Size çok güzel soruyla geldim benimle aynı fikirdemisiniz yada bu olayı yaşayan varmı güzell anneler

aysenur karaoglan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2024
26
4
23
Benim 3aylık bir bebeğim var anne sütü veriyorum sağarak veriyorum maşşalah sütüm yeterli geliyor kızım almadı beni göğüsümü çok denedim aşırı çok denedim eşim sonunda ağlatma istemiyor diye biraktim artık sağarak veriyorum herneyse ben şimdi bebeğimi sallaayarak yada emzikle uyutmuyorum biberonla uyuyor kızım avent kullanılıyoruz size bu iyi bişey mi bilemedim yarın bir gün 6aylık olduğunda biberonu istemese diye korkuyorum bu alışkanlığı devam edermi sizce bence etsin ya çünkü çoğu insan duyorum sallayarak uyuyor çocuğun beyni uyuşuyordur yaa
Bu durumu yaşayan varmı biberonla uyutan bir anne adayımız var mı iyi mi kötü mü nasıl uyutmalıyız bu güzel çocukları

arkadasimin kızları da biberonla uyuyordu. yaşları büyüdükçe yine biberonla uyuma alışkanlıkları devam etti. sütten kestiği için normal süt verdi. sonra iki kızında da hastalık çıktı sütten dolayı. doktor süt ve süt ürünlerini komple kesmesini istedi. çocuklar 2-3 ay uyumada sorun yasadı çünkü biberon istiyorlardı. ama zamanla alıştılar. 2-3 ay boyunca yatakta 10-15 dk ağlayıp, bağırarak uykuya gectiler ama arkadasim hiçbir sekilde yataktan almadı onları. kendi kendilerine uyumalarını bekledi. su an zaten biri 9 diğeri 7 yasinda 😂

X