Yeni hamilelikte cinsellikten ve her türlü temastan tiksinme

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.665
6.258
Son adete göre 7.haftaya girnek üzereyim ultrasona göre 6+1 günlük hamileyim hamile oldugumu öğrendigimiz andan itibaren cinsellikten yiyeceklerden yani kısacası 3 yasındaki kızım haricinde her seyden tiksindim biri benimle tokalaşsın bile istemiyorum eşim öpünce de midem bulaniyor kızım hariç hic bir insan evladi benimle temasa gecsin istemiyorum herkes kokuyor gibi geliyor. Doktor herhangi bir kısıtlama getirmedi ona ragmen kaciniyorum esim öyle baskı yapacak istemedigim halde zorlayacak biri değil ama ister istemez ona haksizlik mi ediyorum diye düsünüyorum sonra da diyorum ben onun cocugunu tasiyorum hormonlarım düzene girene kadar bir zahmet fergat etsin bir seylerden, bu durum ne zaman gecer ? Kızıma hamileyken de olmustu diye hatirlıyorum ama ne zaman normale döndüm hiç bilmiyorum

Hamileliğimin 6. Haftasında başladı. 26. Haftaya kadar falan devam etti. Ama en şiddetli haftalar 6 ile 18 haftalar arasındaydı. Eşim, annem, Babam, kız kardeşim... kısacası herkes mide bulandırıcı bir şekilde kokuyordu. Pencereyi açamadım o sıcakta çiçek kokuları çok pis geliyordu. Baharat kokuları, suyun bile kokusu vardı. Zaten su içemiyorum ama insan musluk suyunu geçtim hazır sudan da mı koku alır. Ne varsa ne yoksa her şey kokuyordu. Kayinvalidem geldi bir ay. Gariban ben rahatsız oluyorum diye gidip salonda vakit geçiriyordu. Çok sıcak olduğu için pencereyi aciyordu salonun. Ben kac ay dışarıdaki iş kokusu salon takımını korkuttu diye o odaya giremedim. Dünyada ne var ne yoksa her şey pis kokuyordu. Tabi ki hiç bir şey de yiyip içemiyordum. Her gün ilaç kullanmama rağmen sürekli kusuyordum.
Şu an 36. Haftaya girdim. Koku hassasiyetim hala devam ediyor ama eskisi gibi değil tabi ki. Yemek de pisiriyorum. Yiyorum da. Hele tatlıdan ne kadar tiksinmeme rağmen yiyorum şimdi. En önemlisi insanlar artık tiksinç şekilde kokmuyor çok fazla. Yüzde beş etkisi kaldı. Biraz zor oluyor fakat sadece zamana ihtiyacınız var. Sabredin lütfen. 😊

Hamileliğimin 6. Haftasında başladı. 26. Haftaya kadar falan devam etti. Ama en şiddetli haftalar 6 ile 18 haftalar arasındaydı. Eşim, annem, Babam, kız kardeşim... kısacası herkes mide bulandırıcı bir şekilde kokuyordu. Pencereyi açamadım o sıcakta çiçek kokuları çok pis geliyordu. Baharat kokuları, suyun bile kokusu vardı. Zaten su içemiyorum ama insan musluk suyunu geçtim hazır sudan da mı koku alır. Ne varsa ne yoksa her şey kokuyordu. Kayinvalidem geldi bir ay. Gariban ben rahatsız oluyorum diye gidip salonda vakit geçiriyordu. Çok sıcak olduğu için pencereyi aciyordu salonun. Ben kac ay dışarıdaki iş kokusu salon takımını korkuttu diye o odaya giremedim. Dünyada ne var ne yoksa her şey pis kokuyordu. Tabi ki hiç bir şey de yiyip içemiyordum. Her gün ilaç kullanmama rağmen sürekli kusuyordum.
Şu an 36. Haftaya girdim. Koku hassasiyetim hala devam ediyor ama eskisi gibi değil tabi ki. Yemek de pisiriyorum. Yiyorum da. Hele tatlıdan ne kadar tiksinmeme rağmen yiyorum şimdi. En önemlisi insanlar artık tiksinç şekilde kokmuyor çok fazla. Yüzde beş etkisi kaldı. Biraz zor oluyor fakat sadece zamana ihtiyacınız var. Sabredin lütfen. 😊
Sizin durum da kötüymüş ya saglikla kavusun.Ben kusmuyorum yoğun kuru bulanti bir de koku hassasiyeti var isyerimde masamin üzerine hava temizleme makinesi almıstim Allahtan o makine ise yariyor biraz da ofisten tiksinmedim o kadar.Ama insanlardan cok tiksiniyorum hele biri yanimda öksürsün nefes kokusu geliyor gibi oluyor sadece evladimdan tiksinmedim kendim dahi kokuyor gibi geliyor bana duşta sampuan kokuyor mesela

Biraz sabır hepsi geçecek.Bazen böyle ağır geciyor ilk zamanlar.Bir daha kocama hic sarılamayacağımı düşünürdüm öyle kötü gelirdi ki kokusu.4. aya kadar sürdü sonrası yavas yavaş azaldı.Esinizde destek olacak kolay değil yeni bir can getireceksiniz dünyaya.Haksızlık yaptıgınızı düşünmeyin isteyerek yapmıyorsunuz sonuçta.Olumlu şeylere odaklanın ve gecici olduğunu hatirlatın kendinize.Allah hayırlısıyla kucagınıza almayı nasip etsin.

Biraz sabır hepsi geçecek.Bazen böyle ağır geciyor ilk zamanlar.Bir daha kocama hic sarılamayacağımı düşünürdüm öyle kötü gelirdi ki kokusu.4. aya kadar sürdü sonrası yavas yavaş azaldı.Esinizde destek olacak kolay değil yeni bir can getireceksiniz dünyaya.Haksızlık yaptıgınızı düşünmeyin isteyerek yapmıyorsunuz sonuçta.Olumlu şeylere odaklanın ve gecici olduğunu hatirlatın kendinize.Allah hayırlısıyla kucagınıza almayı nasip etsin.
Tesekkür ederim eşime dedim sen üzerine alinma hormonlardan böyleyim diye sen iyi ol gerisi önemli değil dedi mecbur idare edecek gercekten elimde degil günlerdir tost ve ayranla besleniyorum 2 kilo verdim simdiden

X