sony maduriyetim lütfen bilgilerinizi paylaşın

atisinbusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2015
185
227
30
Merhaba arkadaşlar gerçekten çok madurum ve canım sıkkın lütfen tecrübelerinizi bildiklerinizi benimle paylaşın.
Sony marka telefonumun şarji bitti kapandı şarj edip açtığımda telefon mavi ekranda takılı kaldı açılmadı.Yetkili servise yolladım.Bana telefonun darbe aldığını yapılamayacağını söylediler.Eğer 2.650 lira yollarsam yenisini göndereceklerini söylediler.Bende kabul etmedim telefonumu bana geri gönderdiler bende tüketici haklarına şikayet ettim.Tüketici hakları beni haklı buldu telefonun hatalı olduğunu yenisi ile değiştirilmesi gerektiği kararı çıktı.Telefonu bimeksten almıştım.Karar çıktıktan sonra bimrks beni arafı telefon gönderileceğini beni arayacaklarını söylediler.üzerinden 1 hafta geçti arayan soran yok.ben bimeksi aradım ulaşamadım.araştırdım ki bimeks batmış.Bunun üzerine icra takibi başlattım.Sonyi aradım durumu anlattım.Sony benden tüketici hakları kararını iban numaramı istedi.Gönderdim.Gönderdikten 1 hafta sonra sonyi aradım çünkü bana döneceklerini söylediler dönmediler.telefonda biraz sert konuştum maduriyetimi anlattım bunun uzerine sürecin olumlu devam ettiğini söylediler ama pek tatmin olmadım pazartesi tekrar arayacağım.Artık çok bunaldım ve yoruldum 3 aydır uğraşıyorum.Lütfen bu konuda yaşadığınız tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşın

X