Konuşma Problemleri 13aylik kaç kelime konusmalı

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

Sansebastin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2020
37
6
30
Merhabalar 13 aylık erkek bebeğim var.Bu aylarda kaç kelime konuşması gerekiyor bizimki fazla konuşmuyor sanki baba dede mama diyor sadece.Birde çok hareketli bir çocuk hareketli olanlar daha geç konusuyo diye duydum ama sizde nasıldı konuşma durumları merak ettim

Bence gayet normal her bebek bir değil hiç konuşmayabilir de o aylarda ama yinede söylediği birkaç kelimesi var hiç takılmayın bence benim oğlum 22 aylık 15 16 kelimesi var bazıları az olduğunu söylüyor ama çok şükür o kadar akıllı ki ben pek umursamıyorum kelime sayısını çünkü her dediğimi anlıyo

Bence gayet normal her bebek bir değil hiç konuşmayabilir de o aylarda ama yinede söylediği birkaç kelimesi var hiç takılmayın bence benim oğlum 22 aylık 15 16 kelimesi var bazıları az olduğunu söylüyor ama çok şükür o kadar akıllı ki ben pek umursamıyorum kelime sayısını çünkü her dediğimi anlıyo
Bana da normal geldi de işte cevremdekiler az konusuyo deyince kafama takıldı yoksa evet zehir gibi söylediklerimi hep anliyo

Alici dil(soyleneni anlama) ve ifade edici dil(bilincli konusma) becerileri her bebekte farkli zamanlarda gelisir. Onemli olan alici dil becerilerinin gelismesi bu ayda. Soylediginizi anlamasi her seyin yolunda oldugunu gosteriyor. Ifade edici dil becerileri hakkinda degerlendirmede bulunmak icin cok cok erken bu ay. Yine de fikir edinmeye calistiginiz icin 13.5 aylik bebegimden ornek vereyim. Bebegim erken ve cok kelimeyle konusan bir bebek. Bilincli 30 kadar kelimesi var. Bana kalirsa bu ayda ortalama 5 kelime gayet normal.

Alici dil(soyleneni anlama) ve ifade edici dil(bilincli konusma) becerileri her bebekte farkli zamanlarda gelisir. Onemli olan alici dil becerilerinin gelismesi bu ayda. Soylediginizi anlamasi her seyin yolunda oldugunu gosteriyor. Ifade edici dil becerileri hakkinda degerlendirmede bulunmak icin cok cok erken bu ay. Yine de fikir edinmeye calistiginiz icin 13.5 aylik bebegimden ornek vereyim. Bebegim erken ve cok kelimeyle konusan bir bebek. Bilincli 30 kadar kelimesi ňmu. Bana kalirsa bu ayda ortalama 5 kelime gayet normal

Alici dil(soyleneni anlama) ve ifade edici dil(bilincli konusma) becerileri her bebekte farkli zamanlarda gelisir. Onemli olan alici dil becerilerinin gelismesi bu ayda. Soylediginizi anlamasi her seyin yolunda oldugunu gosteriyor. Ifade edici dil becerileri hakkinda degerlendirmede bulunmak icin cok cok erken bu ay. Yine de fikir edinmeye calistiginiz icin 13.5 aylik bebegimden ornek vereyim. Bebegim erken ve cok kelimeyle konusan bir bebek. Bilincli 30 kadar kelimesi var. Bana kalirsa bu ayda ortalama 5 kelime gayet nor

Alici dil(soyleneni anlama) ve ifade edici dil(bilincli konusma) becerileri her bebekte farkli zamanlarda gelisir. Onemli olan alici dil becerilerinin gelismesi bu ayda. Soylediginizi anlamasi her seyin yolunda oldugunu gosteriyor. Ifade edici dil becerileri hakkinda degerlendirmede bulunmak icin cok cok erken bu ay. Yine de fikir edinmeye calistiginiz icin 13.5 aylik bebegimden ornek vereyim. Bebegim erken ve cok kelimeyle konusan bir bebek. Bilincli 30 kadar kelimesi var. Bana kalirsa bu ayda ortalama 5 kelime gayet normal.
Anladım teşekkür ederim 😇

30 mu 😲 maşallah maşallah çok iyi ya

X