Trabzon tüp bebek

Ben aşılama yaptırmadım çünkü dengeli translakosyan taşıyıcılığım var yani kromozomlarımda genetik taşıyıcılık o yüzden zaten tüp bebeğe yönelik Bi kere normal hamile kaldım ilk aydan fakat bu taşıyıcılığımdan dolayı bebeğin kalbi durdu sonra zaten hemen tüp bebeğe yöneldik. Tüp bebek sürecinde Ufuk bey önce eşime sperm testi bana rahim filmi istedi kan testleri vs onları baktırdık daha sonra rahimde kalp rahim vardı riske atmamak için histeroskopi ameliyatı yaptı benim 13 yumurtam toplandı Ankaraya genetik incelemeye gönderildi pgt yapıldı yani 2 tane sağlıklı embriyo bulundu. 4aa ve 3aa kalitede 2 tane embriyom donduruldu daha sonra 4aa olan embriyo transfer edildi malesef tutmadı niye tutmadı diye tekrar testler istedi Ufuk bey ameliyattan sonra yapışıklık olabilir mi diye hsg tekrar çekildim rahim gayet iyidi sonra katil hücre problemi olabilir dedi bunun için kan alındı Ankaraya gönderildi meğer katil hücre varmış bebeğin tutunmasını engelliyormş bağışıklık sistemim bunun için benden kan alınıp Ankaraya gönderildi benim kendi kanımdan serum yapıldı transferden Bi gün önce aynı transfer olur gibi bana transfer edildi serum sonraki günde 3aa olan ve son kalan embrıyomu transfer ettiler 12. Gün kan verdim bu sefer başarılı olmuştuk. Ufuk bey ilk doktorum yani başka doktorda denemedim zaten evleneli daha 2 yıl bile olmadı benim ama yaklaşık 1 yıldır bu tedavi sürecini yaşadım diyebilirim şimdi 17 haftalığız çok şükür 🙏
Medicalde bende hasan beye transfer olacağım 20 haziranda. Transfer hakkında bilgi verir misiniz anesteziye yanaşmıyor doktorum herhangi bir ağrı acı vs oluyor mu? Bir de ilk başta rahime bir speküle yerleştiriyormu

bende karadeniz medikale gidiyorum ikinci adeti oldum üçüncü adetimde arıcam onları dr bey rahim toparlasın kendini dedi birde dondurulmuş spermin tutma olasılığı daha yüksek dedi. şimdi bekliyorum işte ay sonu adet olunca arıcam sonrası ALLAH büyük :)

Merhaba. Sanırım siz Farabi tüp bebek merkezinde yaptırdınız. Sizin süreciniz nasıl geçti raporlu muydunuz yoksa ücretli mi yaptırdınız? Direkt yerleştirme yaptırıldı mı yoksa dondurulup sonra mı transfer yapıldı acaba
Merhaba. Evet farabide yaptırdım. Raporlu yaptırdım ben. Birkaç şartı var raporun İnternet üzerinden bakabilirsin onlara. Taze transfer yapıldı bana. Ama eğer çok yumurta olur ve su toplama durumu olursa doktor 1,2 ay dinlendirme verebilir. Ben şuan ikizlerime hamileyim.15 haftayı geçtik. Rabbım sizede kolaylıkla nasip etsin inşallah

Medicalde bende hasan beye transfer olacağım 20 haziranda. Transfer hakkında bilgi verir misiniz anesteziye yanaşmıyor doktorum herhangi bir ağrı acı vs oluyor mu? Bir de ilk başta rahime bir speküle yerleştiriyormu
Ben de anestezisiz transfer oldum ağrı olmuyor sadece idrara sıkışıklık problem birde o speküle denilen alet takılıyorken ben kendimi kastığım için hissettim girişini ama acı olmadı doktor zaten çok profesyonel anında sokuyor anlamaya çok fırsat olmuyor

Medicalde bende hasan beye transfer olacağım 20 haziranda. Transfer hakkında bilgi verir misiniz anesteziye yanaşmıyor doktorum herhangi bir ağrı acı vs oluyor mu? Bir de ilk başta rahime bir speküle yerleştiriyoağrk

Merhabalar korkmayın anestezi almanızı gerektirecek bir durum asla yok. İdrara sıkışık olmak rahatsız ediyor o kadar. Vajinal muayene gibi bir acı hissetmiyorsunuz hasan hoca zaten çok profesyonel. 5 dakika bile sürmüyor transfer.

X