Tırnak mantarı tedavisi için "Onkolit jel sistemi"

aquila

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2009
12
2
Mrb, bu tedaviyi uygulayanlar var mı aranızda?

Eklentiler

• $öncesi.jpg
    $öncesi.jpg
    8,8 KB · Görüntüleme: 4.634
  • $sonrası.jpg
    $sonrası.jpg
    9,9 KB · Görüntüleme: 4.408
Mrb, bu tedaviyi uygulayanlar var mı aranızda?

Ben tedaviye başladım. Bu kadar uzun süre bir sürü başarısız girişimin ardından bir ayak uzmanı gözetiminde yola çıkmak en akıllıcasıymış. Keşke daha önceden bunu yapsaymışım.Tavsiyem sizlerin önce bir ayak uzmanına görünmenizdir.

Ben tedaviye başladım. Bu kadar uzun süre bir sürü başarısız girişimin ardından bir ayak uzmanı gözetiminde yola çıkmak en akıllıcasıymış. Keşke daha önceden bunu yapsaymışım.Tavsiyem sizlerin önce bir ayak uzmanına görünmenizdir.

Ayak uzmanı derken. Dermatoloji uzmanı mı demek istediniz.

Ayak uzmanı derken. Dermatoloji uzmanı mı demek istediniz.

Hayır, bunlar ayak sağlığı uzmanları, normal bir doktordan daha fazla ilgililer. En önemlisi hastalığınızın takibini yapıyor ve sizi her konuda yönlendiriyorlar. Yani kullanacağınız ilaçlardan iyileşme sürecinde neler yapmanız gerektiğine kadar. Ayrıca gerektiğinde bir dermatoloğa yönlendirip beraber ortak kararlar alıyorlar. Tırnak mantarı haricinde; tırnak batması, topuk çatlağı vb. alanlarda da çalışıyorlar..

ayak uzmanı mı?:KK53: ilk defa duydum... güzellik merkezlerindeki estetisyenler falan mı?yoksa tıp doktoru mu?
öyle bir uzmanlık alanı yok canım,:KK50: nerden duydun sen bunu?

ayak uzmanı mı?:KK53: ilk defa duydum... güzellik merkezlerindeki estetisyenler falan mı?yoksa tıp doktoru mu?

Özel eğitim sertifikasyon programı ile eğitim almış ayak sağlığı uzmanları var,Avrupa da heryerde var ama Türkiye'de de bir çok hastanenin içinde de ayak sağlığı bölümü var(Medicana,Acıbadem,Medical Park aklıma gelenler),bu bölümlerde hizmet veriyorlar,ayağın kemik,kas,deri vb.konularda eğitim görmüş oldukları için bilinçsizce yapılan müdahalelerden korunmuş olursunuz.

Öyle bir uzmanlık alanı yok mu? Nerden bu kadar emin olabiliyorsunuz ki? Öyleyse beni tedavi eden uzman aslında gerçekte yoktu:))) masummasal çok güzel açıklamış işte...

Dün dermatoloğun verdiği ilaçlarıda bitirdim uzmanım Derya hn.'a tekrar göründüm. Şu anda durumun iyi olduğunu söyledi içimi rahatlattı. Zaten tırnağın kalan yerinin görüntüsü çok temiz sadece uzamaya ihtiyacı var Oncolit Jel için dokunun kendine gelmesini beklemeliyiz dedi ama bu haliyle bile çok memnunum...:KK52:

bende bu yaz parmak arası terlık gıyebıldım :)) hala guzel degiller fakat en azından kalın yada kat kat degiller.. jel ile de dolduruldu kesilen mantarlı bolgelerı. Agızdan lamisil 250mg tablet alıyorum bugun 2. kutuya basladım henuz bir uzama soz konusu degil hala beklıyourm ama uzun surecegini soylediler belkı 7 senedir milim uzamamıslardı tavisye ediyorum benim gititgim yer bostancı gosteri merkezi yakınlarında gidebilecek olanlara ısım verebilirim.
ucretide 2 ayak bas parmagımda var problem komple mantar tedavısı yapıldı 80+80 tl 70+70 de makıneyle tırnaklar torpulendıkten sonra jelle kaplandı venafomed ılacı onerdi oda 80tl fılan bu ay alamadım onu lamisilde 80 lira cunku :)) fakat yazıdabılıyormusuz aıle hekimine kardesime rica ettim benim icin yazdırdı ikinciye para vermedim :)) bu ay venafomedi de alıcam umarım uzar

bende bu yaz parmak arası terlık gıyebıldım :)) hala guzel degiller fakat en azından kalın yada kat kat degiller.. jel ile de dolduruldu kesilen mantarlı bolgelerı. Agızdan lamisil 250mg tablet alıyorum bugun 2. kutuya basladım henuz bir uzama soz konusu degil hala beklıyourm ama uzun surecegini soylediler belkı 7 senedir milim uzamamıslardı tavisye ediyorum benim gititgim yer bostancı gosteri merkezi yakınlarında gidebilecek olanlara ısım verebilirim.
ucretide 2 ayak bas parmagımda var problem komple mantar tedavısı yapıldı 80+80 tl 70+70 de makıneyle tırnaklar torpulendıkten sonra jelle kaplandı venafomed ılacı onerdi oda 80tl fılan bu ay alamadım onu lamisilde 80 lira cunku :)) fakat yazıdabılıyormusuz aıle hekimine kardesime rica ettim benim icin yazdırdı ikinciye para vermedim :)) bu ay venafomedi de alıcam umarım uzar

Geçmiş olsun öncelikle, benim uzmanım Derya hn. Tırnak yatağının hava almasını ve hazır duruma gelmesi için beklemenin en doğrusu olacağını söyledi ve yapmadı jel uygulamasını. Rutin bakıma gidiyorum, durunun iyi olduğunu bir uzman söyleyince içim rahat ediyor gerçekten. Size sormak istediğim şey tırnağınızın görüntüsü üsteki resimde olduğu gibi mi? Birde suya girince ve ya darbeyle soyulacak ya da yanlardan kalkacak gibi mi? Çünkü biliyorsunuz alt kısmın hiç nemlenmemesi lazım. Tekrar geçmiş olsun:))

merhaba.bnımde ıkı baş tırnaklarımda aynı sorun war mantarlı kalın we hıç uzamıyorlar 6 yıldan berı acık ayakkabı gyemıyorum.bunun bı bayan ıcın ne demk oldugunu en ıyı anlayanlardansızn belkıde...birsürü doktor we tedawi grdum hatta cektırdımde tırnakalrı ama bır duzelme olmadı...sizin yazılarınızı okuyunca yıne umutlandımm...gttıgınz doktoru we yerını bana yazarsanız yada tel no werırsınz cok swinirimmm....tşk ediyorumm...

merhaba.bnımde ıkı baş tırnaklarımda aynı sorun war mantarlı kalın we hıç uzamıyorlar 6 yıldan berı acık ayakkabı gyemıyorum.bunun bı bayan ıcın ne demk oldugunu en ıyı anlayanlardansızn belkıde...birsürü doktor we tedawi grdum hatta cektırdımde tırnakalrı ama bır duzelme olmadı...sizin yazılarınızı okuyunca yıne umutlandımm...gttıgınz doktoru we yerını bana yazarsanız yada tel no werırsınz cok swinirimmm....tşk ediyorumm...

mrb, çok geçmiş olsun öncelikle. Ne demek olduğunu çok iyi biliyorum gerçekten. Bende yıllarca çektim hep utandım, sakladım ama şimdi tamamen geçti sadece tırnak biraz daha uzamalı yoksa görüntü sağlıklı tırnak görünümde. Geçti ama yine de hem ayak sağlığı uzmanı Derya hn. hem Dermatolog İlgen hn. 'dan "tamamen iyileşmiş" cümlesini duymak o kadar mutluluk verici ki anlatamam. Medicalpark Hastanesi'nde bu iki kişi, yani Ayak Sağlığı'nda Derya hn. Dermatoloji'de İlgen Nakipoğlu zaten ortak çalışıyorlar. Ama önce siz hastaneyi arayıp Medicalpark Bahçelievler Ayak sağlığı bölümünden Derya hn.'ın asistanı Sezen hn.'dan randevu alın derim.Tekrar geçmiş olsun sorunuz olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım...

3 ay hap içtim ama doktor bu yöntemden hiç bahsetmedi. Hapında faydası olmadı zaten. Bu yöntem nasıl bir şey?

X