3.kediyi sahiplendik ama cok endişeliyim

Fluna

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2023
202
98
26
Öncelikle herkese merhabalar.Başlıkta da gördüyünüz üzere 3.kediyi sahiblendik.eşimin iş yerinden bi amca eşime "bana bi kedi hediye etmişler ama ben bakamıyorum sokağa bırakmak istiyorum demiş eşimde sokağa bırakma ver bana biz bakarız demiş.ben de olsam aynısı yapardım çünki hiç bi zaman gönlüm el vermez evde yaşayan kedinin sonradan sokağa salinmasina.ama sorun şu ki evde 2 kedi var ve onların birbirine alışmasına kadar bizim canımız çıktı.şimdi bile arasıra kavga ediyorlar)) bu 2 kedimin artık bi düzenleri var ve 3.kedi gelirse bu düzen çok mu bozulur?hem de maddi açıdan çok endişeliyim.veterinerlerin çoğu paragöz olmuş durumda(tanıdığım 3 veteriner neredeyse hepsi ayni) bi ilaç yazıyor 200 300 TL para istiyor.kedi sahiplenmek bebek bakmakla aynı şey sorumluluk alıyorsun.3 tane kedisi olanlar bana yardımcı ola bilirmi lütfen gözüme uyku girmiyor:KK43: bu gün akşam 7den sonra eşim kediyi eve getirecek ve çok heyecanlıyım...güzelliğin fotoğrafını da bırakıyim buraya🧿nasil kiyiyolar bu canlara anlamıyorum sanki oyuncaklar:KK43:

Eklentiler

• IMG-20230303-WA0012.jpg
    IMG-20230303-WA0012.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 91
Sahiplendirmeye çalışın yeni bir yuva çıkarsa çıkar çıkmazsa sizinle yola devam eder çok tatlıymış

Ya bu nasıl güzel bisey maşallah 😍
Annemlerin üç kedisi var (vardı birini yeni kaybettik 😔) çok problem yaşamıyorlardı, hepsini sokaktan kurtardıkları icin veteriner bir tık yardımcı oluyordu maddiyat konusunda. Zaten kediler çok oldukça bakmak o kadar kolay oluyor birbirleriyle oynuyorlar 🤗
Ama bakamam derseniz yuva aramaya çalışın

Sahiplendirmeyi deneyin isterseniz çevrenizde güvendiğiniz birileri mi var mı? Bende iki kedimi birbirine 1 ayda alıştırabildim. Ama bir şekilde alışıyorlar. Sadece ilk zamanlar ayrı odalarda tutmanızda fayda var. Onun dışında evet maddi açıdan zorlayabiliyor. Bende bahçede besliyordum ama araba çarptığı için eve aldım şimdi. Sadece ameliyata 6000 tl istedi. Allah'tan fiyatı düşürdü yardımcı oldu ama hiç beklemiyordum böyle bi şeyi :) Ve hiçbir zaman bakamayacağım kediyi sahiplenmeyi düşünmedim. Genelde bırakanlarda çocuklara oyuncak alır gibi kediyi alıp sonra çocuğunun hevesi kaçınca ( ki çok rastlanan bir durum ) sokağa atanlar oluyor. Benim çocuğum istesede ben bakacağım düşüncesi ile sahiplenirim çocuk için değil. Keşke bunları bir akıllarına sokabilsek.

Ya bu nasıl güzel bisey maşallah 😍
Annemlerin üç kedisi var (vardı birini yeni kaybettik 😔) çok problem yaşamıyorlardı, hepsini sokaktan kurtardıkları icin veteriner bir tık yardımcı oluyordu maddiyat konusunda. Zaten kediler çok oldukça bakmak o kadar kolay oluyor birbirleriyle oynuyorlar 🤗
Ama bakamam derseniz yuva aramaya çalışın
Merhabalar☺️kediyi eve getirdik bide ne göreyim kedi hamile:KK70: doğurmasını bekliyorum heyecanım 2 kat artmış durumda.insallah doğursun Allah nasip ederse yavruları sahiplendiricem güzel insanlara🙏🙏

Sahiplendirmeyi deneyin isterseniz çevrenizde güvendiğiniz birileri mi var mı? Bende iki kedimi birbirine 1 ayda alıştırabildim. Ama bir şekilde alışıyorlar. Sadece ilk zamanlar ayrı odalarda tutmanızda fayda var. Onun dışında evet maddi açıdan zorlayabiliyor. Bende bahçede besliyordum ama araba çarptığı için eve aldım şimdi. Sadece ameliyata 6000 tl istedi. Allah'tan fiyatı düşürdü yardımcı oldu ama hiç beklemiyordum böyle bi şeyi :) Ve hiçbir zaman bakamayacağım kediyi sahiplenmeyi düşünmedim. Genelde bırakanlarda çocuklara oyuncak alır gibi kediyi alıp sonra çocuğunun hevesi kaçınca ( ki çok rastlanan bir durum ) sokağa atanlar oluyor. Benim çocuğum istesede ben bakacağım düşüncesi ile sahiplenirim çocuk için değil. Keşke bunları bir akıllarına sokabilsek.
Merhabalar☺️kediyi eve getirdik bide ne göreyim kedi hamile:KK70: doğurmasını bekliyorum heyecanım 2 kat artmış durumda.insallah doğursun Allah nasip ederse yavruları sahiplendiricem güzel insanlara🙏🙏böyle insanları gördüğümde kavga etmemek için kendimi zor tutuyorum...Ne yazikki asla anlamayacaklar...şimdilik sağ salim doğursun bi yolunu buluruz o kadar tatlı bir şey ki yumuş yumuş bide göbeği çıkmış ısırmak istiyorum☺️☺️

Zamanla birbirlerine alışmayan kedi görmedim. Zamanla alışırlar, korkmayın. Maddi konularda haklısınız ama ha 2 kedi ha 3 kedi, mama ve kum masrafı konusunda fazla bir şey değişmez sadece veteriner parası var o da her zaman değil. Eğer bakabiliyorsanız alın derim, yazık bu güzel yavrucak sokağa gitmesin.

Zamanla birbirlerine alışmayan kedi görmedim. Zamanla alışırlar, korkmayın. Maddi konularda haklısınız ama ha 2 kedi ha 3 kedi, mama ve kum masrafı konusunda fazla bir şey değişmez sadece veteriner parası var o da her zaman değil. Eğer bakabiliyorsanız alın derim, yazık bu güzel yavrucak sokağa gitmesin.
Merhabalar.aldim eve kıyamadım tabiiki ama hala alışamadılar ama zamanla düzelicek)) eve getirdiğimizde hamile oldugunu öğrendik eski sahibi bilmiyormuş şimdi bebek bekliyoruz çok heyecanlıyım☺️

X