Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Ürodinami yaptıranlar var mı?....

nursefa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
50
0
:uhm:merhaba arkadaşlar ben ürodinami yaptıracağımda yaptıran varmı eğer varsa bilgilendirirseniz sevinirim.çok canım yanarmı ve nası oluor...

merhaba
ben ürodinami testi yaptırmıştım paylaşmak istedim canın yanmaz merak etme 2 tane çok ince katateri vajinal yolla mesaneye sokuyolar bi tane de yine aynı ama onu da rektum yoluyla sokuyolar bunların bi ucu seruma bağlı,o serumu mesaneye boşaltıp iç basıncını ölçüyorlar hem mesanenin hem de karın içi basıncı.o serum mesaneye boşaltılıyo tabi tuvalete gitme ihtiyacı hissediyosun idrar kaçırma durumuna bakıyorlar tutabildiğin kadar tutmanı istiyorlar,dayanamayacağın kadar tutuyosun sonrada mesaneyi boşaltıyolar (yani tuvaletini yapman gerekiyo) o sırada da yine ölçüm yapılıyor onlar otomatik kaydediliyor zaman olarak 1-1,5 saat kadar sürüyo yanlış hatırlamıyosam ama acımıyo korkmana gerek yok umarım geç kalmamış ve yardımcı olabilmişimdir.sağlıklı günler diliyorum...

bende oğlumu doktora götürmüştüm ürodinami istemişti ama bende çok rahatsızlık verici diye duyup vazgeçmiştim ama netten araştırdığıma göre can yakıcı birşey değilmiş.sanada ALLAH şifalar versin inşaallah canım.

ACİL YARDIM LÜTFEN

merhaba arkadaşlar ben henüz yeniyim.
3 yaşında kızımın idrar yollarında iltihaplanma vardı.
Tedavi gördü sonraki testlerde çiş tahlillerinde herşey normale yakındı.
fakat kızımın hastalığı geçmedi.
Muayene eden Dr. hastanemizde vereceğimiz tedavi süreci buraya kadar. Bakırköye
çocuk nefroloji bölümüne götürün dedi. P.tesi gününe randevu aldım
Ama daha önce Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve araştırma hastanesine hiç gitmedim.
Gideniniz muhakkak vardır. Nasıl iyi ilgileniyorlarmı, randevu aldığınız saatte muayeneye başlıyorlarmı?
acil yardımınızı bekliyorum.

ürodinami benim kızımada istediler.Daha yaptırmadık bakalım yaptıracağım ama.Yaptırdıktan sonra tecrübelerimi yazarım.Zahmetli bir iş gibi durmuyor öyle dedi doktor.

Merhabalar, ıdrarımı tutamama gerekçesiyle bende yaptırdım ürodinami, Nihal hanımın anlattığı gibi aşamalar var ama bekar biri için gerçekten çok zor yaptırmak çok utandım ama mecbur olduğum için yaptırdım acı konusunda sadece ince boruları çıkarırken çok canım yandı o kadar. Sonuçtada pek bi işe yaramadı norojenik mesane dendi ilaç verildi 5 ay kullandım ama bir fayda alamadım ve ilacın yan etkilerinden dolayı bırakmak zorunda kaldım ve hala başladığım yerdeyim sanki hiç birşey olamamış gibi:KK43:Bu konuda yapılan çalışmalar çok yetersiz nerelere gideyim napiim hiç bilemiyorum:KK43:((

Ben Yaptırmadım ama haftaya pazartesiye randevu verdiler,
sanırım idrar kanalından bir katater ile yapıyorlarmış. detayları öğrendim fakat acı ve ağrı durumu hakkında bilgisi olan var mı?

Ben Yaptırmadım ama haftaya pazartesiye randevu verdiler,
sanırım idrar kanalından bir katater ile yapıyorlarmış. detayları öğrendim fakat acı ve ağrı durumu hakkında bilgisi olan var mı?
ben yapılan birinden henüz bilgi almadım çevremde yaptıran yok çünkü internetten araştırdıklarım var sadece.Siz işlemden sonra buraya nasıl yapıldığını yazar mısınız?

Pazartesiye kadar bekleyemeyeceğim.
Birkaç kaynaktan bilgi aldım ama farklı farklı şeyler yazıyor. en düzgün bu sayfadaki bilgi var
http://www.bobrekler.com/urodinami-nedir-nasil-yapilir/
net olarak yaptıran biri gerçek tecrübelerini anlatsa süper olacak
Evet ben de okudum bu sitedekileri hatta çoğu siteyi tavaf ettim bu konuda:KK48: Ben üniversite hastanesinde olacağım sekretere meraktan sorduğumda dayanılmayacak bi şeyi yok çocuklara da yapıyoruz dedi sadece Ama ürodinamiden bir hafta önce idrar tahlili vermeye gittiğimde yine sormayı düşünüyorum

X