Sigara Icen Anne Adaylari Dikkat!!!

M

mercimekcik

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi mercimekcik
Sigara icen anne adaylari lutfen bir kez daha dusunun!!!

Bahar ve Izdırabım
Yazının başlığını okuyunca; yine bir aşk hikayesi, bahar hikayesi, mutluluk diyeceksiniz ama değil. Bu yazı bahara bir sitem, bahardan kaçış.
Bundan tam beş yıl önce, bende baharı sever ve neşeli bir insan olurdum ama artık olamıyorum. Bahardan nefret ediyorum. Beş yıl önce bir anne adayıydim, şimdi ise bir anneyim. Tam beş yaşında bir kızım var ve kızım astım hastası. Canım meleğim, bahar aylarında hayata küsüyor ve eriyor gözlerimin önunde, dayanamıyorum. Havalar, ilaçlar, iğneler Allah´ım hepsi benim suçum. Hamileyken sigara içtim, iyi bir halt etmiş gibi bir de yazıyorum ama kızımı öyle gördükçe içim acıyor ve vijdan azabı çekiyorum.
"Anne yardım et, dayanamıyorum, nefes alamıyorum" dedikçe; kendi kafama bir kurşun sıkasım geliyor. Allah´ım kızıma yardım et. Canım meleğim benim, birtanecik meleğim; beni affet. Sana miras olarak bütün hayatını etkileyen bir hastalık bıraktım. Cennet gözlüm sana yalvarıyorum yaptığım cahilliği bağışla. Sarı papatyam beni bağışla sana yalvarıyorum. O sarı bukle saçlarına, deniz gözlerine, pamuk tenine canım feda. Canım yavrum seni cok seviyorum. Prensesim, meleğim beni bağışla. Seni öyle görmeye dayanamıyorum. Anne adayları, ne olur hamileyken sigara içmeyin...

Link:http://www.aramizdakalsin.com/oku.asp?id=789&Bahar+ve+Izdirabim

Hamile olduğu halde sigara içip çocuklarını zehirleyen annelerden,hamile kadının yanında sorumsuzca sigara içenlerden nefret ediyorum..
Ve hiç birinize saygı duymuyorum üzgünüm!!!
:dilcikar:

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz,ellerinize sağlık.Benimde bir tanıdığımın dört aylık çocuğu var,annesi hamileliğinde günde bir paket sigarayı içtiği için şimdi çocuk acayip öksürüyor.Buhar makinesi bulunduruyor ama ne fayda.Biz sigara içenler için acı bir örnek:1no2:

yok yok hamile olup içen anne yoktur imkan yok yani buna. diyorum ama inanmıyorum tabi bende. çok sorumsuz anneler var. sigarayı şu 10 cmlik zehiri bebeğinden önde tutan anneler var malesef. irade meselesine katılamıycam. ben anne olma çabaları sırasında bıraktım artık tamamen.içmeyin anneler allah aşkına içmeyin hakkınız varmı sizden beslenmek zorunda olan bir cana yapmayın.

buna inanasım gelmiyor.böyle bir vicdansızlığı hangi anne yapabilir.karnındaki masumun saglıgıyla oynayabilir.çok üzücü bir durum :KK43:

X