3 ayda 20 kilo verdim :) kaldı 14 kilo :)

Selam kızlar, bugün tartıldım 78kg:110:yani haftada 3 kg veremeyeceğime göre bu kadarına da şükür diyeyim bari:KK76:
ilk hafta ödem atınca devamını bekledim:KK76:

slm bende katılabilir miyim size 64 kiloyum ama öyle katı diyet yapmıyorum 54 ideal kilom ama 50 de olsa fena olmaz:)

mesela sabah 1 haşlanmış yumurta,2 dilim kepek ekmek,kibrit kutusu kadar peynir ve 5-6 adet zeytin en kötüsü 1 çay bardağı şekerli çay içtim ya çayı şekersiz içemiyorum ben:KK43:

bu arada sabah aç karınla 1 çay kaşığı çörek otu yedim iyice çiğnedim çok acı su ile yuttum inanılmaz derecede yağ yakıyor annem onun sayesinde bayazayıflamıştı sabah ve öğlen yemekten yarım saat önce yiyin su ile yutun veeee görün:)

ayrıca şişemdeki suya sabahtan yarım limonu doğruyorum üzerine su koyuyorum akşama kadar bittikçe üzerine su ekliyorum iki -üç kez su ekledikten sonra atıyorum limonu :) yoksa akşamdan sabaha bekleyince pissss kokuyoru:)

bu arada 16 aylık kızım var 60 ile hamile kalmıştım 78 ile doğurdum doğumda 8 kilom gitti işe başlayana kadar yani 3 ayda 66 ya düştüm yiyerek ve emzirerek,işe başladım 2 kilo daha verdim ve aylardır öyleyim yiyorum almıyorum ama veremiyorum da o yüzden size katıldım,dedim ki herhalde artık yiyerek veremiycem diyete başlayayım dedim :)3 gündür dikkat ediyorum yediklerime:)

bu arada 16 aylık kızım var 60 ile hamile kalmıştım 78 ile doğurdum doğumda 8 kilom gitti işe başlayana kadar yani 3 ayda 66 ya düştüm yiyerek ve emzirerek,işe başladım 2 kilo daha verdim ve aylardır öyleyim yiyorum almıyorum ama veremiyorum da o yüzden size katıldım,dedim ki herhalde artık yiyerek veremiycem diyete başlayayım dedim :)3 gündür dikkat ediyorum yediklerime:)
Allah uzun ömürler versin bebeğinize:emir_bebek:
Hoş geldiniz ayrıca:KK5:

teşekkürlerrr:) hoşbuldum bu arada:)

Son düzenleme:
birazdan ara öğün yapıcam 9-10 sarı kuru üzüm kurusu,2 kara üzüm çakirdekli onun kurusu,1 ceviz,4-5 ekşi kırmızı bi meyve kurusu var ya ondan :) 1 de yeşil çay:)

kızlar bu arada ben sağlıkçıyım 3-4 gündür sizin sayfalarınızı okudum bitirdim ben karatay diyetinin sağlıksız olduğuna inanıyorum çok aç kalıyorsunuz onunla bi insanın günde 3 dilim ekmek yemesi gerek ha tmm şekeri fazla almamak gerek ama sağlıksız şekeri fazla almamak gerek kuru meyve patates haşlama ve ekmek ile alınan şekerden zarar gelmez yarar gelir çünkü insanın kasları ve beyni sadece şeker ile çalışır uzun süre karatay diyeti yaparsanız gücünüz tükenir beyninizin çalışma sistemi bozulduğu için unutkanlık başlar gücünüz tükendiğinde artık diyeti de ne yesem ne etsem umursamaz boşverr ve hızlı kilo alımı başlar .
bu arada taze meyveden de 1 er tane ara öğünde süt ile yiyebilirsiniz yalnız muzun yarısını bir ara öğünde diğer yarısını diğer ara öğünde yeyin onda şeker fazla biraz meyve yanında da 1 bardak yarım yağlı şekersiz süt içilebiliyor :)1 er tane derken 1 elma 1 su bardağı süt yada 1 portakal 1 su bardağı süt ,süt yerine kuçuk kase yoğurt da olur:)

Son düzenleme:
sabah:1 haşlanmış yumurta ,1 dilim ekmek,1 kib kut peynir ve çay içtim
öğlen : 1 kase çorba ,1 çorba kasesi kadar salata,1 tabak etli bi yemek yedi
akşam: eşim mantar sote yapmış bulgur pilavı ve 1 kase yoğurtla yerim:) eve gidince veeeee benim vücut geç alıp çabuk kilo veriyor 5 günde 1 kilo verdim:) midem de küçüldü canım pek bşy istemiyor tatlı bile:)

sabah 1 bazen 2 kaynamış yumurta, avuç içi kadar peynir, 5-6 zeytin, domates, salatalık ve biberle kahvaltı yapıyorum cnm. akşamda çorba salata ya et yemeği ( ama yağsız), yada sebze yemeği yiyorum. spor olarakta pilates yapıyorum.
kilonu saklamana gerek yok cnm sonuçta bende obezdim bundan 3 ay önce.. kilo isteyince verilebilen bişe
Tebrik ederim öncelikle bende 12 kilo kaldı miğdem küçüldü ve çok rahatladım yemekler porsiyonlar az kız kardeşimle bire tabağı bölüşüp yiyoruz çok rahatladım darısı tüm isteyenlere sizi çok iyi anlayabiliyorum gerçekten karar vermek en önemli şey.

bu arada sabah aç karınla 1 çay kaşığı çörek otu yedim iyice çiğnedim çok acı su ile yuttum inanılmaz derecede yağ yakıyor annem onun sayesinde bayazayıflamıştı sabah ve öğlen yemekten yarım saat önce yiyin su ile yutun veeee görün:)

Çörekotunu bu sekılde tüketirseniz bağırsak Çeperinize batar.. bağırsaklarınız iltihaplanır ve ameliyatı ağırdır.. ya öğütülmüşünü yiyin ya da yağını için.. bu şekil yemeniz çok tehlikeli. Gözümle gördüm Ne kadar kötü olabileceğini.

Ya harikasın bende evde plates başladım iki gündür yapıyorum saat üç dört gibi de 1 saat yürüyorum ama bi azalma olmadı maalesef yürüyüşü bir haftadır yapıyorum bana ne onerirsiniz

Çörekotunu bu sekılde tüketirseniz bağırsak Çeperinize batar.. bağırsaklarınız iltihaplanır ve ameliyatı ağırdır.. ya öğütülmüşünü yiyin ya da yağını için.. bu şekil yemeniz çok tehlikeli. Gözümle gördüm Ne kadar kötü olabileceğini.
ben de yıllar önce böyle yiyerek tükettim. neden batıyor acaba. onun gbii bir sürü şey yiyoruz iyice çiğnemiş . öyle yutmuş

Merhaba bayanlar..

Nerden başlasam bilemedim isterseniz zayıflamaya nasıl karar verdim o konudan başlayalım
aslında şişman hatta obez bir insanın zayıflamak için o kadar çok nedeni var ki... 32 yaşındayım boyum 165 başlangıç kilom 89.9 du şuanda 69.9 uum:) :halay:2 yaşında bir kızım var:emir_bebek:..

kendimi hiç güzel hissetmiyordum. üzerime uygun kıyafet bulamıyordum. artık süslenmek bile istemiyordum. her gören ne kadar şişmişsin diyodu. bi sabah eşime artık zayıf olmak istiyorum lutfen mide ameliyatı olmama izin ver çünkü ben çok iradesizim ve yemeyi kesemiyorum diye ağladım.. kıyamam oda hemen o gün araştırmaya başlamış. akşam bana eğer mide ameliyatı olursan 2 hafta sıvı en az 1 ay püre yemek zorundasın dedi. üstüne bide 6 ay hamurişi, makarna, pilav vs yasak dedi. şöyle bi düşündüm ve ben bunları bu kadar süre yaparsam zaten zayıflarım dedim ve hemen o akşam rejime başladım :)

artık zayıf bir eş ve zayıf bir anne olmak istiyordum. gidip bi spor salonuna yazıldım haftanın 3 günü 1 saat pilates yaptım. hala devam ediyorum. ramazana kadar devam edip sonrasında evde pilates yapmaya başlıcam.
diyetleri araştırdım ve en iyisinin karatay olduğuna karar verdim. haa şunuda söyleyeyim karatay diyetini tam anlamıyla yapmıyorum.

Günde 2 öğün yiyorum akşam 7den sonra bişe yemiyorum. ekmeği, hamurişini, tatlıyı, makarnayı, pilavı ve abur cuburu şimdilik hayatımdan çıkardım. istediğim kiloya ulaşınca kendime arada kaçamak yapıcağıma dair söz verdim:)

Eğer bana katılmak isteyen olursa kapım sonuna kadar açık:) Ayrıca yazımı sonuna kadar okuyan herkese teşekkür ederim :KK200:
Bende 24 yaşındayım ve şuanda 103 kiloyum artık bende psikoloji denen birşey kalmadı çünkü bana zayıfla dedikleri anda daha çok yemeye başlıyorum stresten tam 45 kilo fazlam var bende mide ameliyati olmayı düşünüyorum ama bilmiyorum nasıl olur aynaya baktıkça kendimden nefret ediyorum ben spor yapamıyorum çünkü 3 tane çocuk ve küçükler ondan dışarı çıkamıyorum evde ne yapabilirim acaba

X