Sınav senem ve?

ninis

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2022
37
-14
21
Ya koklu bi dershaneye gidiyorum fakat netlerimi bir türlü arttiramiyorum, ailem birsürü para yatirdi eger bu senemde kazanamazsam cok kotu olur hersey. 40 net civari yapiyorum hergun gece ( 10 bucuga kadar) etutlerıne kalıyorum ama halen artmıyor pes etmek üzereyim arkadaslarim beni gecti ben hala ayni yerde sayikliyorum ne yapicam?

Ya koklu bi dershaneye gidiyorum fakat netlerimi bir türlü arttiramiyorum, ailem birsürü para yatirdi eger bu senemde kazanamazsam cok kotu olur hersey. 40 net civari yapiyorum hergun gece ( 10 bucuga kadar) etutlerıne kalıyorum ama halen artmıyor pes etmek üzereyim arkadaslarim beni gecti ben hala ayni yerde sayikliyorum ne yapicam?
Öncelikle sakinleş eğer maddi imkanın var ise özel hoca tut kendine , eşim bu tarz öğrencilere özel ders veriyor baya baya işe yaradı, öğrencisi iyi net yapmıştı sınavda , öğrencisi hem biyoloji hem de kimya derslerini özel ders olarak alıyordu ayrı ayrı branş hocalarından ..

Herşey nasip meselesi.. Bazen çok çalışsan da olmaz.. Bazen az çalışırsın daha başarılı olursun.. Sen üzerine düşeni yap, gerisini Allah'a bırak..
Ben unıversıteye hazırlanırken feme gidiodum.. Gidenler bilir, orada başarılı sınıf ve tembel sınıf ayrımı vardı.. Meslek lisesi olmamdan dolayı tembel sınıftaydım.. Matematikten 1 net bilemedin 2 net çıkarırdım.. Pes etmedim, hocam bana calısmam için ortaokul matematik kıtabı önerdi, bildiğiniz toplama cıkarma carpma bölme yapıyordum.. Ara ara da cıkmıs soruları cözmeye calısıodum.. Yapamasamda soruya odaklanıodum.. Ve sonuc olarak en iyi matematik netimi össde verdim.. 15 net.. Ve uluslararası ticaret bölümünü kazandım..
Demem o ki pes etmeyin 💪 Allah adaletlidir, çalışanları sever.. Tek yapmanız gereken çalışmayı elden bırakmamanız..

Umarım istediğiniz bölüme girersiniz, Allah yardımcınz olsun 🙏

Sorun hangi derste önce onu bir öğrenelim ki sorununuz cevap bulabilelim.

X