3 günde sadece yarım kilo vermem normal mi ya 😕

Tombulkedi

Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2022
426
625
29
Merhaba. Kilo verme süreçlerine daha önceden de giriyordum. Fakat şimdi 3 gündür diyetteyim ama sadece yarım kilo verebilmişim çok üzgünüm. Çok demoralize oldum. 80.5 kilodan 80.0 e düştüm sadece. 165 boyum var.
Diyetin ilk günleri bilirsiniz ödem atılır bir iki kilo hemen verilir. Ama bende öyle olmadı bu sefer 😐

Yaptığım diyet sabah yumurtalı ve 1 dilim ekmekli standart diyet kahvaltı ogld ve akşam ise sebze yemeği idi. Ayran ile. Ara öğün olarak da bir iki incir ya da karpuz yemistim.
Şok diyet yapmalı mıyım? Sadece kabak vb diyetler

Merhaba. Kilo verme süreçlerine daha önceden de giriyordum. Fakat şimdi 3 gündür diyetteyim ama sadece yarım kilo verebilmişim çok üzgünüm. Çok demoralize oldum. 80.5 kilodan 80.0 e düştüm sadece. 165 boyum var.
Diyetin ilk günleri bilirsiniz ödem atılır bir iki kilo hemen verilir. Ama bende öyle olmadı bu sefer 😐
Şok diyet yapmalı mıyım? Sadece kabak vb diyetler

Şu an aynı sorunu yaşıyorum çok takılmayın teraziye
Şok diyetlerin geri dönüşü yeniden fazlasıyla kilo almadır o işlere hiç girmeyin
Kiloyu uzun süre taşıyınca bir direnç oluşuyor vücutta, diyetinize aynen devam edin, yavaş gitsin sağlam gitsin

Şu an aynı sorunu yaşıyorum çok takılmayın teraziye
Şok diyetlerin geri dönüşü yeniden fazlasıyla kilo almadır o işlere hiç girmeyin
Kiloyu uzun süre taşıyınca bir direnç oluşuyor vücutta, diyetinize aynen devam edin, yavaş gitsin sağlam gitsin
Yaştan heralde. Artık 30u geçtim

Şok diyet yapma zamana ver 6 ayda 10 kilo verdim zaman uzun ama bakınca 10 kilo cok uyi bir değer 6 ayda gitti bi arkdm diyetisyeni 1 yillik yapacaz dedi sikmadan kasmadan dedi yeme sekligi değiştirecerez 12 kilo verdi ayda 1 kilo gitti ama 12 ayin sonunda acayip fitti bence diyetislenle devam edin ayda 2 3 kilo ideal aksamlari uzum sirkesi icin bir yemek kasigina bi subrdg ile
Ben iki ogun besledim 4 sen sonra hic birsey yemedim sirkeli su ictim acayip tok tutuyor beni

Şok diyet yapma zamana ver 6 ayda 10 kilo verdim zaman uzun ama bakınca 10 kilo cok uyi bir değer 6 ayda gitti bi arkdm diyetisyeni 1 yillik yapacaz dedi sikmadan kasmadan dedi yeme sekligi değiştirecerez 12 kilo verdi ayda 1 kilo gitti ama 12 ayin sonunda acayip fitti bence diyetislenle devam edin ayda 2 3 kilo ideal aksamlari uzum sirkesi icin bir yemek kasigina bi subrdg ile
Ben iki ogun besledim 4 sen sonra hic birsey yemedim sirkeli su ictim acayip tok tutuyor beni
Ben if yapamıyorum ya denedim

Hemen tartilma.
En azından 1 hafta geçsin.
Her gün tartilirsan 100 gram verdim 500 gram aldım deyip kafayı yer diyeti bırakırsın söyleyeyim.
En az 1 hafta tartilmayacaksin.
Diyetine devam et bu şekilde.
Iki öğün sebze yemeği değil de 1 öğün köfte tavuk yada balık yersen daha iyi olur.
Ben 2 ana öğün yiyorum mesela.
Ara öğünlerde kahve,meyve,soda,çay işte bu tarz şeyler tüketiyorum.
O zaman hızlı gidiyor kilolar

Yaştan heralde. Artık 30u geçtim

Yaşta etken tabi ben de 45 im, üstelik menapozdayım
Uzun süre kilolu yaşayınca yani kötü beslenince vücutta insülin direnci oluşuyor, kilo da yerleşiyor, yıllarca aldığını üç beş günde veremezsin normali bu. Uzun vadede yeme alışkanlığını değiştirerek vermek lazım, şu an o sabır dönemindeyim terazi hiç oynamıyor ama karbonhidrattan uzak durmaya çalışıyorum, elbet sonuç alacağım diye düşünüyorum

Daha uc gün olmus, gun bazinda degerlendirmeyin, bir ayin sonunda vereceginiz kilo onemli.
Diyetisyenler hergun tartilmayi onermiyor, ayda bir kere oneriyor.
Eminim siz hergun tartiliyorsunuz, hergun tartilmayin, ayda biri bekleyemezseniz
haftada bir veya onbesgunde bir tartilin.

Yaşta etken tabi ben de 45 im, üstelik menapozdayım
Uzun süre kilolu yaşayınca yani kötü beslenince vücutta insülin direnci oluşuyor, kilo da yerleşiyor, yıllarca aldığını üç beş günde veremezsin normali bu. Uzun vadede yeme alışkanlığını değiştirerek vermek lazım, şu an o sabır dönemindeyim terazi hiç oynamıyor ama karbonhidrattan uzak durmaya çalışıyorum, elbet sonuç alacağım diye düşünüyorum
Umarım . 1 ay sabredeyim bakalım nolacak

sporla aran nasil intgramda bi tane Çinli kadin denk geliyor gobegini kaldirip indiriyor videoa ha hu hau diyede ses çıkarıyor ben arada onu yapmaya calışıyorum karnim bayagi agriyor kesin denk gelmişsiniz kadin populer karin hareketinde

Daha uc gün olmus, gun bazinda degerlendirmeyin, bir ayin sonunda vereceginiz kilo onemli.
Diyetisyenler hergun tartilmayi onermiyor, ayda bir kere oneriyor.
Eminim siz hergun tartiliyorsunuz, hergun tartilmayin, ayda biri bekleyemezseniz
haftada bir veya onbesgunde bir tartilin.
👌🏻

sporla aran nasil intgramda bi tane Çinli kadin denk geliyor gobegini kaldirip indiriyor videoa ha hu hau diyede ses çıkarıyor ben arada onu yapmaya calışıyorum karnim bayagi agriyor kesin denk gelmişsiniz kadin populer karin hareketinde
İrrite olup atlıyordum 😂 bı bakayım. Akşamları yarım saat yürüyorum sadece. Yeterli değildir yani

Sizin gibi insanlar bu sebepten kilo veremiyor işte, kilo vermek dediğiniz uzun bir süreç. 3 günde bir şey beklememeniz gerek. Hergün tartılıp anca sayılarla kafayı yer sonra veremiyorum deyip pes edersiniz. Bu kiloları aylarca yıllarca yiyerek aldınız sonuçta, ve aylarca yıllarca sağlıklı beslenip spor da yaparak vereceksiniz. Yılların birikimi birkaç günde bir ayda gitsin gibi bir matematik yok zaten.

X