20.gün karın germe ve bbl sonucum (resimli)

Sizce normal mi🫤

Eklentiler

• IMG_9524.jpeg
    IMG_9524.jpeg
    123,5 KB · Görüntüleme: 419
Geçmiş olsun bende çok istiyorum kıştan beri çok istiyorum karın germe lipo bbl ve göğüs büyütme benimde 2 sezeryan sonrası zayıflasamda maalesef alt göbek özellikle gitmiyorum ve bende aşırı takıntı yaptım doktor çok araştırdım ama hala kararsızım doktor konusunda masaallah sizin çok iyi görünüyor 🧿 doktor ismi ve ne kadar ödeseniz acaba bende bu kış stresten 8 kilo aldım onları verip öyle olmayı düşünüyorum sizin boy ve kilo nedir acaba

Ben ameliyat gününden beri iç çamaşırı giyiyorum zaten hiç problem olmadı 🤔 hala korseliyim tabi ama göbek deliğim kötü gibi ya
Belinde hiç iz olusmadimi ben bir defa giymiştim doktora kontrole giderken doktor giyme bak iz olmuş demişti çok korkmuştum ama geçti hemen sadece kontrole giderken bilmediğim için giymiştim sormak istedim o yüzden ama yakında giymeye baslarim heralde

Sizce normal mi
Belinde hiç iz olusmadimi ben bir defa giymiştim doktora kontrole giderken doktor giyme bak iz olmuş demişti çok korkmuştum ama geçti hemen sadece kontrole giderken bilmediğim için giymiştim sormak istedim o yüzden ama yakında giymeye baslarim heralde
yol hayır iz oluşmadı hiç hatta kontrole gittiğimde de iç çamaşırı vardı hiç bişide demedi bana

Bence normal benimde öyle iç kısmında dikişler var baya hepsi zamanlar eriyecek
Zamanla eriyecek göbek deliğini kuru tutmaya çok önem ver duş sonrası kupkuru olsun bu konuda çok uyarıldim

Eklentiler

• IMG_20230620_002906.jpg
    IMG_20230620_002906.jpg
    72,7 KB · Görüntüleme: 418
  • IMG_20230620_002543.jpg
    IMG_20230620_002543.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 401
Dikişleriniz iyileşti mi kabul felan tuttu mu
Dikislerim kabuk tuttu onu kontrolumde doktorumun hemşiresi soydu dün kendimde biraz temizledim kabukları ama göbek deliğim acımıyor acaba korse kullanıyorum diyemi hissetmiyorum yani göbek deligimde acı yok kontrolünüzde onu bir danışın isterseniz yanmayı çünkü kuru tutmak çok önemliymiş enfeksiyon olabilirmiş nemli felan bırakmayın extra önem verin duş sonrası kurulamaya

Göbek deliğim benimde pek iyi değil 1 ay olcak sarı sarı köşeler. Doktor normal dese de kaygılıyım..Ve karnım o kadar sert ki korkuyorum sertliğinden o derece sert , sanki göbrğim bana ait değil , uyuşuk bi garip .. burada okuduğuma göre 3-6 ay arası yumuşayacak ama erken dönemde sanki ne göbek deliğim düzelcek ne bu aşırı sertlik.

Çok doğru söylüyorsunuz insanın ne istediği çok önemli çok istediğim için çıkacak her türlü negatif sonucu bile göze almıştım şükürler olsun süreç güzel ilerliyor doktora ilk gittiğimde lipo için gittim ama doktor lipo ile düzelmez deri de sorun vardı yani sadece lipo ile sarkar iyice dedi o yüzden germede oldum insanın her gün ne giyeceğim neremi nasıl kamufule ederim gibi düşünceleri çok zor ve bu psikolojiyi çok yoruyor ve birazda takıntılı yapiniz varsa sürekli kendimizi ayna başında inceleyerek buluyoruz o yüzden iyiki diyorum, ❤️🥰 siz korseyi ne kadar kullanacaksınız acaba benim korse ile son 6 günüm kaldı 😍
6 Hafta dedi bana korse , kaldı 2 hafta. Bunaldım , çok fena oldum korseden. İçine ince atlet giymeme rağmen kaşıntı alerji of diyorum. Bi an önce şu korseden kurtulmak istiyorum

Zamanla eriyecek göbek deliğini kuru tutmaya çok önem ver duş sonrası kupkuru olsun bu konuda çok uyarıldim
Göbek deliği iyileşmesi bence normal. Bi garip iyileşiyor benimde ama normal sanırım bu. İlk 2 hafta kremlerden dolayı kuru kalması imkansız ama artık sadece temiz kuru gazlı bez üzerine korse giyiyorum. Siz nasıl kapatıyorsunuz göbek deliğini? Bide göbek deliğinizde kendiliğinden düşen dikişler mi vardı ? Benim 3 tane 3 düğüm vardı 2si düştü biri hala kararsız dğşmezse dr alcak haftata

Göbek deliği iyileşmesi bence normal. Bi garip iyileşiyor benimde ama normal sanırım bu. İlk 2 hafta kremlerden dolayı kuru kalması imkansız ama artık sadece temiz kuru gazlı bez üzerine korse giyiyorum. Siz nasıl kapatıyorsunuz göbek deliğini? Bide göbek deliğinizde kendiliğinden düşen dikişler mi vardı ? Benim 3 tane 3 düğüm vardı 2si düştü biri hala kararsız dğşmezse dr alcak haftata
Bana göbek deliğim için herhangi bir krem verilmedi sadece pansuman bezi ile kapatiyordum. Hemşire o şekilde gösterdi o yüzden hep kuru kaldı nemli hiç kalmadı. Ona rağmen doktorum sürekli uyardı çok kuru tut çok önemli dedi şu an kapatmiyorum artık zaten sadece korse var şu an oda bu hafta son onun haricinde hiç birşey kullanmıyorum

Bana göbek deliğim için herhangi bir krem verilmedi sadece pansuman bezi ile kapatiyordum. Hemşire o şekilde gösterdi o yüzden hep kuru kaldı nemli hiç kalmadı. Ona rağmen doktorum sürekli uyardı çok kuru tut çok önemli dedi şu an kapatmiyorum artık zaten sadece korse var şu an oda bu hafta son onun haricinde hiç birşey kullanmıyorum
Her doktor bence o an kesiye deri yapısına göre karar veriyor , benimde 2 hafta antibiyotikli krem verdi hergün bol bol sürüp pansuman yaptım şindide steril bezle kapatıyorum. Sesin şişlik durumun nedir. Benim karnım ha masaya dokunmuşsun ha karnıma , zerre yumuşama yok içim bi kötü oluyor dokunca 😑🙈

Her doktor bence o an kesiye deri yapısına göre karar veriyor , benimde 2 hafta antibiyotikli krem verdi hergün bol bol sürüp pansuman yaptım şindide steril bezle kapatıyorum. Sesin şişlik durumun nedir. Benim karnım ha masaya dokunmuşsun ha karnıma , zerre yumuşama yok içim bi kötü oluyor dokunca 😑🙈
Evet bende öyle düşünüyorum vücudun tepkisine göre tedavi uyguluyor şişlik karnında pek kalmadı aa his durumu tabiki bana ait gibi değil o zamanla düzelir daha çok taze korseyide çıkarınca dahada hızlanır diye düşünüyorum iyileşme süreci 🥰o değilde köşeden maf oldum benim bünyem alerjik sürekli kaşıma hissi oluşuyor evin içinde sadece korseyle geziyorum başka bişey giymeden 😅 ona rağmen bunaltiyor kışın yapilcak ameliyatı yaza denk getirmek büyük hata oldu 🤣

Evet bende öyle düşünüyorum vücudun tepkisine göre tedavi uyguluyor şişlik karnında pek kalmadı aa his durumu tabiki bana ait gibi değil o zamanla düzelir daha çok taze korseyide çıkarınca dahada hızlanır diye düşünüyorum iyileşme süreci 🥰o değilde köşeden maf oldum benim bünyem alerjik sürekli kaşıma hissi oluşuyor evin içinde sadece korseyle geziyorum başka bişey giymeden 😅 ona rağmen bunaltiyor kışın yapilcak ameliyatı yaza denk getirmek büyük hata oldu 🤣

Bu yaz böyle alevli gezcez belli oldu , bana da bi geliyorlar 😂 allahtan klimalar var.sabır artık , keşke kışın olsaydı ama olmadı. Sırttan enseye ani ateş basmasına devam😬

Dikislerim kabuk tuttu onu kontrolumde doktorumun hemşiresi soydu dün kendimde biraz temizledim kabukları ama göbek deliğim acımıyor acaba korse kullanıyorum diyemi hissetmiyorum yani göbek deligimde acı yok kontrolünüzde onu bir danışın isterseniz yanmayı çünkü kuru tutmak çok önemliymiş enfeksiyon olabilirmiş nemli felan bırakmayın extra önem verin duş sonrası kurulamaya
Benim kabuklar kendiliğinden soyuluyor sanırım😂😂 ama bayramdan sonra kontrolüm var oradaki dikişler hala düşmedi umarım enfeksiyon değildir

X