Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

13. TAKIM KATILIM FORMU

Kullanıcı Adı : Carmeniko
İsim (İsteğe Bağlı ):
Mesleginiz: işsiz uyku teknisyeni-ev hanımı
Yaşınız :39
Medeni Durumunuz :evli
Çocuk Sayısı : 2
Yaşadığınız şehir: İstanbul
Boyunuz : 1.62
Kilonuz: 72
Hedef kilonuz : 58
Kilo alma hikayeniz : ikinci hamilelikle birlikte 20 kilo aldım. Zaman zaman diyet yapıp 13 kiloya kadar verip tekrar aldım
Kilo vermeyi neden istiyorsunuz ? : Her şeyden önce sağlığım için, fibromiyalji hastasıyım
Daha önce Cuma Zayıflama Yarışmasına katıldınız mı? : Hayır
Takım kurallarını okudum ve kurallara uymayı kabul ediyorum.

Son düzenleme:
13. TAKIM KATILIM FORMU

Kullanıcı Adı : Carmeniko
İsim (İsteğe Bağlı ):
Mesleginiz: işsiz uyku teknisyeni-ev hanımı
Yaşınız :39
Medeni Durumunuz :evli
Çocuk Sayısı : 2
Yaşadığınız şehir: İstanbul
Boyunuz : 1.62
Kilonuz: 72
Hedef kilonuz : 58
Kilo alma hikayeniz : ikinci hamilelikle birlikte 20 kilo aldım. Zaman zaman diyet yapıp 13 kiloya kadar verip tekrar aldım
Kilo vermeyi neden istiyorsunuz ? : Her şeyden önce sağlığım için, fibrimiyalji hastasıyım
Daha önce Cuma Zayıflama Yarışmasına katıldınız mı? : Hayır
Takım kurallarını okudum ve kurallara uymayı kabul ediyorum.
Ah o fibromiyalji çok berbat. Aynı yaştayız benim de bu sorunum var. Fibromiyalji kaynaklı ödem de olusuyor vücudumda.

Ah o fibromiyalji çok berbat. Aynı yaştayız benim de bu sorunum var. Fibromiyalji kaynaklı ödem de olusuyor vücudumda.
Yaa geçmiş olsun 🥺 bağırsaklarım da berbat durumda beslenmeyi değiştirmek çok işe yarıyor hem bağırsaklar toparlanıyor hem ağrılarım hafifliyor ama istikrarlı olamıyorum sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getiremiyorum

Yaa geçmiş olsun 🥺 bağırsaklarım da berbat durumda beslenmeyi değiştirmek çok işe yarıyor hem bağırsaklar toparlanıyor hem ağrılarım hafifliyor ama istikrarlı olamıyorum sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getiremiyorum
Size de çok geçmiş olsun. Benim derdim ödem ve ağrılar. İlacını kullanıyorum ama sadece şiddetini azaltıyor ve seyrekleştiriyor.

Size de çok geçmiş olsun. Benim derdim ödem ve ağrılar. İlacını kullanıyorum ama sadece şiddetini azaltıyor ve seyrekleştiriyor.
İlaçlar geçici çözüm olmaktan başka bir işe yaramıyor ne yazık ki :KK43: mecbur kalmadıkça ilaç almıyorum takviyelerle immün sistemi güçlendirmeye çalışıyorum en önemlisi bağırsaklar ve stres yönetimi. Bağırsak sağlığının fibromiyaljiyle direkt alakası var. Burda beslenme devreye giriyor haliyle. Glutensiz beslenme ve inek sütü ürünlerinden uzak durmak ciddi fayda sağlıyor. En azından tercih yapıp bir taraftan uzak durmak lazım.

İlaçlar geçici çözüm olmaktan başka bir işe yaramıyor ne yazık ki :KK43: mecbur kalmadıkça ilaç almıyorum takviyelerle immün sistemi güçlendirmeye çalışıyorum en önemlisi bağırsaklar ve stres yönetimi. Bağırsak sağlığının fibromiyaljiyle direkt alakası var. Burda beslenme devreye giriyor haliyle. Glutensiz beslenme ve inek sütü ürünlerinden uzak durmak ciddi fayda sağlıyor. En azından tercih yapıp bir taraftan uzak durmak lazım.
Evet malesef öyle. Ama kullanmazsam daha şiddetli oluyor ağrı. Hastaneye gidip iğne veya serum yemeden geçmiyor. Hamile iken çok serum yedim bu ağrı yüzünden. İnsanı canından bezdiriyor. 4 gündür yediklerime dikkat ediyorum umarım bu sefer istikrarlı ilerlerim

Evet malesef öyle. Ama kullanmazsam daha şiddetli oluyor ağrı. Hastaneye gidip iğne veya serum yemeden geçmiyor. Hamile iken çok serum yedim bu ağrı yüzünden. İnsanı canından bezdiriyor. 4 gündür yediklerime dikkat ediyorum umarım bu sefer istikrarlı ilerlerim
Hadi inşallah hep birlikte güzel bir motivasyon yakalayıp istediğimiz kilolara ineriz ❤️

Herkese merhaba tekrardan harika motivasyon dolu bir pazar geçiriyorsunuzdur umarım. 💪
Ben bugün güne ceviz suyuyla başladım her zaman iyi gelir bana.
Sabah kahvaltıda (11:00) 10 yemek kaşığı menemen 4 dilim kaşar 3 zeytin bir salatalık bir çavdar ekmeği yedim ve 1 bardak şekersiz çay içtim.
Arada (14:00)Bir tane hurma yedim.
Öğle yemeği olarak (15:00) yarım kase tarhana çorbası içtim bir kase yoğurt ve 8 yemek kaşığı makarna yedim.

Resmen su içmeyi unutuyorum onu fark ettim şimdi su içmeye gidiyorum. Market alışverişi yaptık çikolataları yağmalamak istedim resmen ama kendimi tuttum devamıda güzel olacak inanıyorum akşam yatmadan tekrar güncelleme yapacağım. Hepimize bol enerji dolu bir gün dilerim.🥰

Herkese merhaba tekrardan harika motivasyon dolu bir pazar geçiriyorsunuzdur umarım. 💪
Ben bugün güne ceviz suyuyla başladım her zaman iyi gelir bana.
Sabah kahvaltıda (11:00) 10 yemek kaşığı menemen 4 dilim kaşar 3 zeytin bir salatalık bir çavdar ekmeği yedim ve 1 bardak şekersiz çay içtim.
Arada (14:00)Bir tane hurma yedim.
Öğle yemeği olarak (15:00) yarım kase tarhana çorbası içtim bir kase yoğurt ve 8 yemek kaşığı makarna yedim.

Resmen su içmeyi unutuyorum onu fark ettim şimdi su içmeye gidiyorum. Market alışverişi yaptık çikolataları yağmalamak istedim resmen ama kendimi tuttum devamıda güzel olacak inanıyorum akşam yatmadan tekrar güncelleme yapacağım. Hepimize bol enerji dolu bir gün dilerim.🥰

Slm lar nacizane tavsiyem diyet listenizden kaşar peynirini çıkartın birde makarna ve menemenin miktari fazla olmuş . Bu arada bende 90 kg yum. Kilodaşız 😂

Iyi aksamlar grubun güzel bayanlari bugünki menüm.

Sabah=== söğüş (1/2 domates 1/3 salatalik 2 yesil biber 4 dal maydanoz 1 çay kaşiği saf zeytinyagi)+1 haslama yumurta+4 zeytin+1kibrit kutusu beyaz peynir+şekersiz çay

Ara anne çayı kimyonlu 3 ceviz

Öğle 1 tabak zeytinyağli semizotu yemeği 1 kücük tas yogurt

Ara Yarım fincan 2 si birarada kahve + 5 tane kırmizı erik

Aksam Bamya çorbası +kıvircık salata + 1dilim ekmek

Gece 1 bardak ayran içerim

4 litre su
Günde maksimum 2 dilim ekmek hakkımin 1 dilimini kullandım 🙆.
LAydLiNe LAydLiNe

Sabah yine yarım gevrek yedim🤣 domates, salatalık, peynir(yumurta pek sevmiyorum) sonra 1 tane muz akşam tarhana çorbası. Arada acıkınca eti form yiyorum. Biraz önce meyve bar yedim. Saat 10 gibi yine Laktozsuz yoğurt ve eti form yiyorum. 1 paketi gün için de bitiriyorum. Bol su içiyorum 3 fincan da sade kahve

Bir de bir şey sormak istiyorum size. Bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi ben vücudumdaki ödemi atma ve takviye almak için 20 günlük ketojen şase kullanıyorum bugün 4. Gün ve cidden baya ödem atıyorum. Ev terliğim ödemden ayağıma girmiyordu fakat suan büyük geliyor. Ben 39 yaşındayım ve gecen yıldan beri tansiyon hastasıyım. Doktorum kilo almamı söyledi 1.59 civarı boyum geçen sene 58 kg dim ama şimdi 66.ödem için tekrar aynı dr a gittim ödemin fibromiyalji kaynaklı olduğunu söyledi. Bende arkadaşım kullanmıstı bu şaseyi ben de aldım. Fakat bunu içerken ketojenik diyet yapmam gerektiğini söyledi. Ama o diyet çok ağır. Meyve yok, tatlı yok. Ama ben meyve yiyorum. Sizce yapmam gereken başka bir şey var mı?

Slm lar nacizane tavsiyem diyet listenizden kaşar peynirini çıkartın birde makarna ve menemenin miktari fazla olmuş . Bu arada bende 90 kg yum. Kilodaşız 😂
Biliyorum bugün ilk gün sadece kaşar peynirim vardı ve son makarna aradan çıksın diye hemen yaptım ondan böyle oldu bir de eşimde evde olduğu için biraz gevşek bir başlangıç oldu. 😂 İnşallah beraber daha düşük sayıları görürüz. 💪😂
Akşam yemeğinde tavuk yedim ayranla birlikte günü kapattım. 2 km de yürüdüm. Sanırım 2 litreye yakın su içtim hala da içiyorum. 🙌

Günaydın arkadaşlar. Güne 500 ml soğuk yeşil çay içerek başladım. Kahvaltı yapmayacağım tek öğün yada dayanamazsam 1,5 öğün yapmayı düşünüyorum. Bu arada başlangıçta tartı fotosu paylaşıyor muyuz ?

Hepinize tünaydıın. Cevizli suyumu içerek başladım yine. 12de kahvaltımı yaptım bir tane kızarmış tam buğday ekmeği üstüne bir poşe yumurta bir kibrit kutusu peynir 3 adet zeytin yedim ve bir bardak süt içtim birazdan sporumu yapacağım hepimize kolay gelsiiin. 🥰

Kızlar izninizle gruptan ayrılıyorum hrsey icin teşekkürler

X