Süpürge

Rowenta marka benim süpürgem, yaklaşık 14 senedir kullanıyorum çekim gücü azalmıştı servise götürdüm filtresini değiştirdiler sadece, yeni gibi oldu. Toz torbasız haznesini her kullanımda boşaltıyorum tabi bütün evi süpürürsem. Yalnız yeni süpürgeler eskisi gibi güçlü değil, 900 Watt sınırı varmış. Benim süpürgem 2100. Servis yeni alacağınız hiçbir süpürge bunun gibi olmayacak dedi. Dyson kullandım hiç hoşuma gitmedi gerçekten dik olanlardan, onun da normal süpürgeleri var onu bilmiyorum.
Evet ya bu şuan kullandığımız da bizim watt çok yüksek hayret etmiştim internetteki lerin watt düşük görünce yeterli olur mu acaba diye ama çekim gücüyle alakasız diyolar watt

Bosch unlimited 7 tereddütsüz tavsiye ederim. Kablosuz dik süpürgelerden. Kıvrılıyor, bu eğilmeden koltuk altları vs için çok iyi oluyor. Önü ışıklı, daha kolay görüp süpürmeni sağlıyor. Düşük-orta-yüksek-otomatik olarak modları var. Özellikle otomatik olan modunda zemini kendi tarayıp o zemin için çekim için en yüksek ama halıları kaldırıp seni yormayan bir moda geçiyor. Bu özellikle bir halı, bir parke üstü gibi geçişlerde çok iyi oluyor. Kendi kendine çekim gücünü yükseltip düşürüyor. Ama gene yetersiz gelirse yüksek moduna geçebiliyorsun ya da fazla gelirse orta ya da düşük moda geçebiliyorsun. Çok büyük kolaylık oluyor. Başlıkları çok iyi. Işıklı toz alma başlığı, koltuklar için başlığı, ince dar alanlar için farklı başlıkları vs var. Dyson muadili ama yarı fiyatına. Şahsen evimde kedi de olmasına rağmen hiç tüy problemi vs yaşamıyorum. Aynı şekilde tüy falan kalmadığı gibi bunu yaparken de yorulmuyorum. Hazne boşaltımı kolay. Şarj süresi yeterli. Bendeki çift bataryalı olanı bir de. Girdiğinde aynı marka, aynı model 2 farklı fiyat çıkıyor boschun sayfasında da. Biri 1500 tl daha pahalı. O fiyat batarya farkı. Ben evimde kedi olduğu için koltuklardır sandalyelerdir yatak üstüdür falan komple süpürüyorum. Evim de büyük. O yüzden çift batarya olanı almıştım. Ama küçük ya da orta boylu evlerde, sürekli koltuktur yataktır vs bir detaylı temizlik durumu yoksa tek bataryalı da işi görecektir. Misal sen koltukta sadece kırıntı olan bölgeyi süpürürken , ben kediye sebep komple süpürmek durumundayım. Bu da bataryanın daha çabuk bitmesine sebep oluyor. Ama normalde düşük modda ortalama 40 dk, orta modda 30 dk, turbo modda 15-20 dk gibi bir süresi var. Anneme de aldım aynısından. Ona da çift bataryalı modelini almıştım ama onda da kedi olmasına rağmen 1.5 senede daha 1 kere bile 2.bataryayı kullanmamış 😄 şarjı bana yetiyor diyor mesela o. Detaylıca yazdım uzun oldu kusura bakma 😄
O kadar zahmet edip yazmışsınız teşekkürler 💕 dik süpürge şarjlı filan düşünmüyorum aslında 😅 kendi param olsa bakabilirdim fakat evdekilerin bütçesini zorlamak istemiyorum aşırıya kaçmaktan yana değilim 😅

Rowenta marka benim süpürgem, yaklaşık 14 senedir kullanıyorum çekim gücü azalmıştı servise götürdüm filtresini değiştirdiler sadece, yeni gibi oldu. Toz torbasız haznesini her kullanımda boşaltıyorum tabi bütün evi süpürürsem. Yalnız yeni süpürgeler eskisi gibi güçlü değil, 900 Watt sınırı varmış. Benim süpürgem 2100. Servis yeni alacağınız hiçbir süpürge bunun gibi olmayacak dedi. Dyson kullandım hiç hoşuma gitmedi gerçekten dik olanlardan, onun da normal süpürgeleri var onu bilmiyorum.
Bizde de fakir marka var toz torbasız kaç senelik ve o da 2400 w filtre değiştiğimiz halde o kadar da yeterli bi çekim gücüne sahip değil 🤷‍♀️ temizliğini yapınca biraz iyi gibi oluyo ama o da yeterli olmuyor genelde

Bizde de fakir marka var toz torbasız kaç senelik ve o da 2400 w filtre değiştiğimiz halde o kadar da yeterli bi çekim gücüne sahip değil 🤷‍♀️ temizliğini yapınca biraz iyi gibi oluyo ama o da yeterli olmuyor genelde
Belki motorunda sorun vardır benimkinde sadece filtre eskimişti. İki tane yedek halım var ince onları süpürmek işkence halıyı tutup kaldırıyor ayarını en düşük yapıyorum yine de zor süpürüyorum.

Belki motorunda sorun vardır benimkinde sadece filtre eskimişti. İki tane yedek halım var ince onları süpürmek işkence halıyı tutup kaldırıyor ayarını en düşük yapıyorum yine de zor süpürüyorum.
Sanırım motorla alakalı olabilir halılar da sıkıntı keşke bizimki de biraz ince olsaydı diyorum bende 😅 her türün kendi zorluğu var heralde

Ben 3 yıldır Philips Marathon Ultimate kullanıyorum hazneli ve aşırı aşırı memnunum gücünde biraz azalma görünce filtrelerini değiştik şimdi ilk günkü gücüne ulaştı tekrar. Ben philips kullandığım için onu önerebilirim size :)

X