2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    250
Sonrasında siliyorum ama bilmiyorum 🤷
Ben banyodan sonra kulağını ağzımla çekiyorum tabi çok ser değil ama tükürüyorum sonra gelen suyu. Annem bize öyle yaparmış hep hiç kulak ağrısı vs çekmedik biz kızıma da öyle yapıyorum emiyorum gibi düşün bazen kötü bir tat geliyor ama yapacak bir şey yok 😂😂

Kızlar bebişleriniz emekliyor mu biizmki başladı 🥹 aslında sünnet olmasa daha erken emeklerdi hep kucakta ya da oturur pozisyonda kaldı bu süreçte
Benimkinin hiç emekleme gibi bi derdi yok. Oturuyor koyduğum yerde, biraz oyuncak oynar, takılır kendi kendine. Çok sakin. Eşim bi de oturtuyo TV nin önüne beraber TV bakıyorlar. İzletme diyorum e ben napıcam diyo 🙄

Benimkinin hiç emekleme gibi bi derdi yok. Oturuyor koyduğum yerde, biraz oyuncak oynar, takılır kendi kendine. Çok sakin. Eşim bi de oturtuyo TV nin önüne beraber TV bakıyorlar. İzletme diyorum e ben napıcam diyo 🙄
Benimki o kadar kuduruk ki asla yerinde durmuyor az biraz sakin kalsaydı keşke 🥲

Tv konusunda bende eşimde çok katıyız ama bizimki her şeyden çok çabuk sıkıldığı için tvye bile bakmıyor 😂

Benim 2 hafta geç gelmişti acayip stres olmuştum hayatımın stresiydi sonraki yani 3.regl da olmam gerekenden 4 gün erken gelmişti 4.regl olmam gerekenden 2 gün önce oldu özetle 5 ya da 6 da düzene girer diye tahmin ediyorum
Ama dikkatli olmakta fayda var
Ilk dogumdan sonraki ilk regli asagi yukari 6-7 ayda duzene giriyor. O surecte korunmasiz iliskiye giriyorsunuz gebelik takibi yapmayi ihmal etmeyin, cunku emzirmek korumuyor inanisin aksine.

Benimki o kadar kuduruk ki asla yerinde durmuyor az biraz sakin kalsaydı keşke 🥲

Tv konusunda bende eşimde çok katıyız ama bizimki her şeyden çok çabuk sıkıldığı için tvye bile bakmıyor 😂
Maşallah ya en hızlı sizin bebiş galiba 🧿 benim bebeğim de çok hareketli hiç durmuyor ama tam tur bile henüz dönmedi yan dönmeye başladı ayağında topu çevirip yuvarliyor elleriyle yakalıyor , yerde çeviriyorum gülüyor sadece, o oyun halısında bütün oyuncaklar kopuyor ayağıyla çeke çeke sürüklüyor ama dönüş yok

Ben banyodan sonra kulağını ağzımla çekiyorum tabi çok ser değil ama tükürüyorum sonra gelen suyu. Annem bize öyle yaparmış hep hiç kulak ağrısı vs çekmedik biz kızıma da öyle yapıyorum emiyorum gibi düşün bazen kötü bir tat geliyor ama yapacak bir şey yok 😂😂
Ya ilk başlarda bende öyle yapıyordum. Aynen bize öyle yaparlarmış ama . Sağlık ocağında ki hemşireye sordum öyle yapma dedi bir şey de sokma dedi . Normal kenarından sil dedi . O gündür yapmıyorum .

Kızlar 7aylik bebişlere çorba harici neler yediriyorsununuz, tüm sebzeleri verebiliyormuyuz
Her şeyi veriyorum ben 🤣 hatta dün doktora şey dedim . Ya dedim bu beyfendiye çorba yapıyorum yemiyor ama bizim çorbaları yiyor dedim . Kim yağsız tuzsuz şeyleri yer dedi . Ben bizim yediğimiz yemeklerden yediriyorum . Bu akşam arpa şehriye çorbası ve semizotu yemeği yedi 😁 ( yemek yaparken sadece tuz az koyuyorum . Oğlum için aldığım kemik suyu ve tavuk suyunu da bizim yemeklere katıyorum )

Evet popoyu kaldırıyorsa yakındır 🫠
Ilay fena halde yurutece alisti, fink fink geziyor yere oturtunca da olay cikariyor. Ablasıyla ben pervane gibiyiz dort donuyoruz onu yere koyunca ama yok illa yurutec.

Yurutecteki halini gorseniz, adim atmak yok, tavsan gibi zipliyor.

Yere koyunca da 360° donuyor, sonra tekrar donuyor, kendini yatar pozisyonda asla dizlerinin ustune kalkmadan geri geri itekliyor.

Yarin yuruteci kaldirayim bari.

Ilay fena halde yurutece alisti, fink fink geziyor yere oturtunca da olay cikariyor. Ablasıyla ben pervane gibiyiz dort donuyoruz onu yere koyunca ama yok illa yurutec.

Yurutecteki halini gorseniz, adim atmak yok, tavsan gibi zipliyor.

Yere koyunca da 360° donuyor, sonra tekrar donuyor, kendini yatar pozisyonda asla dizlerinin ustune kalkmadan geri geri itekliyor.

Yarin yuruteci kaldirayim bari.
Ya bende onu düşündüm , yürütecimiz yok bizimki de ya yerde ya kucakta, yürüteç olursa bu kadar kolay emekler miydi dedim hep yere atıyoruz çünkü, ayy böyle de olmaz yemek yerlen çay içerken rahat vermiyor 😂 hayır kendi yemeğini de yemiyor yürüteç biraz rahatlatır mı bizi diyorum ama benim oğlan o kadar sıkılganki onda bile 5 dk dam fazla durmaz yandık vallahi

Ya bende onu düşündüm , yürütecimiz yok bizimki de ya yerde ya kucakta, yürüteç olursa bu kadar kolay emekler miydi dedim hep yere atıyoruz çünkü, ayy böyle de olmaz yemek yerlen çay içerken rahat vermiyor 😂 hayır kendi yemeğini de yemiyor yürüteç biraz rahatlatır mı bizi diyorum ama benim oğlan o kadar sıkılganki onda bile 5 dk dam fazla durmaz yandık vallahi

Ya surekli anneyi istedikleri donem ay afedersin canim ama 5 dk tuvalete gidemiyorum ben olay cikartiyor kofte.
Nasil oyalayacagimi sasiriyorum ben artik, yurutecle keyfi yerinde ama

X