Tarihi geçmiş ilaç !

Emilyyy

Bilmek acı çekmektir.
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2011
647
3
Dün gözlerimdeki bir sorundan dolayı muayene oldum. İlacı almak için herzaman ilaç aldığım güvendiğim eczaneye gittim. İlaçlarımı aldım. Eve geldiğim de verdiği göz damlasının tarihinin geçmiş olduğunu farkettim ve şok oldum. Sinirimden ne yapacağımı bilemedim. Saydırdım baya bir eczaneye. Bugün gidip ağzıma geleni söylücem sağlığımızı emanet ettiğimiz eczaneler sağlığımızla oynuyor resmen. Bukadar ucuzmu sağlığımız ? Yazık benim yerimde başka birisi olsa tarihine bakmadan kullansa adamı kör edicekler öldürücekler. Benim dışımda kimbilir kaç kişiye verdiler o tarihi geçmiş ilaçları. Ki raflarda durabiliyorsa içim acıyor resmen. Yetkili birimlere şikayetimi edicem gerekirse tüketici mahkemesine başvurucam.

Arkadaşlar hiçbir eczaneye güvenmeyin aldığınız ilacın tarihine bakmayı sakın ihmal etmeyin.

Sağlıklı günler dilerim..

kesinlikle haklısın,
bende annemden öğrendim aldığım ilaçların her zaman tarihine bakarım.
birde marketlerde aldığımız bir çok ürünlerinde: yoğurt, süt, peynir vb

bizimde basımıza geldi hemde o da göz damlasıydı,tabi hemen geri götürdüm siz nasıl tarihi geçmiş ilaç satarsınız diye verdiği cevap kusura bakmayın ama birşey olmaz merak etmeyin oldu.bende sizi sikayet edeceğim dedim ve cıktım..şikayette ettim ama noldu bilmiyorum alışverişi kestim oradan..
çok dikkat etmek lazım yediğimiz içtiğimiz ilaç olsun olmasın herseyin tarihini kontrol etmek gerekiyor...

bizimde basımıza geldi hemde o da göz damlasıydı,tabi hemen geri götürdüm siz nasıl tarihi geçmiş ilaç satarsınız diye verdiği cevap kusura bakmayın ama birşey olmaz merak etmeyin oldu.bende sizi sikayet edeceğim dedim ve cıktım..şikayette ettim ama noldu bilmiyorum alışverişi kestim oradan..
çok dikkat etmek lazım yediğimiz içtiğimiz ilaç olsun olmasın herseyin tarihini kontrol etmek gerekiyor...

tabikide dikkat etmenizz lazım ama şöyle bi durum var eger ilacı kullansaydınız bile son kullanma tarihinin geçmesinden sonra ilk 3 ay hiçbir etki etmioo su gibi düşünün tekrardan geçmiş olsun ama son kullanma tarihi geçen ilaçlar en az 1 ay daha etki eder tarihinden sonra ve 3 ayda etkisiz kalır o 3 ay geçtikten sonra zaraar verir ii günler

tabikide dikkat etmenizz lazım ama şöyle bi durum var eger ilacı kullansaydınız bile son kullanma tarihinin geçmesinden sonra ilk 3 ay hiçbir etki etmioo su gibi düşünün tekrardan geçmiş olsun ama son kullanma tarihi geçen ilaçlar en az 1 ay daha etki eder tarihinden sonra ve 3 ayda etkisiz kalır o 3 ay geçtikten sonra zaraar verir ii günler

Zamanında bir eczacı arkadaşım da (doktora yapıyordu) aynı şeyi söylemişti, ilaçların sktlerinde mutlaka güvenlik payı olur, en az 1 ay en çok 3 aydır demişti.

Zamanında bir eczacı arkadaşım da (doktora yapıyordu) aynı şeyi söylemişti, ilaçların sktlerinde mutlaka güvenlik payı olur, en az 1 ay en çok 3 aydır demişti.

evett :)) gerçektenn ama bilmioo işte genelde insanlarr :) yinedee dikkat etmek lazımm

kimsenin umurunda değil ki....millet aldığı paraya bakıyo

bir sağlıkçı olarak yazıyorum tarihi bir kaç ay geçmiş ilaç zarar vermez sadece etkisi az olur

aynı şey benimde başıma geldi
bilindik bir alışveriş merkezinin eczanesinde hem de
anneme tansiyon ilacı aldım düşünün tansiyon bir de yani
tarihi geçmişti çok sinirlenmiştim kadına söylendim baya
hiç bir şey diyemedi ah yanlışlık olmuş kusura bakmayın falan filanlar
renkten renge girdi
bu kadar ucuz görüyorlar işte insan hayatını..

184'ü ara hemen şimdi bildir.Gerekli şeyleri yapacaklardır.Sağlık bakanlığının numarasıdır

X