2 aylik bebegimde makat darlığı şüphesi lütfen yardım

ZeynepYilmaz8

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2023
14
21
26
Kızlar çok korkuyorum ve endişeliyim lütfen konu hakknda bilgisi olanlar yardm edebilir mi yarn doktora gidicez fakat çok korkuyorum. 2 aylik bebegm var 10 günlükte bu yana gazi var ve tuvaletini yapmakta zorluk yaşıyor gün içinde ve uykusunda dahi sürekli ıkınıyor tuvaletini yapmak istediğinde sancısı olduğunda her zaman emmek istyr ve emerken yapablrsem o zaman tuvaletini yapıyor tuvaletini yaparken gayet sakin yaptignda ağlaması falan yok ama yapana kadar çok ikiniyr ve beni emerken yapiyr bu bir zorluk mu olmuş oluyr blmyrm ama bir gün çok ağlayınca acile gittik makatina baktılar çatlak varmı diye görülmedi sanrm bu seferde makatina serçe parmağını soktu doktor biraz diski geldi bu makat darliginin belirtisi dedi bira daha soktu baktı ve biraz darlık var gbi dedi cerraha gidin dedi bu durumu yaşayan var mı aranızda nasl bir tedavi uygulanıyor çok tedirginm çok uzuluyrm

Canım benim bebeğimde 3 aylık olana kadar aynen öyleydi. Hep emerken kaka yapardı. Hatta neredeyse haftada 1 yapardı. Bizde çok doktora sorduk bize dedikleri şey “ henüz bağırsakları daha tam gelişmedi. Bu sıkıntıların olması çok normal. Zamanla düzene girecek” demişlerdi. Öyle de oldu. Gaz masajı, topuk masajı, günlük duş, bazen hatta spa(çok rahatlıyor ve masaj inanılmaz iyi geliyor) gaz damlası, bazen rezene çayı ile 3 ayı geçirdik. Git gide azaldı. Şimdi 4 aylık hala daha çoğu kakayı memede yapıyor. Memeyi rahatlamak için kullanıyor. Ama emerken çok rahat yapıyor, anlamıyorum bile bazen… elbette her bebek farklıdır ama ilk 3 ayda çoğu emziren anne bu durumu yaşıyordur diye düşünüyorum. Gene götür ama başka doktordan da görüş almanda bence fayda var…

Bir de, hepsi geçecek. Sıkma canını. Hepsi bir süreç ve geçecek. Öyle böyle büyüyecekler. Üzülme. Stres yapma. Canını sıkma. Sen harika bir annesin

Benimde bebeğim kaka yapmadan önce çok ıkınırdı dediğiniz gibi emerken yapardı kakasını tepine tepine.Sabahları ana kucağı vardı ona koyardım eğimli diye orda yapardı anca kakasını.Doktora söylediğimde makatını incelemedi o kadar.Fazla emzirme diyordu sadece.Şuan 11 aylık oldu ve bu durum 9.ay sonuna kadar sürdü ne zaman emeklemeye başladı o zaman rahatladı oğlum

Başka doktora götür bence 2 aylık bebeğin makatına yetişkin bir insanın serçe parmağını sokmaya çalışması da çok mantıklı değil.

X