2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    322
Rabbım her ısteyene versın işşlh. Zor ama alıstım galiba. Rutın oldu cocuk bakmak
Ben dede durum ayni rahat dürtüyor galibaa 😂 tam büyüt tüm diyorum bir bakıyorum yine gebelik tam yine oda büyüdü etti derrken 3 çocuk bundan sonraki zamanımda hep okula uyandırmkla gecer artık bir bakmışsın sonrask 4. İle finiş olurmuş benim 😂 o değilde kiz carsıda pazardaw nasıl oluyor yaaa ben üçlemesi zorlanıyom 😂 yas aralıklari neydi

Ben dede durum ayni rahat dürtüyor galibaa 😂 tam büyüt tüm diyorum bir bakıyorum yine gebelik tam yine oda büyüdü etti derrken 3 çocuk bundan sonraki zamanımda hep okula uyandırmkla gecer artık bir bakmışsın sonrask 4. İle finiş olurmuş benim 😂 o değilde kiz carsıda pazardaw nasıl oluyor yaaa ben üçlemesi zorlanıyom 😂 yas aralıklari neydi
En buyuk 13 yas 11yas ,7 yas ve 9 aylık seklımde. Bnm buyukler baya buyudu de rahatım artık.

Ağustos bebesi işte. Bir tane de narinini, düzenlisini okumadım şurda haha
Benim ki var dermişim😁 gayet düzenli yatağında yatmaz ama ayağımda uyur.. Hep kucakta olma düzenide devam üstelik. Ek gıda diye ısrar etmez... Güler yüzlü anasından ayrı durmaz.. 6 dişe rağmen ısırmaz. 🧿

Yemeyeceğini bile bile 🤦‍♀️

Eklentiler

• IMG_20240425_125649_515.jpg
    IMG_20240425_125649_515.jpg
    111,8 KB · Görüntüleme: 44
Hazır tek dişimiz çıkmışken sorayım kızlar, bebişlerinizin dişlerini temizliyor musunuz yemekten sonra, temizliyorsanız nasıl? Gece beslenmesi diş çürüğü yapar mı 🤔

Merhaba arkadaşlar bizde bugun kontrole gittik kan verdik demir 27 çıktı doktorumuz aramadı ama düşükmüş🥺 çok canım sıkıldı acaba sizde böyle Bi durum var mı?
Birde etmeyi sadece uyurken istiyor o da 5 dk mamayı reddediyor bende üstelememiştim mama için nasıl olsa ek gıdaya geçtik diye hoca da hayır emmesi azsa mama vereceksin dedi nasıl yapacağım canım sıkıldı yanlış mı yapıyorum

Merhaba arkadaşlar bizde bugun kontrole gittik kan verdik demir 27 çıktı doktorumuz aramadı ama düşükmüş🥺 çok canım sıkıldı acaba sizde böyle Bi durum var mı?
Birde etmeyi sadece uyurken istiyor o da 5 dk mamayı reddediyor bende üstelememiştim mama için nasıl olsa ek gıdaya geçtik diye hoca da hayır emmesi azsa mama vereceksin dedi nasıl yapacağım canım sıkıldı yanlış mı yapıyorum
Biz de yarın gideceğiz kontrole.. kan vereceğiz şimdiden stresi sardı… zor oldu mu?

Kilosu nasıl bebişin canım?

Hazır tek dişimiz çıkmışken sorayım kızlar, bebişlerinizin dişlerini temizliyor musunuz yemekten sonra, temizliyorsanız nasıl? Gece beslenmesi diş çürüğü yapar mı 🤔
Ben öğrenciyken karbonatlı suya temiz bir tülbent batırıp öyle temizlemek öneriliyordu. İlk çıktığında yapmaya çalıştım ama her vakit olmuyor tabi. Ek gıdadan sonra zaten üstü başı battığı için elini, yüzünü yıkarken parmağımla hafiften dişlerini de normal suyla temizliyorum şimdi. Bugün de organik bebek diş macunu denedim bir kez. Bende erken çocukluk çağı çürüğü vardı inşallah oğlumda olmaz.

Ben öğrenciyken karbonatlı suya temiz bir tülbent batırıp öyle temizlemek öneriliyordu. İlk çıktığında yapmaya çalıştım ama her vakit olmuyor tabi. Ek gıdadan sonra zaten üstü başı battığı için elini, yüzünü yıkarken parmağımla hafiften dişlerini de normal suyla temizliyorum şimdi. Bugün de organik bebek diş macunu denedim bir kez. Bende erken çocukluk çağı çürüğü vardı inşallah oğlumda olmaz.
Teşekkür ederim canım 🥰 ben de bugün başlayayım temizlemeye

Bizde de demir düşük çıktı BESTİRON kullanıyorum devam dedi canını sıkacak bir durum yok cnm ilaca devam et yedirmeye çalış
Benim bebeğime de zayıf dedi zayif ama doğdu doğalı böyle devam ettiği için ben sıkıntı yaratmiyorum 70 cm boy 8.100 gram kilo bana normal geliyor
Birde bundan sonra ek gıda ne kadar yemek isterse yesin önüne geçmeyin dedi

Biz de yarın gideceğiz kontrole.. kan vereceğiz şimdiden stresi sardı… zor oldu mu?

Bizim zor oldu desem kan aldılar bebek durmadı çok oynattı hemşire iğneyi sonra msj geldi kan okunmadı diye ertesi gün yeniden gittik el üstünden aldı bir hemşire hiç ağlamadı keşke hep ona denk gelsem

Kanda biraz zorlu oldu bizim ya ağladıkça tutamadım falan kan alanda hamile imiş agir ağır hareket edince elinin her yeri kan oldu. Kızımın koltuk da dahil el. Üstünden alındı kan bizim. Sonuçlar da çıkmis. Dun asiya var dahafa belki. Vurur diye gittik sisteme düşmeden vurmazmis illaki o gun değil bir iki hafta içinde gel. Dedi değerlerin de bazi şeyler yüksek ve düşük çıkmış. Kilosuda azmis. Hala ya kafama cok takıldı boyuda 70 cm mis

Bizde de demir düşük çıktı BESTİRON kullanıyorum devam dedi canını sıkacak bir durum yok cnm ilaca devam et yedirmeye çalış
Benim bebeğime de zayıf dedi zayif ama doğdu doğalı böyle devam ettiği için ben sıkıntı yaratmiyorum 70 cm boy 8.100 gram kilo bana normal geliyor
Birde bundan sonra ek gıda ne kadar yemek isterse yesin önüne geçmeyin dedi
Alti ayda kaçtı kilosu

Ama işte hasta olduğu zaman en az iki. Hafta kadar ek gıdaya ara vermişti ara ara gıdım gıdım yemişti sadece emmisti ozamanlar vermiş olup sonra onu almış olabilir mi ki ya aslindat ağırlaştı tutarken fark ediyoruz da bilmedim ya alt düşük galiba glukoz yüksek çıkmis dr a ilk fırsatta gıdıcem bu değerleri için

X