Tırnaklarımın Uzamasını Nasıl Yavaşlatırım ?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
biliyorum belki bazılarınız bana kızacak ama benim sorunum da tam tersi tırnaklarımın çok çabuk uzaması...kestiğim tırnak 2 gün sonra hiç kesmemişim gibi tekrar uzamış oluyor..her 2 günde bir tırnaklarımı kesmek zorunda olmaktan gına geldi...ben de aksine kısa tırnak seven ve öyle rahat eden bir insanım..tırnağım biraz uzasa el hareketlerim kısıtlanıyor çünkü....buna bir çözüm yokmu acaba ?
ayrıca belirteyim benim saçlarım da çabuk uzar...(hani saç ve tırnağın yapısı birbirine benzermiş ya o açıdan belirttim)

tırnaklarının uzamasını yavaşlatma bence hiç sağlıklı değil yapınla oynama :) bunu avantaja çevir

Tırnak veya saç uzaması içten olan bir olaydır dışardan yapılacak uygulamalarla yavaşlaması mümkün olmaz hızlanması da mümkün olmaz ama zayıf tırnaklar için besleyici ürünler kullanılabilir.
Tırnak uzamasının tek çaresi tırnakları kesmektir.Nasıl ki diş fırçalamaktan, banyo yapmaktan bıkmıyorsak tırnak kesmekten de bıkmamalıyız.İki günde bir kesmek ile haftada bir kesmek arasında fark yoktur bence. a.s.

X