Çocuk Hastalıkları 3 aylık bebeğimin Crp değeri 102 çıktı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Kafkasss

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2023
2
0
29
Merhaba arkadaşlar. Bebeğim 15 kasımda tam 3 ayını doldurdu. 17 Kasımda ateşi çıktı. Önce 37 buçuk civarıydı sonra ertesi gün 38-40 arası değişiyordu. Ateşinin çıktığını nasıl anladık, şöyle oldu.. Ağzı akıyor gibiydi, bi halsizlik ve dalgınlık vardı bundan dolayı ateşini kontrol ettim ve o şekilde anladım. 18 Kasım akşamı da acile gittik.Evde ılık duş ve dolven şurup vs denedik baktık olmuyor acile gittik. Kan ve idrar alındı. Kanında enfeksiyon çıktı malesef CRP değeri 102 çıktı. İnanılmaz yüksek bir oran bu... Ve hemen yatış verdiler. Antibiyotikli serumlar vs.. Bu durum beni çok endişendiriyor. Kaynağı henüz belli değil. Benimle aynı durumu yaşayan var mı?

Merhaba arkadaşlar. Bebeğim 15 kasımda tam 3 ayını doldurdu. 17 Kasımda ateşi çıktı. Önce 37 buçuk civarıydı sonra ertesi gün 38-40 arası değişiyordu. Ateşinin çıktığını nasıl anladık, şöyle oldu.. Ağzı akıyor gibiydi, bi halsizlik ve dalgınlık vardı bundan dolayı ateşini kontrol ettim ve o şekilde anladım. 18 Kasım akşamı da acile gittik.Evde ılık duş ve dolven şurup vs denedik baktık olmuyor acile gittik. Kan ve idrar alındı. Kanında enfeksiyon çıktı malesef CRP değeri 102 çıktı. İnanılmaz yüksek bir oran bu... Ve hemen yatış verdiler. Antibiyotikli serumlar vs.. Bu durum beni çok endişendiriyor. Kaynağı henüz belli değil. Benimle aynı durumu yaşayan var mı?

BİR ENFEKSIYON GECİRİYORDUR.BENIM OĞLUMUNDA 145 E CIKMIŞTI ANTIBIYOTIKLERLE KISA SÜREDE DÜŞER O DEĞER

BİR ENFEKSIYON GECİRİYORDUR.BENIM OĞLUMUNDA 145 E CIKMIŞTI ANTIBIYOTIKLERLE KISA SÜREDE DÜŞER O DEĞER
Merhaba benim oğlumda 4 yaşında 3 gundur ateşli ve crp 103 cıktı iğne verildi. Sadece soğuk algınlığı gibi belirtileri vardı neden bunlarda yükselir anlamadım sizinki neden yükselmişti acaba

Geçmiş olsın bebeğiniz iyileşti mi benim bebeğimin de çok yüksek ateşi var 3 gündür. Crp yükske. Size neler yapıldı ?

Ben de iki seferdir aynı şeyi yaşıyorum. 2.5 aylıkken kanda enfeksiyon çıktı. Antibiyotik tedavisi görmesi gerektigi icin hastanede kaldık 5 gün. Doktor kaynağını bulamadıklarını genel bir antibiyotik tedavisine olumlu sonuç aldıklarını söylemişti. Şimdi ise kızım 4.5 aylık yine düşmeyen inatçi bir ateşle geldik bir de emmiyordu 5 6 saattir. Bu sefer crp çok yüksek 108 çıktı hemen yatış verdiler. Anlayamadık neden böyle 2 ay sonra tekrarladıgını suanda tedavi görüyor Rabbim acil sifa versin tüm hastalara

Merhaba, benim bebeğimin de 5 aylıkken 38 i geçmeyen ateşi ve halsizliği vardı acile gittik crp 173 çıktı doktor inanamadı boyundan büyük crp si var diye hemen yatış antibiyotik 2. Gün crp 14 e düşmüştü, doktor fırsatçı mikroplar yapmıştır dedi kaynağı nedir diye üzerine çok düşmedi, antibiyotik almış olduk ama dirençli çıkmayınca sevindik tabi. Zaten ateşi de 1 gün içinde önce araları açıldı (4 saatte çıkarken 8 saatte çıktı gibi) sonra da tamamen geçti. İnsan korkuyor tabi ama antibiyotiğe dirençli değilse sorun olmuyor, geçmiş olsun herkese, ben de 2 gün kendimi yemiştim sonucu düşene kadar o yüzden aynı durumu yaşayan olursa diye yazdım

X