Sizinle konuşmayan insanlara tepkiniz

berlingoes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2022
195
65
32
Kızlar selam

Bazen insanlara bişey anlatıyorum mesela üç kere tekrar ediyorum dinlemiyorlar. Az önce yine birine bişey soruyorum dibimde dinlemiyor. O kişiyede dedim ki sen duymuyor musun dinlemiyor musun? Sonra dedi ki ya ben çocuktan sonra algılarım gitti bilmem artık dedim? Böyle insanlara ne yapmalı

Çocuktan sonra uyku yok stres var hep kafa dolu dostlarım bile aradıgında üfleyebiliyorım bazen, kafa çünkü sessizlik istiyor insanların muhabbetleri boş geliyor ama dostlarımı seviyorum kesinlikle, ama iletişim kurmak istemiyorum kuramıyorum zaten gerçekten algılar kapanıyor 🥴🥴🤣🤣

Kızlar selam

Bazen insanlara bişey anlatıyorum mesela üç kere tekrar ediyorum dinlemiyorlar. Az önce yine birine bişey soruyorum dibimde dinlemiyor. O kişiyede dedim ki sen duymuyor musun dinlemiyor musun? Sonra dedi ki ya ben çocuktan sonra algılarım gitti bilmem artık dedim? Böyle insanlara ne yapmalı
Söylediğiniz şey çok mu önemli bişey ki tekrar tekrar söyleme gereği duyuyorsunuz? Bir örnek verebilir misiniz?

Dinlenilmekte ses tonu konuşma hızı muhabbetin konusu bile etkili olabiliyor mesela benim bir arkadaşım var asla telefonunu açmak dahi istemiyorum o konuşurken de dalıp dalıp gidiyorum ama mesela başka biri olduğu zaman mesela benim annem o kadar akıcı güzel ve dolu muhabbetlere der ki kulakların açık dinlersin yani bence kişiden kişiye değişiyor bence kişiden kişiye değişiyor

Kızlar selam

İnsanlara sana bu saygısızlığı yapma fırsatı verme.
Biri gerçekten özellikle seni dinlemeyip görmezden geliyorsa konuşma.
Ama tabi bundan önce iletişiminin net olduğundan emin ol.

Kızlar selam

Muhatttap olma. Ayrıca sorduğunuz , anlattığıniz konu ne ? Herkesin bildiği bir şey sorulursa ben de cevap vermem. Konudan alakasız saçma bir şey anlatilirsa dinlemem.

Dinlenilmekte ses tonu konuşma hızı muhabbetin konusu bile etkili olabiliyor mesela benim bir arkadaşım var asla telefonunu açmak dahi istemiyorum o konuşurken de dalıp dalıp gidiyorum ama mesela başka biri olduğu zaman mesela benim annem o kadar akıcı güzel ve dolu muhabbetlere der ki kulakların açık dinlersin yani bence kişiden kişiye değişiyor bence kişiden kişiye değişiyor
Bence de. Bir arkadaşım var sadece sevgilisini anlatıyor, onun ailesini boş boş herkesin ilişkisini kendi iliskisi ile yorumluyor. İçimden suss diye bağırıyorum. Başka bir arkadaşım var siyasetten,ekonomiye, hayattan makyaja yeri gelir gündelik sıkıntılara kadar konuşuruz bir saniye sıkılmam.

Bence de. Bir arkadaşım var sadece sevgilisini anlatıyor, onun ailesini boş boş herkesin ilişkisini kendi iliskisi ile yorumluyor. İçimden suss diye bağırıyorum. Başka bir arkadaşım var siyasetten,ekonomiye, hayattan makyaja yeri gelir gündelik sıkıntılara kadar konuşuruz bir saniye sıkılmam.
Benim arkadaşım da sürekli platonik oldu eski sevgilisinden bahsediyor ve kadın evli telefonlarını açmıyorum mesajlarına cevap vermiyorum hala her gün bıkmadan arıyor ve görüşmek istiyor insan hoşlanmadığı muhabbeti dinleyemiyor ama yeri gelir telefonla bile 2 saat konuştum arkadaşlarım olur hiç sıkılmadan keyifle dinlediğim insanlar da vardır o işte o yüzden kişiden kişiye değişiyor

Demek ki aşırı önemli bir şey sormuyorsunuz. Eğer önemli ve 3 kez sorduğun halde duymamış gibi yapıyorsa o kişiyle daha da muhattap olmam

X