuldan aldiktan sonra en sevdigi seyi alin ona.. yarin okula tekrar gidersen bunu alicam diyin.. benim kizim stickerlari cok sever ogretmenine onu soyledim kizimin her okula gittigi gun odul olarak ugur bocekli gulen surat kalp gibi cesitli stickerlar verdi bizde eve geldigimizde dolabina yapistirdik oyle oyle okula gitmek istiyorum demeye basladi..

Okula biraktiginizda okuldaykende agliyomu? Benim kizimda 4 yasinda ilk hafta gitmek istemiyorum diye cok agladi ama simdi gitmek istiyorum diye agliyo (hastalandi 1 gun goturmemistim ozaman cok aglamisti gidicem diye) 3. haftadayiz alisti yeni yeni.. birazdaha zaman taniyin ona devamli okul senin icin cok iyi biyer orasi oyunlar oynayip resimler yapip arkadaslarinla eglenebilecegin biyer.. senin icin kotu biyer olsa ben gonderirmiyim hic diyin.. o bilsinki annem beni buraya benim iyiligim icin gonderiyo.. mesela okuldan aldiktan sonra en sevdigi seyi alin ona.. yarin okula tekrar gidersen bunu alicam diyin.. benim kizim stickerlari cok sever ogretmenine onu soyledim kizimin her okula gittigi gun odul olarak ugur bocekli gulen surat kalp gibi cesitli stickerlar verdi bizde eve geldigimizde dolabina yapistirdik oyle oyle okula gitmek istiyorum demeye basladi..
bugun gec goturdum erken aldim okuldan yolda anladmistik ama okul kapisinda yine aglamaya basladi ogretmeni geldi ikna etti 1 saat kadar yine aglamis sonra duzelmis bikac etkinlik yapmislar gulerek cikti okuldan sanirim zaman lazim

X