İlköğretim Yorum ve Soruları 2021-2022 dönemi 1.sınıf ödevleri

tamzamanlianne

Bu kızı yeniden büyütmeliyim 🎈
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
4
4
34
Merhaba anneler ;
Miniğim bu yıl okula başladı . Oryantasyon döneminde benim korona olmam sebebiyle bir de geç başladık . Bu hafta sadece 2 gün gidebildi kuzum 😊 . O süreçte geri kalmaması için okulda ne yaparlarsa ben de evde yaptırdım . ( Evde yaptırmak o kadar zor ki 😒 dua edelim okullar kapanmasın .) biz şuan L deyiz ve sanki hızlı gidiyoruz gibime geliyo . 2 gündür okula giden çocuğum kaç yıl okula gideceğini hesapmalaya başladı 😅 . Ödevleri vardı hafta sonu . Gerçekten de çok zormuş ya ödev işi 😅 . Bu dönemi yaşayan veya önceden yaşamış tecrübe sahibi anneler , öğretmenler bu sayfa içerisinde sohbet halinde olalım isterim . Bilgi alışverişimiz miniklerimize çok fayda sağlar inşallah . İyi günler diliyorum .

Merhaba konunuzu şimdi gördüm, oğlumda 1. sınıfa başladı bu hafta boğaz enfesksiyonu oldu okula gidemedi bizde evden takip ediyoruz okulu. Bizde e ve l harfini işledik. bugün de matematik başlıyor bakalım ne işleyecek öğretmen bilmiyorum, sonra bizde evde halledeceğiz yine.. hızlı geliyor bize ama okullar kapanacak diye öğretmenler acele ediyor.

Merhaba konunuzu şimdi gördüm, oğlumda 1. sınıfa başladı bu hafta boğaz enfesksiyonu oldu okula gidemedi bizde evden takip ediyoruz okulu. Bizde e ve l harfini işledik. bugün de matematik başlıyor bakalım ne işleyecek öğretmen bilmiyorum, sonra bizde evde halledeceğiz yine.. hızlı geliyor bize ama okullar kapanacak diye öğretmenler acele ediyor.
Merhaba , mesajınızı geç gördüm . Şunları paylaşmak istedim sizinle ve okuyacak olan herkesle . Bir kaç tecrübem sonucu olumlu sonuçlar aldığım şeyler oldu . Bizim okulumuz 9-5 . Geldiğinde 6 ya kadar yemek işini halledip 6.30 da derse oturuyoruz . Telefonumdan 35 dk lık geri sayım sayacı açıyorum . Süre sonunda 10 dk dinlenme teneffüs gibi bişe yapıp devam ediyoruz . O dinlenmede ne isterse onu yapıyo . Böyle 1-2 derste bitiyo şimdilik çok şükür . Hafta sonları da Eba dan uygun programları kaçırmıyoruz . Bazı oyunlar geliştirdik kendimizce tekrar için . Eğlenerek öğrenmeye çalışıyoruz . Annelik oyuncu olmak gibi 😅 birazdan hangi roldeyiz hiç belli olmuyor 🙏🏻❤️ .

Merhaba , mesajınızı geç gördüm . Şunları paylaşmak istedim sizinle ve okuyacak olan herkesle . Bir kaç tecrübem sonucu olumlu sonuçlar aldığım şeyler oldu . Bizim okulumuz 9-5 . Geldiğinde 6 ya kadar yemek işini halledip 6.30 da derse oturuyoruz . Telefonumdan 35 dk lık geri sayım sayacı açıyorum . Süre sonunda 10 dk dinlenme teneffüs gibi bişe yapıp devam ediyoruz . O dinlenmede ne isterse onu yapıyo . Böyle 1-2 derste bitiyo şimdilik çok şükür . Hafta sonları da Eba dan uygun programları kaçırmıyoruz . Bazı oyunlar geliştirdik kendimizce tekrar için . Eğlenerek öğrenmeye çalışıyoruz . Annelik oyuncu olmak gibi 😅 birazdan hangi roldeyiz hiç belli olmuyor 🙏🏻❤️ .
Merhaba. Uygun bir yöntem secmissiniz, okulu da benimsemesi kolaylasir böylece.
Anne sadece evin isini yapmayacak, elbet çocuğumuzla odevleriyle gelişimiyle ruh sagligiyla ilginelenecegiz, sizi tebrik ederim ❤️
Benim kızım da 1. sınıf.
Cuma günü K sesini ögrendiler.

Merhaba. Uygun bir yöntem secmissiniz, okulu da benimsemesi kolaylasir böylece.
Anne sadece evin isini yapmayacak, elbet çocuğumuzla odevleriyle gelişimiyle ruh sagligiyla ilginelenecegiz, sizi tebrik ederim ❤️
Benim kızım da 1. sınıf.
Cuma günü K sesini ögrendiler.
Çok teşekkür ederim 🥰 , umarım dediğiniz gibi olur . Kesinlikle öyle . Ev işi dediğimiz şey yap yap aynı sonuçta . Ama çocuk yetiştirmek öyle önemli ki 🙏🏻 Hayırlısı olsun . K bitti bizim de , pazartesi İ ye geçcez inşallah 🙏🏻 . Allah hepimize kolaylık versin.

Çok teşekkür ederim 🥰 , umarım dediğiniz gibi olur . Kesinlikle öyle . Ev işi dediğimiz şey yap yap aynı sonuçta . Ama çocuk yetiştirmek öyle önemli ki 🙏🏻 Hayırlısı olsun . K bitti bizim de , pazartesi İ ye geçcez inşallah 🙏🏻 . Allah hepimize kolaylık versin.
Amin canim.
Emeksiz büyümez cocuklar. Her seyine yatirim yapacagiz inş.

Bizim öğretmenimiz neden hızlı gidiyor anlamış değilim ya . İ deyiz dünden beri ama kiminle konuşsam birinci sınıf olan 3 harf olmuş 🤷🏻‍♀️ .

Bizim öğretmenimiz neden hızlı gidiyor anlamış değilim ya . İ deyiz dünden beri ama kiminle konuşsam birinci sınıf olan 3 harf olmuş 🤷🏻‍♀️ .
Merhaba biz de dün K sesine geçtik
Öğretmenimiz 1 sesi 1 hafta işliyor
Sizinki 2.döneme kadar bitirmek istiyor sanırım
Normali nasıldır bilmiyorum

Merhaba biz de dün K sesine geçtik
Öğretmenimiz 1 sesi 1 hafta işliyor
Sizinki 2.döneme kadar bitirmek istiyor sanırım
Normali nasıldır bilmiyorum
Bizde de 1 harf 1 haftada veriliyor.
Kızıma sordum, kızlar genelde öğrenip doğru okuyorlamis, erkekler zor okuyor dedi.

Bizde de 1 harf 1 haftada veriliyor.
Kızıma sordum, kızlar genelde öğrenip doğru okuyorlamis, erkekler zor okuyor dedi.
Biz 1 hafta evde kaldık maalesef
Eşim hasta oldu hepbirlikte karantinaya girdik
Bu süreçte öğretmenimizden 1 haftalık işleyeceği notları aldık uzaktan devam ettik. Der harici bol bol okuma yazma yaptık. Pratik olsun diye
Yarın okula başlayacak bakalım
Umarım bir sıkıntı çıkmaz

Biz 1 hafta evde kaldık maalesef
Eşim hasta oldu hepbirlikte karantinaya girdik
Bu süreçte öğretmenimizden 1 haftalık işleyeceği notları aldık uzaktan devam ettik. Der harici bol bol okuma yazma yaptık. Pratik olsun diye
Yarın okula başlayacak bakalım
Umarım bir sıkıntı çıkmaz
Hmm başarılar dilerim canim.

Bizim öğretmenimiz o sesine geçti cuma günü hızlı ilerliyor okulların kapanmasından korkuyor hızlı ilerleyeceğini söyledi ama şükür heceleyerek okuyor çocuklar bazı kelimeleri direk söylüyor artık oğlum göz aşinalığı oldu sanırım "ela, lale, ile, ilke, ali, al, ek" gibi

Sınıfımızda şeker hastası bir öğrenci var yüzyüze geliyor emin değilim ama sanırım zoom üzerinden sınıf karantinaya girerse yapmak zorundalar

Iyi aksamlar arkadaşlar. Benim de 1. Sınıfa başlayan bir kızım var. Daha 1 ay oldu biz 6. Harf olan N sesini bitirdik. Inanilmaz hızlı ve çocukların kafaları karışık. Sizler ne durumdasınız biz çıldırmak üzereyiz.

Iyi aksamlar arkadaşlar. Benim de 1. Sınıfa başlayan bir kızım var. Daha 1 ay oldu biz 6. Harf olan N sesini bitirdik. Inanilmaz hızlı ve çocukların kafaları karışık. Sizler ne durumdasınız biz çıldırmak üzereyiz.
bizd3 k harfindeyiz daha ama gercekten zorlaniyo kafasi karisiyo sayilardanda 0 öğrendiler ondada cok hızlı gidiyoruz bugun 7 sayfa ödev yapti

Biz i sesindeyiz en hızlı giden biziz gibi🙄bu hafta bir harf daha öğrenecekler sayı olarak 8 deyiz

Çok şükür ki oğlum harf harf okuyup kelimeyi buluyor
Sabah saatleri daha dinç oluyorlar okula gitmeden bir kere okutuyorum

X