Konuşma Problemleri 33 aylik oglum için yardım lütfen!

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Maalesef henüz konuşma tam anlamıyla yok. acayim mi anne ve baba ya aba diyir bana bazen ismimle sesleniyor bitti gel ağaç kız çocuk 1 den 10 a kadar kediye haap diyor uçağa pap bu şekilde bunlarda 1 ay da basladi
giderek çoğalır kelimeleri merak etmeyin.

insallah hepimizin cocuklari biran önce konusurda bizlerde rahatlariz.Valla ben tam rahatliyorum oglumda hic bisey yok gaayet iyi diyorum,sonra bi davranisina takiliyorm bu defa internetten arastirmalar falan günümü kendime zehir ediyorum resmen.Halbuki inancli bi insanin Rabbim ne derse o biz ne yapsakta bos bunu tam kavrasam ve kafama yazsam bu kadar kendimi yipratmayacagim,sizlerde böyle yapin dua edip Allahın dedigi olur diyin ki rahatlayasiniz.

Benim kızım 2.5 yaşına geldiğinde neredeyse sadece anne diyordu,önce televizyonu kapadık,üç yaşına geldiğinde net olmayan az sayıda kelimesi vardı araştırıp en iyilerden olan bir konuşma terapistine götürdüm.Göz temasında ,diğer çocuklarla ilişkisinde ,söylediklerimi anlayıp yapmasında sıkıntı yoktu.
Doktor benim eşliğimde kitaplardan sorular sordu kızım gösterdi altta üstte ,temiz kirli gibi şeyler ve sorunun benim fazla ilgim olduğunu kızımın konuşmaya gerek bile duymadığını söyledi ,kreş tavsiye etti ısrarla reddettim üç yaşında yeri anne yanıdır bana göre çünkü bana ihtiyacı var en çok.
Doktorun ufak tavsiyeleri vardı onlara uydum ,kitap okuduk,televizyon neredeyse yok,yaşıtlarıyla zaman geçirdi,gösterdiklerini anlamazdan geldim vs

Şimdi 4 yaşına gelmek üzere her kelime net değil ama artık konuşuyor çok şükür. Benim durumumda olanlara örnek olur diye yazdım ,konuşamıyor diyen çok oluyor sonuç ne bilemiyoruz ben çok aramıştım çünkü:)

Sa
Benim kızım 2.5 yaşına geldiğinde neredeyse sadece anne diyordu,önce televizyonu kapadık,üç yaşına geldiğinde net olmayan az sayıda kelimesi vardı araştırıp en iyilerden olan bir konuşma terapistine götürdüm.Göz temasında ,diğer çocuklarla ilişkisinde ,söylediklerimi anlayıp yapmasında sıkıntı yoktu.
Doktor benim eşliğimde kitaplardan sorular sordu kızım gösterdi altta üstte ,temiz kirli gibi şeyler ve sorunun benim fazla ilgim olduğunu kızımın konuşmaya gerek bile duymadığını söyledi ,kreş tavsiye etti ısrarla reddettim üç yaşında yeri anne yanıdır bana göre çünkü bana ihtiyacı var en çok.
Doktorun ufak tavsiyeleri vardı onlara uydum ,kitap okuduk,televizyon neredeyse yok,yaşıtlarıyla zaman geçirdi,gösterdiklerini anlamazdan geldim vs

Şimdi 4 yaşına gelmek üzere her kelime net değil ama artık konuşuyor çok şükür. Benim durumumda olanlara örnek olur diye yazdım ,konuşamıyor diyen çok oluyor sonuç ne bilemiyoruz ben çok aramıştım çünkü:)[/QUOT
Saolun gercektende, burda herkes yazsa bizde rahatlariz,az cok ayni seyleri yasiyoruz cünkü.Benim oglum 25 ay bitti kelime sayisi az azda olsa arttiyo buda iyi bi gelisme sanirim,sizin söylediginiz gibi anlamsiz seylerde söylemeye basladi,kendi kendine konusuyo,bide gecenlerde renkleri ögrendigini farkettim söyleyemiyo tabi :) ben sordugumda cogunlukla dogru gösteriyo ama.

Merhaba,benim oğlum 4 yaşında kelime üretmeye başladı şuan 5 yaşında ve 2 aydır konuşarak anlaşmaya başladık.önceleri hep işaret ile kendini ifade ederdi.sizin çocuğunuzdada benzer bir şey olabilir.terapistler ve doktorlar tembellik diyor sadece.endişe edilecek bir şey yokmuş

Merhaba,benim oğlum 4 yaşında kelime üretmeye başladı şuan 5 yaşında ve 2 aydır konuşarak anlaşmaya başladık.önceleri hep işaret ile kendini ifade ederdi.sizin çocuğunuzdada benzer bir şey olabilir.terapistler ve doktorlar tembellik diyor sadece.endişe edilecek bir şey yokmuş
Merhaba, inşallah dediğiniz gibidir. Bazen ağzımızdan çıkan bir cümleyi bile tekrar ediyor . Ama çok zora kalmazsa asla ağzını açmıyor . şimdilerde yat kalk otur gel bunları söylemeye başladı . kendi düştüğünde bile kalkarken kalk diyor . Kreşte öğretmeni normal karşılıyor . Yinede endişeleniyorum .

Merhaba hanımlar, anneler benim 33 aylik oglum var ve maalesef hala anne kelimesini söylediğini duymadım. Konuşmuyor nadiren baba, mama, gel,hadi,byee byee oda canı isterse. Çok hareketli oturup konuşuyorum anlatıyorum ama çabuk sıkılıyor. Geçenlerde bir merkeze götürdüm ve bilinçsiz davrandım. Rehabilitasyon merkezine gittik otizm belirtisi sadece kapak çevirmesi ve arada ellerine bakması ismini söyleyince geliyor yüzüme bak gözlerime bak anlıyor bakıyor şunları diz dediler dizdi. Daha fazla ilgi dediler ama oğlum konuşmama dışında her ortamı hemen sevmiyor iki hafta sonra devlete çocuk psikiyatri ye götüreceğim. Ama içim içimi yiyor kesin bsy yok duyana kadar yada çocuk konuşana kadar uyku haram. Haftaya oyun grubu buldum ise yarar mı ondanda emin değilim. Çünkü pek yaşıti yok çevremde arkadaşla oynamayı da bilmiyor. Böyle şeyler yaşamış yada yaşayan anneler bilgisi olan varsa yardımci olabilirmi daha neler yapmalıyım?
Merhaba p
Merhaba hanımlar, anneler benim 33 aylik oglum var ve maalesef hala anne kelimesini söylediğini duymadım. Konuşmuyor nadiren baba, mama, gel,hadi,byee byee oda canı isterse. Çok hareketli oturup konuşuyorum anlatıyorum ama çabuk sıkılıyor. Geçenlerde bir merkeze götürdüm ve bilinçsiz davrandım. Rehabilitasyon merkezine gittik otizm belirtisi sadece kapak çevirmesi ve arada ellerine bakması ismini söyleyince geliyor yüzüme bak gözlerime bak anlıyor bakıyor şunları diz dediler dizdi. Daha fazla ilgi dediler ama oğlum konuşmama dışında her ortamı hemen sevmiyor iki hafta sonra devlete çocuk psikiyatri ye götüreceğim. Ama içim içimi yiyor kesin bsy yok duyana kadar yada çocuk konuşana kadar uyku haram. Haftaya oyun grubu buldum ise yarar mı ondanda emin değilim. Çünkü pek yaşıti yok çevremde arkadaşla oynamayı da bilmiyor. Böyle şeyler yaşamış yada yaşayan anneler bilgisi olan varsa yardımci olabilirmi daha neler yapmalıyım?
Merhaba bunu yazali 6 yıl olmuş oğlunuz nasıl duan bnmkide benziyor

X