Aşılama 3.asilama da basarili olanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

nalam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
131
3
arkadaslar bana 7 ocakta 2.asilamam yapilimisti olmadi bugun adetimin 3.gunu ve yeniden ilac kullanmaya basladim 3.asilamam ara vermeden yapilacak bu ay.
cok korkuyorum 3.asilama da hamile kalan var mi ?

canim ben 3. asilamada hamile kaldim ama dusurdum malesef simdi 4. asilama yapilacak kismetse..korkma bende senin gibiydim ilk ikisi tutmayinca 3. den tamamen umidim kesilmisti ama oldu seninde olur insallah canim!!!

tekrar ne zaman asilama yapilacak sana bugun kacinci gunun ignelerde???

tsk ederim canim ben bugun 3.gun hapini aldim 2 gun daha hap alicam ondan sonra yumurtalara bakilcak olmussa igne yapilacak ve buyuk ihtimal ctesi gunu 3.asilama yapilacak insallah seninki de basarili olur allahim isteyen herkese saglikli bebekler versin

Ben de 2 aşılama yaptırmıştım ve sonra 1 tane tüp bebek denemesi yapıldı;ama döllenme olmadığı için transfer yapılamadı. Sonra doktorumun benden rahim filmi istemeden aşılama yaptığını ve tüpler tıkalı olduğunda veya rahimde yapışıklık olduğunda döllenme gerçekleşmediğini öğrendim. Rahim filmi çektirip sonra da bir kez daha aşılama yaptırmaya karar verdim. Rahim filminde tüpler açık çıktı;ama bazen açık olmadığı halde o anda verilen ilaçlarla açılabiliyor ve sorun çözülebiliyormuş. Belki bende de böyle bir sorun vardı da o anda çözüldü. 3 aşılamamı 7 Ocak'ta yaptırdım ve bugün 17. gün olmasına rağmen kanda beta hcg değerime baktırdım ve "668" çıktı, yani hamileyim. Allah herkese nasip etsin. Aşılama yatıracaklara tavsiyem mutlaka rahim filmi çektirmeleri ve en azından 4-5 aşılama yaptırmadan tüp bebek tedavisine geçmemeleri (erkekte bir sorun olmadığı takdirde). Tabii ki doktorunuz tüp bebeği hemen önerebilir;ama onda da %100 olacak diye bir şey yok. Aşılama hem daha kolay hem de daha ucuz bir yöntem. Özellikle bizimki gibi "açıklanamayan infertilite" durumlarında daha başarılı olacağını düşünüyorum. Tabii ki bu benim fikrim...

bak gordunmu nalancim simdiden 3. asilamasi tutan iki kisi cikti bile!!!!

benim 3. asilamamda bhcg adet olmam gereken gunde 31 cikti ve tam bir hafta sonra 617 olmustu degerim daha sonra 3000 leri falan gecti ama 8. haftada dustu!!!

benim ilk asilamamda bhcg adet olmam gereken gunde 31 cikti ve tam bir hafta sonra 617 olmustu degerim daha sonra 3000 leri falan gecti ama 8. haftada dustu!!!

MEHAYCIM belki daha önce sormuş olabilirim canım ama sizde sorun neydi?pko mu?

arkadaslar bana 7 ocakta 2.asilamam yapilimisti olmadi bugun adetimin 3.gunu ve yeniden ilac kullanmaya basladim 3.asilamam ara vermeden yapilacak bu ay.
cok korkuyorum 3.asilama da hamile kalan var mi ?

inşallah 3.aşılamandan olumlu sonuç alırsın canım.benim 2.aşılamamda tuttu.şuan 10 haftalık hamileyim .

Çok üzüldüm mehaycığım. İnşallah en kısa zamanda olumlu sonuç alırsın. Ben de bir şey olur diye çok korkuyorum. Benim için dua edin n'olur. Çok zor kavuştum zaten ve kolay kaybetmek istemiyorum. Allah istemedikten sonra da bir şey olamaz zaten. Olumlu düşünmeye çalışıyorum. Herşeyin hayırlısı...

arkadaşlar bana 5 kez aşılama yapıldı ama hiç biri tutmadı en son pko teşhisi kondu sonra bir profösöre gittik bir şeyin yok yumurtlama takibi yapalım bir önceki ay ilaçtan dolayı 40 yumurta vardı hatta tüp bebek yapalım dediler eşim istemedi doktor baktığındada 17 yumurta vardı neyse ben yumurtlama günümü hesaplayarak takip ettim ve hamile kaldım ve şuan 11 aylık bir oğlum var ve bunun için 2 yıl tedavi gördüm Yüce Allahım herkeze anne olmayı nasip eder inşallah:emir_bebek:

Çok üzüldüm mehaycığım. İnşallah en kısa zamanda olumlu sonuç alırsın. Ben de bir şey olur diye çok korkuyorum. Benim için dua edin n'olur. Çok zor kavuştum zaten ve kolay kaybetmek istemiyorum. Allah istemedikten sonra da bir şey olamaz zaten. Olumlu düşünmeye çalışıyorum. Herşeyin hayırlısı...

etmezmiyim canim senin icin dua ederim tabiki..seni cok iyi anliyorum bende 5 senelik bir bekleyisten sonra cokzor kavusmustum bebegime ama kismet degilmis dunyaya getirmek bol bol dua et ve hayirlisini iste Allahtan canim!!!

arkadaşlar bana 5 kez aşılama yapıldı ama hiç biri tutmadı en son pko teşhisi kondu sonra bir profösöre gittik bir şeyin yok yumurtlama takibi yapalım bir önceki ay ilaçtan dolayı 40 yumurta vardı hatta tüp bebek yapalım dediler eşim istemedi doktor baktığındada 17 yumurta vardı neyse ben yumurtlama günümü hesaplayarak takip ettim ve hamile kaldım ve şuan 11 aylık bir oğlum var ve bunun için 2 yıl tedavi gördüm Yüce Allahım herkeze anne olmayı nasip eder inşallah:emir_bebek:
allah bagislasın cnm benim yaaa bu mesaj bana nasıl moral verdi anlatamam.bende pcos hastasıyım.insallah bende bir gün hamile kalırım.3 yıldır tedavi görüyorum bende,evlendigim yıldan buyana......oglusuna boooool saglık,kaliteli bir yasam diliyorum.

etmezmiyim canim senin icin dua ederim tabiki..seni cok iyi anliyorum bende 5 senelik bir bekleyisten sonra cokzor kavusmustum bebegime ama kismet degilmis dunyaya getirmek bol bol dua et ve hayirlisini iste Allahtan canim!!!
mehay merhaba cnm klübe üye olamadan öncede yazıları takip ediyordum ve senin hamile kaldıgını 3.asılamanın tutdugunu okumustum.sakın üzülme demek icin gec kaldım ama,yeniden bebisine icinde tasımaya basladıgında,seni tebrik edebilecem.insallah sonucun hayırlı oluuurrr,amiiiinnnnn:emir_bebek:

mehay merhaba cnm klübe üye olamadan öncede yazıları takip ediyordum ve senin hamile kaldıgını 3.asılamanın tutdugunu okumustum.sakın üzülme demek icin gec kaldım ama,yeniden bebisine icinde tasımaya basladıgında,seni tebrik edebilecem.insallah sonucun hayırlı oluuurrr,amiiiinnnnn:emir_bebek:

cok zor gunler gecirdim canim cok agladim psikolojim tamamen bozulmustu yuzum hicc gulmuyordu..ama simdi yeniden basladik asilama islemine insallah Allahim bu sefer benim ve burada bulunup isteyenlerin ve butun isteyen herkesin kucagini doldursun insallah!!

cok zor gunler gecirdim canim cok agladim psikolojim tamamen bozulmustu yuzum hicc gulmuyordu..ama simdi yeniden basladik asilama islemine insallah Allahim bu sefer benim ve burada bulunup isteyenlerin ve butun isteyen herkesin kucagini doldursun insallah!!

aminnnnnnnnnnnnn canım hepimizina.s.

bu durumu yasamasamda tahmin edebiliyorum cnm.insallah bu sefer bebegin sana sıkı,sıkı tutunur.aminnnnn:

X