2 cocukla disari çıkamıyorum topluma karışamıyorum evde tıkılıp kaldim

Bu çocukların güneş görmesi, D vitamini alması gerekiyor. 5 yaşındaki enerjisini nasıl atıyor. Yaşıtlarıyla sosyalleşemiyor.
Biri 2 diğeri bir yaşında iki çocuğum var. Büyük olanı en kötü markete götürürüm her gün. Küçüğe babası bakar o vakit. Haftada 2-3 kere de ailecek bir etkinlik yaparız.

Sizde de pasiflik var konu sahibi. Bebeği arabasına koyup 5 yaşındaki kızınızı parka götürmek veya bir oyun alanına gitmek bu kadarda zor olmamalı. Kızım 6 aylıkken oğlum 3 yaşında bile değildi (ve oğlum hiç kolay bir çocuk değildi) elimden geldigi kadar çıkarıyordum dışarı. Ev gezmelerine bende gitmezdim ama ne bileyim bir parka, oyun alanına veya dondurma/ hamburger yemeğe götürürdüm oğlumu kızda arabasında duruyordu zaten. Eve tikilip kalmayın inanın çok zarar verirsiniz kendinize tahammulunuz azalır. Bu arada kızınız anaokuluna gidiyormu?

4 yaş ve 10 aylık 2 erkek çocukla ve karnımda da 5 aylık bebeğimle uçakla binlerce kmye tatillere gittim tek başıma. Şimdi de çıkıyorum. 6 yaş 2 yaş ve 5 aylık bebemle her yere de gidiyorum. Abartmayın. Bebeği kanguruya koyun, çocuğun da elini tutun. Benim büyük oğlum en büyük destekçim valla dışarıda. Biraz sorumluluk verin öğrensin.

Benim çevremde de gitmeyen çocuklar var. Aslında öyle bişey denmişti ama sanırım hayata geçirilmedi
Benim çevremde çalışanlar 2,çalışmayanlar 3 yaştan itibaren kreşe götürüyor çocuklarını.

Hatta 1,5 yaşta başlayan çocuklar bile var.

5’i bırak,4 yaşta bile evde olan çocuk hiç duymamıştım.

Benim çevremde çalışanlar 2,çalışmayanlar 3 yaştan itibaren kreşe götürüyor çocuklarını.

Hatta 1,5 yaşta başlayan çocuklar bile var.

5’i bırak,4 yaşta bile evde olan çocuk hiç duymamıştım.
Benimkileri de 4 yaşında vermiştim ama bu çevremde vermeyen çok gördüm ve şaşırmadım değil.

Cok gec kalmissiniz alistirmak icin.Daha 7 8 aylikti ikiz ogullarim cikmaya basladik.Tabi once evin etrafinda gezindik sonra sonra acildik carsi pazar derken 4 yasla beraber sehirlerarasi otobus yolculuguna basladim tek basima ogullarimla.Oncelikle evinize yakin market vs gezmeye baslayin sonra parklara kadar gidebilirsibiz

Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocuk ama evde duruyor uyum sağlıyor.Oglum ise kalabalığı sevmiyor(5 kisiden fazlaysa)ve bu yüzden kalabalıkta çok duramıyorum kimse bana yardım etmiyor ve başka odada onla durmak zorunda kalıyorum kendimi dışlanmış hissediyorum.Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.
7,5 ve 2,5 yaş çocukla her yere gidiyorum..Eşimden ayriyim çok şükür dışarda uyumlular küçük krizler dışında sorun olmuyor,ama evet 6 aylık biraz zorlayabilir o yüzden yakın mesafe park bahçelerden başlayabilirsiniz

Şimdi öncelikle büyük çocuğunuzun kalabalık ortama alışmssı için anaokuluna gitmesi lazımdı. Seneye 6 yaşında okula başlayacak o zaman büyük sorun olabilir bu durum. Okul zamanı gelmeden yaz okullsrı falan oluyo. Bi görüşün anaokullarıyla falan mutlaka yoksa çok zorlanırsınız. Hem çocuğunuz hem siz. Parklarda çok güzel ortam sosyalleşmek için. Önemli ve gerekli.
Diğer bi durum da kanguru diye bişey var 5 yaşındaki çocuğu zaptedemiyorum diyorsanız kanguruya küçüğü bebek arabasına büyüğü koyun gideceğiniz yerde salarsınız.
Hepsinden öncelikli olarakta özgüven. Özgüveniniz olsun kendinize lütfen. 2 küçük çocuğu evde idare edebiliyosanız dışarıdada edersiniz. Ya çok basit bi örnek küçüğünün uyku saatinde dışarı çıkın. O arabasında uyurken siz büyükle ilgilenebilrisiniz.
Ve ayrıca. Neden eşinizden izin alıyorsunuz? Bi kere eşiniz işteyken çıkın dolaşın. Eve gelince de bugün cesaret ettim çıktım bak iyi geldi çocuklara yapabiliyomuşum falan anlatınca eşinizde yapsmazsın diyemez. Siz bir bireysiniz öncelikle kendi kararlarınızı verin lütfen.

2 cocukla ki biri cok huysuz zor cocuk gitmediğim yer kalmadı ev oturması dışarı gezmesi, eşim de bana mecbur ayak uyduruyor bazen yorgunum cıkmayalım diyor iyi ben cocuklarla tek cıkarım diyorum tıpış tıpış geliyor, biraz da senin elinde yani, cocuklusun diye kendini mahrum etme bi yerden, evde oturmak cok daha zor dışarda enerji atıyorlar eve gelince direkt uyuyorlar, eşinin kölesi değilsin rest cek,

Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocuk ama evde duruyor uyum sağlıyor.Oglum ise kalabalığı sevmiyor(5 kisiden fazlaysa)ve bu yüzden kalabalıkta çok duramıyorum kimse bana yardım etmiyor ve başka odada onla durmak zorunda kalıyorum kendimi dışlanmış hissediyorum.Esim zaten ev erkegi işten gelince hep dinlenmek istiyor benim 2 cocukla bebek arabasıyla da çıkmama da izin vermiyor yapamazmisim diye.Yalniz kalmaktan evde takılmaktan bıktım.
Bebeği kanguruya koyup kızınızıda bebek arabasına ya da elinden tutup mecburen ilk günler kısa yürüyüşler yapabilirsiniz zamanla uzun yürüyüşler park market vs deneyimlersiniz eşinizde otursun kös kös
Sizi geçtim çocukların bebeklerin hergun dışarıya çıkarılmasını öneriyorlar böyle dusunurseniz bir çözüm bulursunuz

Biri 3 yaş diğeri 10 aylık bebeklerimde yürüyüşe başladık gayet iyi gidiyoruz 🖐 yapılabilir küçük bir kaç ay daha büyürse rahatlarsınız az sabır

Oncelikle alin cocuklarinizi kendi sokaginizda gezinin sonra gun gun mesafeyi arttirin iki cocuk var diye disari cikmamak olurmu.Benim arkadasim bebegi 40 gunlukken alir parka gotururdu cunku buyuk cocugu evde cok sıkılıyordu.bir kac kere cikin kendinize guveniniz gelir.Cıkmadan oncede buyuk cocugunuzla pazarlik yapin elimi birakirsan yarin goturmem gibisinden cocuklar kolay alisiyor

Eve tıkılma çık hayatını yaşa 😘 bak kızın 5 yaşındaymış ne güzel . Küçük adımlarla başla kendine güven 😘 benim kızım yeni 2 yaşında ,oğlum 6 aylık . Kızım problemliydi topluma alışkın değildi . Çok şükür yendik onu şuan kardeş kıskançlığı yaşıyoruz ama oda gün gün düzeliyor . Ve havalar ısınınca ikisinide alıp kendimi dışarlara atcam . Yıkın bu tabularınızı ön yargılarınızı anneysek herşeyinde üstesinden geliriz evel Allah 😘

4 yaş ve 10 aylık 2 erkek çocukla ve karnımda da 5 aylık bebeğimle uçakla binlerce kmye tatillere gittim tek başıma. Şimdi de çıkıyorum. 6 yaş 2 yaş ve 5 aylık bebemle her yere de gidiyorum. Abartmayın. Bebeği kanguruya koyun, çocuğun da elini tutun. Benim büyük oğlum en büyük destekçim valla dışarıda. Biraz sorumluluk verin öğrensin.
Sizdekide deli cesareti 😂 maşallah size 😘

Benim biri 5 yasinda kizim diğeri 6 aylik oğlum var.Kizim dışarıda elimi tutmayan cocu

Güvenlik kemerleri var bakabilirsiniz. Cocuk anneye bağli oluyor, el tutmasa da gidemez biyere.
Bence cok mantikli. Bir kac video gormustum boyle bir anlik annenin elinden kurtuluyor cocuk ama o ladar saniyelik olaylar ki cok kotu seyler olabiliyor.
Ben anne degilim ama kucuk tek cocugum bile olsa kullanirdim sanirim el birakma koşma huyu vs varsa özellikle.

Sizdekide deli cesareti 😂 maşallah size 😘
Vallahi maşallah benim biri 2.buçuk yaş biri 10 aylık ben de eşim yokken çıkamıyorum ama benim evimin konumu malesef çocuk için hiç uygun değil bayır merviden, kaldırımlar çok dar arabalar vızır vızır... yapamıyorum bu yüzden taşınma kararı aldık.. öyle patlıyorum ki evde ...

X