Premature Bebekler 30 haftalık prematüre bebek anneleri ve bebek gelişimi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Selam kızlar bebeğim hasta oldu ve 5 gün hastanede kaldık o sebeple buraya hiç girip bakamadım :KK43: canımdan can gitti sanki o sırada rabbim hepimizin evladına sağlık sıhhat versin

Evet. Ne yaptım da erken doğdular? diye. Devlet kurumunda çalışıyorum ve hamilelik süresinin büyük bir kısmını evde geçirdim.
Canım hiç öyle şeyler düşünme sen şimdi onların orada iyi olmasına odaklan çünkü olan oldu ve bu biz ne dersek diyelim rabbim öyle istediği için oldu vardır bir hayır diyeceğiz inşallah onlarda çıkacak çok iyi olacak

Gittikçe daha da iyi oluyorum. Bebişler de iyi çok şükür. Doktor kilo almalarını beklediğini söylüyor. Haftaya kanguru eğitimine başlayacağız. 2 günde 1 görmemize izin veriyorlar. Her gün özlüyorum. Görmezsem içim rahat etmiyor. Şimdilik her şey yolunda. Sen nasılsın? Seninkiler nasıl ?

Gittikçe daha da iyi oluyorum. Bebişler de iyi çok şükür. Doktor kilo almalarını beklediğini söylüyor. Haftaya kanguru eğitimine başlayacağız. 2 günde 1 görmemize izin veriyorlar. Her gün özlüyorum. Görmezsem içim rahat etmiyor. Şimdilik her şey yolunda. Sen nasılsın? Seninkiler nasıl ?
Cok sevindim kavusmaniza az kalmis canimm Allahn izniyle hersey daha guzel olacak 🙏biz iyiyiz uykusuz gecelere devam 😊 bol bol uyu 😉

Kızlar birşey sormak istiyorum günün aşağı yukarı aynı saatlerinde yani akşam saatlerinde bebeğim bir başlıyor ağlamaya ve uyumamaya yaklaşık 5 saat sürüyor böyle bir durum yaşayan var mı ? Kafayı yiyecek gibi oluyorum bazen :KK43:

Kızlar birşey sormak istiyorum günün aşağı yukarı aynı saatlerinde yani akşam saatlerinde bebeğim bir başlıyor ağlamaya ve uyumamaya yaklaşık 5 saat sürüyor böyle bir durum yaşayan var mı ? Kafayı yiyecek gibi oluyorum bazen :KK43:

Benim ikizler 31 haftalik dogdu su an 2 yaşına girmek üzereler boyları yaşıtlarından biraz uzun kiloları sınırda merak eyme yaşıtlarını yakalıyorlar. Bu aylarda dedigin gibi aksam ağlamaları olur ve uyumaz aynısını bende yaşadım aşırı derecede gaz problemi yaşadık 6 aya yakın sürdü hatta birisi daha yeni yeni gazını zorlanmadan çıkarmaya başladı çok şükür. Birde zaman zaman büyüme atağı geçirirlerdi gece sebebsiz yere delice ağlayarak uyanırlardı ve sakinlestirmek zaman alırdı. Allah güç kuvvet versin prematüre cok zor ben 6 ay eve kimseyi sokmadım misafir kabul etmedim dedeler ninelerde gelince önce ellerini yıkattım bebeklere o şekilde dokundular tıpkı küvezdeki gibi.

Benim ikizler 31 haftalik dogdu su an 2 yaşına girmek üzereler boyları yaşıtlarından biraz uzun kiloları sınırda merak eyme yaşıtlarını yakalıyorlar. Bu aylarda dedigin gibi aksam ağlamaları olur ve uyumaz aynısını bende yaşadım aşırı derecede gaz problemi yaşadık 6 aya yakın sürdü hatta birisi daha yeni yeni gazını zorlanmadan çıkarmaya başladı çok şükür. Birde zaman zaman büyüme atağı geçirirlerdi gece sebebsiz yere delice ağlayarak uyanırlardı ve sakinlestirmek zaman alırdı. Allah güç kuvvet versin prematüre cok zor ben 6 ay eve kimseyi sokmadım misafir kabul etmedim dedeler ninelerde gelince önce ellerini yıkattım bebeklere o şekilde dokundular tıpkı küvezdeki gibi.
Vallaha bizim gaz problemi baya bitti gibi tam dedim rahat olacağız şimdi de bu akşam uyumamalari başladı çocukların da bir karakteri var aynı zamanda galiba onu da çözmek lazım en azından sadece benim başımdan geçmiyor demek ki insan ağladıkça hep kendini suçluyor neyini yapamıyorum vs diye başarısız hissediyor :KK43: bu duygu da insanın içini kemirip duruyor

Selam kızlar bugün doktor kontrolüne gittik ve kilo alımının yine az olduğunu gördük ben maalesef çabuk stres olan ve stresten iştahı azalan biriyim kimisi mesela iştahım açılır der sanırım bu sebeple sütümde çok yaramıyordu yavrum zaten küçük doğdu küçük kalıyordu sormak istediğim ise mamaya başladık golden goat aldık doktor ısrar etmedi hiçbir markada birde hangi çocuk mamayı sever belli olmaz dedi şuan mama kullanan bu markayı kullanan var mı ? Yorumlarınızı bekliyorum

keçi sütlü markalarda yeterli içerik yok , prebiyotik , balık yağı gibi , içeriğine sizde bakın ama benim doktorum önermedi

Selam kızlar bugün doktor kontrolüne gittik ve kilo alımının yine az olduğunu gördük ben maalesef çabuk stres olan ve stresten iştahı azalan biriyim kimisi mesela iştahım açılır der sanırım bu sebeple sütümde çok yaramıyordu yavrum zaten küçük doğdu küçük kalıyordu sormak istediğim ise mamaya başladık golden goat aldık doktor ısrar etmedi hiçbir markada birde hangi çocuk mamayı sever belli olmaz dedi şuan mama kullanan bu markayı kullanan var mı ? Yorumlarınızı bekliyorum
Benim ikizlere Aptamil güzel kilo aldırıyordu ayda 1 kilo aynı zamanda emziriyordum ama az emiyorlardı aptamil pahalı diye bebelaca döndük hiç kilo aldırmadı tekrar aptamile döndük ta ki 8. Aya kadar 8. Aydan sonra kilo alımları cok yavaşladı aptamil sma donusumlu kullandım su an 2 yaşındalar biri 10 digeri 11 kilo biryerden sonra ne yapsan boş. Zaten belli bir aydan sonra butun cocuklarda kilo alımı yavaşlarmış ama seninki daha cok küçük 3 aylık felan sanırım neden keci sutlu mama tercih ettin inek sütüne allerjisimi var? Ama doktorunuzun dediği doğru her cocuğun sevdiği bir mama oluyor.Bir kerede hero baby aldım icinde seker olduğunu bilmiyordum cok sevdiler daha cok icmek istediler seker acıktırdımı ne yaptı birdaha almadım. Instagramda gidadedektifini takip etmeni tavsiye ederim orada bütün mamaların içerik bilgileri ve karşılaştırması var.

X