Yeni Mezun olmak

Shadygirl054

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2020
104
42
26
Merhaba kızlar. Ben sakarya üni sosyal hizmet bölümünden bu sene mezun oldum. Kpssye girdiğimde çok çalışamadığım için depresyondaydım çünkü burun ameliyatı spnucu burnuma takmıştım başka bir konuyla ilgilenmedim. 67 puan aldım ve atanamadım haliyle. Bizim sınavlar 2 senede bir oluyor ve tekrardan kpss çalışma evresine giremiyorum. Kendimi geç kalmış hissediyorum. Sanki bu kadar zor olmamalıydı ben bunu haketmemişim gibi hissediyorum. Haftada üç gün oyun ablalığı yapıyorum iş anlamında ama şu an olduğum durum beni üzüyor. Garip bir hislerdeyim. Ayrı ev kurmak kendi paramı kazanıp kariyerimi geliştirmek istiyordum ama bunlar çok uzakmış gibi geliyor. Sizin bana tavsiyeleriniz nedir

Merhaba kızlar. Ben sakarya üni sosyal hizmet bölümünden bu sene mezun oldum. Kpssye girdiğimde çok çalışamadığım için depresyondaydım çünkü burun ameliyatı spnucu burnuma takmıştım başka bir konuyla ilgilenmedim. 67 puan aldım ve atanamadım haliyle. Bizim sınavlar 2 senede bir oluyor ve tekrardan kpss çalışma evresine giremiyorum. Kendimi geç kalmış hissediyorum. Sanki bu kadar zor olmamalıydı ben bunu haketmemişim gibi hissediyorum. Haftada üç gün oyun ablalığı yapıyorum iş anlamında ama şu an olduğum durum beni üzüyor. Garip bir hislerdeyim. Ayrı ev kurmak kendi paramı kazanıp kariyerimi geliştirmek istiyordum ama bunlar çok uzakmış gibi geliyor. Sizin bana tavsiyeleriniz nedir
2011 yılında ümidin mezun oldum 2016 yılında atanıp çalışmaya başladım 24 tane mülakata girdim. Özel sektörde afetsin anamı ağlattılar. Nasibini kovala bir gün elbet yorulacaktır. İlk denemede umutsuzluğa kapılırsan kaybedersin. Ben atanana kadar evlenmeyeceğim demiştim 26 yaşımda atandım 32 yaşımda evlendim şu an arkama baktığımda arkadaşlarımla çok farklı yerlerdeyiz bana imrenerek bakıyorlar ne güzel hiç yaşını göstermiyorsun çok güzel bir hayatın var diyorlar ama BEDELİNİ ödedim. Şimdi sen de umutsuzluğu bırak ve kendin için atanmak en doğrusu ise çalışmalara başla KPSS mi ona çalış özel sektör mü o zaman o yönde ilerle sen kovala elbet yorulacaktır. Seninle aynı hedefte olan insanlarla bir araya gel imkanın varsa dersaneye git etüt salonlonlarına git kütüphaneye git. Aynı amaçtaki insanlar sana destek olacaktır. Hayal et çalış ve başar

X