2. Evliliğim bitmek üzere

beyazyakalii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2024
62
50
31
İyi günler sevgili kadınlar kulübü üyeleri. 25 yaşında 4 ay süren bir evlilik atlattım. Evlenir evlenmez kanser olduğumu öğrenmiştik bu süreçte baktım eski eşim beni kanserden daha çok yoruyor hiç uzatmadan o süreçte onunla anlaşma protokolü imzalayarak hiçbir beklentim olmayarak ayrıldım. Sonrasında iyileştim işime devam ettim 2 sene sonra biriyle arkadaşlık etmeye başladım. Çok kibar beyefendi işinde gücünde yani eski eşimin tam aksi bir sürü özelliğe sahip gözüküyordu. Daha önce evlenmemişti ve benim evlilik yapmamı problem yapmadı hiç de sorgulamadı 2 sene kadar görüştük sonrasında evlenme kararı aldık ve evlendik. 3 yıllık evliyiz 1 buçuk yaşında bir çocuğumuz var eşim sürekli işten gelip evde yatma modunda evde birkaç işe katılması dışında hiçbir sorumluluk almak istemiyor özellikle çocuğun sorumluluğu ona çok ağır geliyor benim pek bir beklentim olmamasına rağmen. Bunlar benim göz yumduğum sorunlar aslında eşimin en büyük problemi her şeyin hesabını yapması yani şöyle anlatayım. Evlendikten birkaç ay sonra ev aldık küçük bir peşinat eşim koydu kalan parayı kredi çektik hala ödeniyor. Eşimin maaşı benim maaşımın iki katı kadar. Şimdiyse en ufak bir tartışmada beni maddi konularda bunaltıyor sürekli benim için boşanmanın kolay olacağını çünkü boşanırsak evi bana vereceklerini o tüm birikimini kaybedeceğini söyleyip duruyor. Bense sürekli bu hesapları eğer bir gün ayrılırsak yapmamız gerektiğini çünkü bir daha birbirimizin yüzüne bakmamıza gerek olmayacağını söylüyorum ama ona rağmen çok uzun zamandır her tartışmada konuyu ayrılığa ve evde benim hiçbir hakkım olmadığına getiriyor ayrıca haktan bahsederken de düğünde takılan tüm altınları götürüp kendi kişisel kasasına koydu istememe rağmen vermedi kendisi muhafaza ediyormuş. Böyle anlattıkça ne kadar kötü olduğunu ben de farkediyorum ama bebeğim çok küçük yani zamana bırakmaya çalışıyorum. Son olarak anneler gününde evde olan bir tartışmada yine ayrılık konusu açıldı ben de tamam ayrılalım diyip kızımı da alıp çıktım yani evi terketme amacıyla değil zaten kızımı dışarı çıkarıyordum. Biz evden çıkar çıkmaz benim annemi babamı arayıp biz ayrılıyoruz vb konuşmalar yapıp sonrasında evde olan altınlarımızı alıp babasına götürmüş gerçekten inanılır gibi değil ama bunu yapmış. Biz o gün annemlerde kaldık sonrasındaki gün eve dönünce de direkt olarak kendisi söyledi evdeki altınları babama verdim diye sebebini sorduğumda ev alırken bize yardım etmişti onu ödedim dedi o kadar canım sıkıldı ki münakaşaya girmemek için tamam dedim zaten çekecek gücüm yoktu bir yandan kızım hiç durmuyor bir yandan söz dalaşına girmek beni çok yoruyor. Bu sabah farkettiğimde ise evde bana ait olan bir kolyem vardı ucunda altın olan onu da alıp götürdüğünü farkettim arayıp sordum tamam onu getiririm dedi başka da bir şey demedim. Yaptıklarına davranışlarına inanamıyorum.Ailem her zaman arkamda günlerdir hepimiz çok üzgünüz çıkar yol bulmaya çalışıyorum evliyken bu kadar hesap yapıp evden mal kaçıran adam ayrılırken nelerin hesabını yapacak. Lütfen saygı çerçevesinde ve beni kırmadan yorum yapmaya çalışın zira yeterince kalbim kırık

Son düzenleme:
İyi günler sevgili kadınlar kulübü üyeleri. 25 yaşında 4 ay süren bir evlilik atlattım. Evlenir evlenmez kanser olduğumu öğrenmiştik bu süreçte baktım eski eşim beni kanserden daha çok yoruyor hiç uzatmadan o süreçte onunla anlaşma protokolü imzalayarak hiçbir beklentim olmayarak ayrıldım. Sonrasında iyileştim işime devam ettim 2 sene sonra memleketten tanıdığım biriyle çalıştığım şehirde karşılaşarak arkadaşlık etmeye başladım. Çok kibar beyefendi işinde gücünde yani eski eşimin tam aksi bir sürü özelliğe sahip gözüküyordu. Daha önce evlenmemişti ve benim evlilik yapmamı problem yapmadı hiç de sorgulamadı 2 sene kadar görüştük sonrasında evlenme kararı aldık ve evlendik. 3 yıllık evliyiz 1 buçuk yaşında bir kızımız var eşim kızıma karşı da bana karşı da ilgisiz sürekli işten gelip evde yatma modunda evde birkaç işe katılması dışında hiçbir sorumluluk almak istemiyor özellikle çocuğun sorumluluğu ona çok ağır geliyor benim pek bir beklentim olmamasına rağmen. Kızımız hala eşime alışmadı onunla kalmak istemiyor beraber vakit geçirmek istemiyor ilgilenmediği için bu durum da beni çok bunaltıyor beraber bir yere gitsek veya evdeyken kızımız sürekli bana yapışık halde yaşıyor. Bunlar benim göz yumduğum sorunlar aslında eşimin en büyük problemi her şeyin hesabını yapması yani şöyle anlatayım evlenmeden ikimizin de kendimize ait arabaları vardı başka bir şeyimiz yoktu. Evlendikten birkaç ay sonra ev aldık küçük bir peşinat eşim koydu kalan parayı kredi çektik hala ödeniyor. Eşimin maaşı benim maaşımın iki katı kadar ikimiz de devletteyiz ama o doktor olduğu için hatrı sayılır bir para kazanıyor. Şimdiyse en ufak bir tartışmada beni maddi konularda bunaltıyor sürekli benim için boşanmanın kolay olacağını çünkü boşanırsak evi bana vereceklerini o tüm birikimini kaybedeceğini söyleyip duruyor. Bense sürekli bu hesapları eğer bir gün ayrılırsak yapmamız gerektiğini çünkü bir daha birbirimizin yüzüne bakmamıza gerek olmayacağını söylüyorum ama ona rağmen çok uzun zamandır her tartışmada konuyu ayrılığa ve evde benim hiçbir hakkım olmadığına getiriyor ayrıca haktan bahsederken de düğünde takılan tüm altınları götürüp kendi kişisel kasasına koydu istememe rağmen vermedi kendisi muhafaza ediyormuş. Böyle anlattıkça ne kadar kötü olduğunu ben de farkediyorum ama bebeğim çok küçük yani zamana bırakmaya çalışıyorum. Son olarak anneler gününde evde olan bir tartışmada yine ayrılık konusu açıldı ben de tamam ayrılalım diyip kızımı da alıp çıktım yani evi terketme amacıyla değil zaten kızımı dışarı çıkarıyordum. Biz evden çıkar çıkmaz benim annemi babamı arayıp biz ayrılıyoruz vb konuşmalar yapıp sonrasında evde olan altınlarımızı alıp babasına götürmüş gerçekten inanılır gibi değil ama bunu yapmış. Biz o gün annemlerde kaldık sonrasındaki gün eve dönünce de direkt olarak kendisi söyledi evdeki altınları babama verdim diye sebebini sorduğumda ev alırken bize yardım etmişti onu ödedim dedi o kadar canım sıkıldı ki münakaşaya girmemek için tamam dedim zaten çekecek gücüm yoktu bir yandan kızım hiç durmuyor bir yandan söz dalaşına girmek beni çok yoruyor. Bu sabah farkettiğimde ise evde bana ait olan inci bir kolyem vardı ucunda cumhuriyet altın olan onu da alıp götürdüğünü farkettim arayıp sordum tamam onu getiririm dedi başka da bir şey demedim. Yaptıklarına davranışlarına inanamıyorum bu arada altınları babasına borç ödemek için götürmediğini biliyorum çünkü asla kimseye tek kuruş parasını yedirmez sadece evden kaçırdığının da farkındayım. Ailem her zaman arkamda günlerdir hepimiz çok üzgünüz çıkar yol bulmaya çalışıyorum evliyken bu kadar hesap yapıp evden mal kaçıran adam ayrılırken nelerin hesabını yapacak. Lütfen saygı çerçevesinde ve beni kırmadan yorum yapmaya çalışın zira yeterince kalbim kırık

O ailesini karıştırdıysa, babana söyle, eşinin babasını arasın altınları istesin. Zaten düğün kaydı vs vardır, boşuna hırsızlık yapmasın. Ahlakınıza yakışır bir davranış sergilemenizi bekliyoruz desin baban yeter, tartışmasın.

Sen eğer kocanla boşanmayı düşünmüyorsan, otur kocanla sakince konuş. Kağıt kalem alın, birbirinizden beklentilerini yazın, hangi beklentiniz neden olmuyor diye yazın kağıda sonra okuyun.

Bu kadar ev konusunda problemliyse, evi kızınızın üzerine yapın, konu kapansın. En temizi bu.

O ailesini karıştırdıysa, babana söyle, eşinin babasını arasın altınları istesin. Zaten düğün kaydı vs vardır, boşuna hırsızlık yapmasın. Ahlakınıza yakışır bir davranış sergilemenizi bekliyoruz desin baban yeter, tartışmasın.

Sen eğer kocanla boşanmayı düşünmüyorsan, otur kocanla sakince konuş. Kağıt kalem alın, birbirinizden beklentilerini yazın, hangi beklentiniz neden olmuyor diye yazın kağıda sonra okuyun.

Bu kadar ev konusunda problemliyse, evi kızınızın üzerine yapın, konu kapansın. En temizi bu.

Gerçekten yaptığı tam anlamıyla hırsızlık. annem ve babam o kadar naif insanlar ki onunla yüz göz olmak kesinlikle istemiyorlar çünkü eşim tam olarak herkesle yüz göz olmak istiyor yani o laf söylesin bizimkiler ona söylesin. Evlendikten sonra bu yüzünü gördüm inanın ki bilsem asla asla evlenmezdim çünkü zaten 2. Evliliğim. O aile yapısı olarak bu şekilde yetişmiş benim anladığım kadarıyla sürekli kavga dövüş böyle yaşayıp sonra hiçbir şey olmamış gibi yaşayıp gitmişler. Bu da bana ve aileme çok ters bir olay olduğunda ben kendi aramızda çözme taraftarıyken o hemen annemi babamı karıştırmak istiyor gerçekten o kadar bunaldım ki evliliğimin yürümeyeceğini biliyorum ama kesip atamıyorum bebeğim olduğu için hoş ona da süper bir babalık yapmıyor ama işte anne olunca daha başka şeyler düşünüyorsun

Malesef esiniz ömür tüketir.

Gerekirse ceketinizle de olsa o evden çıkın. Çok şükür işiniz varmış, ne kadar erken yeni hayatınıza başlarsanız psikolojiniz o kadar sağlam kalır.

Bu adamdan birşeyler almaya çalışmak sizi yıpratır. Evin yarısına razı olun, kendinize yeni bir hayat kurun.

Aslında bir avukata danissaniz bu altın konularını, sizi daha iyi yönlendirebilir.

Malesef esiniz ömür tüketir.

Gerekirse ceketinizle de olsa o evden çıkın. Çok şükür işiniz varmış, ne kadar erken yeni hayatınıza başlarsanız psikolojiniz o kadar sağlam kalır.

Bu adamdan birşeyler almaya çalışmak sizi yıpratır. Evin yarısına razı olun, kendinize yeni bir hayat kurun.

Aslında bir avukata danissaniz bu altın konularını, sizi daha iyi yönlendirebilir.
Abim avukat onunla da görüştüm anlattım durumları yani maddi olarak ayrılırken alman gerekeni zaten alırsın onun bu şekilde kaçırması yakışıksız diyor yani hepimiz kök ailemle aynı şeyi düşünüyoruz ve inanamıyoruz bir insan nasıl evliyken böyle hesaplara girebiliyor diye. Ben evin yarısına razıyım zaten ama eşim evde hiç hakkım olmadığını söylüyor aynı şekişde düğün altınlarını da saklıyor

Abim avukat onunla da görüştüm anlattım durumları yani maddi olarak ayrılırken alman gerekeni zaten alırsın onun bu şekilde kaçırması yakışıksız diyor yani hepimiz kök ailemle aynı şeyi düşünüyoruz ve inanamıyoruz bir insan nasıl evliyken böyle hesaplara girebiliyor diye. Ben evin yarısına razıyım zaten ama eşim evde hiç hakkım olmadığını söylüyor aynı şekişde düğün altınlarını da saklıyor
Yazık bence, sonuçta çocuğunuz var. Bugün kocana bir şey olsa her şey sana ve kızınıza geçecek. Yani sonuçta her şey öz kızına geçecek. Adam resmen kendi kızını evladı gibi görmüyor belliki.

Evladimdan önce benim mutlulugum gelir, her zaman da boyle oldu.
Ben iyi ve mutlu olacagim ki, evladima verebileceğim bir seyler olsun.

Yani bu hirsizla evli kalmak icin hiçbir bahaneye sığınmayın.
Zaten hiç evli kalmak istemiyorum ama şuan kafamı toparlayamıyorum şuan kendime ayrı çocuğuma ayrı üzülüyorum ben ayrılırım ilişkim biter çocuğumun babası ne kadar karaktersizmiş diye üzülüyorum. Böyle böyle ömür bitiremem zaten ben çok zor günler de yaşadım sağlığımla da sınandığım için o yüzden kimseye böyle kendimi ezdirmek istemiyorum.

Yazık bence, sonuçta çocuğunuz var. Bugün kocana bir şey olsa her şey sana ve kızınıza geçecek. Yani sonuçta her şey öz kızına geçecek. Adam resmen kendi kızını evladı gibi görmüyor belliki.
Evet tam olarak böyle yani eşimde bir para hırsı var annesi vefat etti ondan kalan altınları da ablasından babasından kaçırıp kasasına koydu gerçekten inanılmaz bir insan

Zaten hiç evli kalmak istemiyorum ama şuan kafamı toparlayamıyorum şuan kendime ayrı çocuğuma ayrı üzülüyorum ben ayrılırım ilişkim biter çocuğumun babası ne kadar karaktersizmiş diye üzülüyorum. Böyle böyle ömür bitiremem zaten ben çok zor günler de yaşadım sağlığımla da sınandığım için o yüzden kimseye böyle kendimi ezdirmek istemiyorum.
O altinlari da gider rezillik cikarir ama yine de alirdim, tmm diyip gecmezdim!
Ha istedigimden degil, sadece kimsenin bana bunu yapmasına izin vermem.
Siz de hakkinizi yedirmeyin.

Evet tam olarak böyle yani eşimde bir para hırsı var annesi vefat etti ondan kalan altınları da ablasından babasından kaçırıp kasasına koydu gerçekten inanılmaz bir insan

Para hırsı olsa daha çok çalışır bir şey yapar. Bu hırsız baya. Kızının hakkını bile yer.

O altinlari da gider rezillik cikarir ama yine de alirdim, tmm diyip gecmezdim!
Ha istedigimden degil, sadece kimsenin bana bunu yapmasına izin vermem.
Siz de hakkinizi yedirmeyin.
Evet işte ben de böyle söyledim kendi hakkımı geçtim ben tek başıma bir çocuk büyüteceğim asla sana çocuğumun hakkını yedirmeyeceğim düğün altınlarını da iade etmek zorundasın evdeki de hakkımı alacağım dedim

İyi günler sevgili kadınlar kulübü üyeleri. 25 yaşında 4 ay süren bir evlilik atlattım. Evlenir evlenmez kanser olduğumu öğrenmiştik bu süreçte baktım eski eşim beni kanserden daha çok yoruyor hiç uzatmadan o süreçte onunla anlaşma protokolü imzalayarak hiçbir beklentim olmayarak ayrıldım. Sonrasında iyileştim işime devam ettim 2 sene sonra memleketten tanıdığım biriyle çalıştığım şehirde karşılaşarak arkadaşlık etmeye başladım. Çok kibar beyefendi işinde gücünde yani eski eşimin tam aksi bir sürü özelliğe sahip gözüküyordu. Daha önce evlenmemişti ve benim evlilik yapmamı problem yapmadı hiç de sorgulamadı 2 sene kadar görüştük sonrasında evlenme kararı aldık ve evlendik. 3 yıllık evliyiz 1 buçuk yaşında bir kızımız var eşim kızıma karşı da bana karşı da ilgisiz sürekli işten gelip evde yatma modunda evde birkaç işe katılması dışında hiçbir sorumluluk almak istemiyor özellikle çocuğun sorumluluğu ona çok ağır geliyor benim pek bir beklentim olmamasına rağmen. Kızımız hala eşime alışmadı onunla kalmak istemiyor beraber vakit geçirmek istemiyor ilgilenmediği için bu durum da beni çok bunaltıyor beraber bir yere gitsek veya evdeyken kızımız sürekli bana yapışık halde yaşıyor. Bunlar benim göz yumduğum sorunlar aslında eşimin en büyük problemi her şeyin hesabını yapması yani şöyle anlatayım evlenmeden ikimizin de kendimize ait arabaları vardı başka bir şeyimiz yoktu. Evlendikten birkaç ay sonra ev aldık küçük bir peşinat eşim koydu kalan parayı kredi çektik hala ödeniyor. Eşimin maaşı benim maaşımın iki katı kadar ikimiz de devletteyiz ama o doktor olduğu için hatrı sayılır bir para kazanıyor. Şimdiyse en ufak bir tartışmada beni maddi konularda bunaltıyor sürekli benim için boşanmanın kolay olacağını çünkü boşanırsak evi bana vereceklerini o tüm birikimini kaybedeceğini söyleyip duruyor. Bense sürekli bu hesapları eğer bir gün ayrılırsak yapmamız gerektiğini çünkü bir daha birbirimizin yüzüne bakmamıza gerek olmayacağını söylüyorum ama ona rağmen çok uzun zamandır her tartışmada konuyu ayrılığa ve evde benim hiçbir hakkım olmadığına getiriyor ayrıca haktan bahsederken de düğünde takılan tüm altınları götürüp kendi kişisel kasasına koydu istememe rağmen vermedi kendisi muhafaza ediyormuş. Böyle anlattıkça ne kadar kötü olduğunu ben de farkediyorum ama bebeğim çok küçük yani zamana bırakmaya çalışıyorum. Son olarak anneler gününde evde olan bir tartışmada yine ayrılık konusu açıldı ben de tamam ayrılalım diyip kızımı da alıp çıktım yani evi terketme amacıyla değil zaten kızımı dışarı çıkarıyordum. Biz evden çıkar çıkmaz benim annemi babamı arayıp biz ayrılıyoruz vb konuşmalar yapıp sonrasında evde olan altınlarımızı alıp babasına götürmüş gerçekten inanılır gibi değil ama bunu yapmış. Biz o gün annemlerde kaldık sonrasındaki gün eve dönünce de direkt olarak kendisi söyledi evdeki altınları babama verdim diye sebebini sorduğumda ev alırken bize yardım etmişti onu ödedim dedi o kadar canım sıkıldı ki münakaşaya girmemek için tamam dedim zaten çekecek gücüm yoktu bir yandan kızım hiç durmuyor bir yandan söz dalaşına girmek beni çok yoruyor. Bu sabah farkettiğimde ise evde bana ait olan inci bir kolyem vardı ucunda cumhuriyet altın olan onu da alıp götürdüğünü farkettim arayıp sordum tamam onu getiririm dedi başka da bir şey demedim. Yaptıklarına davranışlarına inanamıyorum bu arada altınları babasına borç ödemek için götürmediğini biliyorum çünkü asla kimseye tek kuruş parasını yedirmez sadece evden kaçırdığının da farkındayım. Ailem her zaman arkamda günlerdir hepimiz çok üzgünüz çıkar yol bulmaya çalışıyorum evliyken bu kadar hesap yapıp evden mal kaçıran adam ayrılırken nelerin hesabını yapacak. Lütfen saygı çerçevesinde ve beni kırmadan yorum yapmaya çalışın zira yeterince kalbim kırık
Öncelıkle cok cok gecmıs olsun. Allah bı daha gostermesın. O doktor sızın tahsılınız nedir?

Para hırsı olsa daha çok çalışır bir şey yapar. Bu hırsız baya. Kızının hakkını bile yer.
Yiyor zaten bu zamana kadar ben çalıştığımla kızımla kendime baktım o da ev kredisi ödemek dışında kendisine altın alıp kasasına attı. 4 aydır ücretsiz izindeyim o yüzden sanırım iyice hesap yapmaya başladı

Çocuk küçükken, siz de gençken ayrılıp yeni bir hayat kurmak daha kolay. Çocuğun aklı kesince, okula başlayınca ayrılmak çok daha zor olacak. Siz de sinir hastası olacaksınız. Geçmiş olsun bir de kanser atlatmışsınız. Sinir ve stres çok uzak kalmanız gereken bir konu. Bence ayrılın ve haklarınızı alın. Mahkeme bir şekilde bölüştürür. İstediği kadar çirkinleşsin bir şekilde bitecek elbet. Onunla böyle yaşadığınız her yıl sizin zararınıza. Çocuğunuz da olmuş, işiniz de var mis gibi yaşar gideisiniz.

Çocuk küçükken, siz de gençken ayrılıp yeni bir hayat kurmak daha kolay. Çocuğun aklı kesince, okula başlayınca ayrılmak çok daha zor olacak. Siz de sinir hastası olacaksınız. Geçmiş olsun bir de kanser atlatmışsınız. Sinir ve stres çok uzak kalmanız gereken bir konu. Bence ayrılın ve haklarınızı alın. Mahkeme bir şekilde bölüştürür. İstediği kadar çirkinleşsin bri şekilde bitecek elbet. Onunla böyle yaşadığınız her yıl sizin zararınıza. Çocuğunuz da olmuş, işiniz de var mis gibi yaşar giderisiniz.

X