Sevgili günlük

sedos11

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2022
342
542
31
Sevgili günlük,
Gerek wordde yazıcam bilgisayarda kayıtlı tutucam demelerim olsun, gerek kağıt kalem kullanıp her gün kesin yazıcam demelerim olsun hep bir ihmal sonucu en sonunda burada aktif olarak yazmaya karar verdim.
Ayran gönüllü bir insan olduğum için benim hedeflerimi yazıp uygulamaya ihtiyacım var. Ancak bu şekilde verimli olabiliyorum.
Önümde de yeni bir hayat başlayacak ve dönüp baktığımda nereden nereye geldiğimi göreceğim bir veri bulunsun istiyorum.
Yorumlara açığım.

O zamaaaaan haydiiiii rastgele :)
Bugünün işleri,

- Burak Aksak- Leyla ile Mecnun en az 100 sayfa okumak.
- Günlük zikir çalışmalarını tamamlamak.
- Bugün bebeğimin rutin kontrolü var. 36+4 olacağım. Doktor anlatsa da şu sancı kasılma hastaneye gitme olaylarını asla anlamıyorum. Onları internetten araştırmam gerek.
- Grafik tasarım bölümüne kayıt oldum. Üniversite konusunda da tam bir ayran gönüllüyüm. Kesinlikle destek almam gereken bir konu. Bunu ihmal etmemeliyim. Ancak şimdilik vizelere girip girmeyeceğim meçhul de olsa ders çalışmalıyım.
- Bugün bir de film keyfi yapayım. Evimizde maalesef internetimiz yok. Çok sinir oluyorum. Kayıtlı filmlerden bir şey seçeyim artık :/
- 10.000 adım atmam gerek.

Ruh halim, fiziksel halim ve sağlık durumum,
-Mutluyum. ( bir parçam çok üzgün kedilerimi çok aşırı özledim )
-84 kg yum. Doğumdan sonra halledilmesi gereken bir hedef daha.
-Midem kötüydü bugün tuvaletle çok vakit geçirdim.

Sevgili günlükçüğüm,

Bugün çok değişik bir gündü. Rutin kontrolüme gittim. Nstde bebişin hareketlerini sevmedi doktorum. 2 gün sonra tekrar gel hareketi çok az dedi. Sakin huylu bir yapısı var diye düşünmek istiyorum. Endişelenecek bir durum olsa yatırırdı hastaneye herhalde. Ben ha geldi ha gelecek derken hareketi bile yok bakalım ne olacak bu hikayenin sonu.
Kitap okumayı birazdan yapacağım. Ama diğer bütün görevlerimi bugün tamamladım.
Kilo alımım hunharca devam ediyor. 86 kg olmuşum. Evdeki tartı eksik tartıyor bu durumda.
Doğumdan sonra bakalım bu kilo verme işleri nasıl çözülecek. Aynaya bakınca gördüğüm görüntüden hiç memnun değilim.
Ki normalde süslüyümdür bugün ekstra süslendim ona rağmen kendimi beğenemedim.
Hormonlardan mı bilmiyorum ama herkesin her lafı acayip batmaya başladı. Psikolog'a mı gitsem düşüncesini kenara koydum 1 hafta değerlendirip ona göre harekete geçeceğim.

Yarının işlerini yazayım şimdiden;
-Günlük zikir çalışmasını tamamlamak.
-Grafik Tasarım tarihi dersini bitirmeliyim. ( geriye 2 ders kalacak çalışmam gereken )
-10.000 adım atmalıyım.
-Leyla ile mecnunu bitirip yeni bir kitaba başlamalıyım.
-Şifonyerimin çekmecesini elden geçirip, fırını temizlemeliyim.
-Telefon ve bilgisayarı elden geçirip yedeklenecekleri harddiske geri kalanını temizleme işlemi yapmalıyım.

-Kafam gel gitli kendimi salarsam çok kötü bir psikolojiye girerim. ( bir parçam çok üzgün kedilerimi çok aşırı özledim )
-86 kg yum.
-Sağlık durumum iyiydi.

Sevgili günlükçüğüm,

Bugün öğlen 1 de uyandım höh yani. Resmen günümün çoğu boş geçti diye çok üzüldüm. Dolayısıyla hedeflerimin bir kısmını yapamadım. İlk başta bu yüzden kendime kızdım. Sonradan da bazen bunlar olabilir diye kendimi rahatlattım. Adım hedefim tamam. Harddiske atacaklarımı da attım. Zikir de tamam. Geri kalan tamamlayamadığım şeyleri yarına aktaracağım arada olur böyle napalım. Genel olarak huzurlu bir gündü. Hava çok yumuşacıktı deniz kenarında podcast dinleyerek yürüyüşlerimi yaptım. Abur cubur konusunda abartıya kaçmadım kendimi durdurabildim 😁😁

Dipnot: Bugün nedense aklıma hep bana haksızlık ederek aramın bozulduğu insanlar geldi. Çok da samimiydik neden böyle oldu diye sorguladığım, keşke özür dileseler diye içimden geçirdiğim bir gündü. İnsanlara güven ve yalnızlık konusunda eğilmeliyim. Buralarda belli ki bir sıkıntılarım var. Ah hormonlar 🙈

Yarının hedefleri o zaman;
-Günlük zikirleri tamamlamak. ( 21 gün hedefim var. 5 gün oldu. )
-Grafik tasarım tarihi çalışmak.
-Leyla ile mecnunu bitirmek.
-Doktor muayenesi
-10.000 adım hedefimi yapmak.
-Şifonyerimin çekmecesini elden geçirip, fırını temizlemeliyim.
-Bebişimin hediyeliklerini yapmaya devam. ( hedef 50 ben dün 5 tane daha yaparak 30 a ulaştım. )

-Geçmişe özlemli bir gün. ( bir parçam çok üzgün kedilerimi çok aşırı özledim )
-86 kg yum.
-Sağlık durumum iyiydi.

Selam günlükcüğüm,

Ya şu iştah meselesini ne yapacağız? Boğazımı tutamıyorum asla. Sadece sağlıklı yiyeyim diyorum neredeyse 3 kişilik meyve yiyorum. Üzerine hemen kuruyemiş saldırıyorum. 2 dk ağzım boş durmuyor. Artık akşam üstü madem bu kadar bir şeyler yiyesim var salatalık bari kemireyim dedim. 3 tane yemişim. Bu haftalardaki hamileliklerde bu normal mi noluyoruz anlamadım ki. Hele bir de emzirirken daha çok acıkıyorsun hamilelik ne ki falan diyenler var sonum hayrolsun.
Bugün sabah doktora gittik. Bebişim sağ olsun yine hareket etmedi. Artık bacaklarımı kendime çektim devamlı karnıma vurdum da öyle hareketleri çıkmaya başladı. Şimdilik normal doğum bekliyoruz paşanın gönlü nasıl isterse sonuç öyle olacak tabii.
Yaklaşık 22 gün kaldı ama tam gününde doğacağını düşünmüyorum. Eşimin ailesi şimdiden başladı bizim işimiz yok gelelim vs diye. Şehir dışından gelecekler. Bakalım kaç gün erteleyebileceğim. Özgürlüğüme aşırı düşkünüm ne yapayım.
Bana kalsa kimse gelmesin ama şimdi eş ailesine de gelme denmiyor işte neticede onların da torunu olacak. Emeenn falan fıstık işler işte.

Bugün planlarım yine sarkarak gidiyor. Acaba kendime çok mu yükleniyorum anlamadım ki.

Yarının hedefleri gelsin o zaman;
- Zikir çalışması ( 21/6 )
-Grafik tasarım tarihi çalışmak ( dünden sarktı )
-10.000 adım hedefimi yapmak
-Aynadaki sır okumak ( yeni başladım diğeri bitti. )
-Bebişimin hediyeliklerini yapmaya devam. (50/30 ) ( dünden sarktı )

İyi ya yarın sakin bir günmüş :)

-Kendimi yalnız hissediyorum. ( kedilerimi çok aşırı özledim )
-86 kg yum.
-Sağlık durumum biraz bitkindi çok yorulmuşum.

Sevgili günlükçüğüm,

Dün gece özellikle yazmadım bundan sonra gündüzleri yazıp bugün ki işlerim diye aktarmaya karar verdim. Sabah çok keyifsiz uyandım hala çok keyifsizim. İmkanım olsa bütün gün yataktan çıkmadan saçma sapan telefon oyunları oynayasım var. Eşimin ablası ziyarete gelecek şu an yolda. 2 saat sonra falan gelir. Umarım stres yaşamam. Onun dışında bu saate kadar hiç bir şey yapmadım resmen. Bir film izledim uzun bir kahvaltı yaptım.
Film de aşk ve dondurma diye bir filmdi. Çerezlik diye tabir ettiğim zaman geçirmelik filmlerden. Ama internetimiz olmadığı için ona mecburdum. Belli aralıklarla eşimin iş yerine gidip netflixde içerik indiriyorum sonra da indirilenlerden izliyorum. Bu ev tam anlamıyla beni yalnızlığa itiyor. Hayırlısı bakalım vardır bir sebebi.

Evet bugün kendime az iş vericem, zaten ay boşluktaymış işler askıda kalırmış bugün.
- Yürüyüşle birlikte zikiri tamamlamak (21/7)
- Yürüyüş bugün çok kasmayacağım 6000 adım anca yaparım.
- Akşam zaten bana ait olmayacak şurada 3 saatim var.
- Hediyelikleri yapamıyorum epoksi bir türlü kurumuyor. Onu bekletiyorum.
- Okuyabildiğim kadar kitap okurum. ( Aynadaki sır )

E haydi bugünlük böyle olsun. Zaten sancı ve kasılmalarım da başladı ama düzenli değil henüz. Bakalım neler olacak.

-Mutsuzum ( kedilerimi çok aşırı özledim )
-86 kg yum.
-Sağlık durumum iyi. Uyusam güzel uyurum ama.

Sevgili günlükçüğüm,

Dün ve ondan önceki akşam baya bir tempolu geçti. Adım sayılarım falan tavan. Bugün o yüzden biraz vücudum dinlenmek istemiş olacak ki öğlen uyandım. Bir de son uyku uyuyabildiğim zamanlar ya her geç uyandığımda şükreder oldum 😅😅
Bugün rutin işlerimle sürdüreceğim ama ders çalışma olayını gerçekten artık arttırmalıyım ona üzülüyorum. Şu epoksilerde bir türlü kurumuyor o da can sıkıcı hazır deyip kaldıramadım köşeye bir türlü.
Merkür retrosunda karar alıp uygulamak sancılı oluyormuş ivit. Hediyeliklere de o zaman bir anda yapmaya karar vermiştim 😅
Eşimin ablası gitti. Etrafımda bazı insanların düşüncelerine ve yaptığı tepkilere söylediği sözlere falan kızıyorken buluyordum kendimi. Fakat bir anda şu aklımda belirdi. O insanların aslında en büyük sorunu kendileriyle. Ben he he deyip önüme bakıyorken onların zihin işleyişleri hiç bir zaman değişemiyor. Bu aslında onlar için üzücü bir şey. Bir de şu erkekler geç olgunlaşıyor olayı takribi kaç yaşı buluyor ya? Eşim ve eski eşimde öyleydi ailesinin yanında bir tuhaflaşıyor gerçekten 😅😅
Ya da aslında kendini kötü hissediyor da bana çaktırmıyor da olabilir. Öyle huyu vardır çünkü.

Neysem saat olmuş zaten 2 buçuk, geleyim bugünün işlerine.
-Şimdi yürüyüşe çıkıp zikirimi tamamlayacağım. (21/9)
-Sonracığıma yemek yapayım.
-Sonracığıma kitap okuyup ders çalışayım.
-Sonracığıma bir duşa girip saçlarımı düzleştireyim, yüzüme maske yapayım.
-Sonracığıma epoksileri mıncırayım kuduruysa diğerlerini yapayım.

-Stabilim. ( kedilerimi çok aşırı özledim )
-86 kg yum.
-Sağlık durumum iyi.

E yeter Allah bereket versin. Yarın görüşürüzz 🤗

Sevgili günlükçüğüm,

Bugün gözümden resmen uyku akıyor. Çok bölük pörçük ve ağrılı uyuduğum için hiç bir şey anlamıyorum. Gece 2 de uyanıyorum 2 saat uyanık kalıyorum sonra 6 da uyanıyorum 8 de uyuyorum falan sonra ilaçlarımı içip öğlen uyanıyorum abuk subuk bir düzen. Bu sıralar bir de elimden telefon düşmüyor onu da bir şekilde çözmem lazım. Ne kadar saçma sapan şey varsa. İnstagramda dıdısının kuzeninin annesinin hala kızına falan giriyorum yani öyle boş bakıyorum. Bu acaba benim bir işten kaçma için giriştiğim şey olabilir mi? Çünkü grafik tasarıma çalışmalıyım ve kendimce kaçamak yapıyor gibiyim. Bu vakitleri ders çalışma ve program öğrenmeye adasam çok faydası olacak. Yıllardır kariyerimi bir türlü istediğim noktaya getiremediğim için bilinçaltım kaçma eğilimi gösteriyor sanırım. Kariyerimin istediğim noktaya gelememe sebebi de istikrarsız olmam zaten. Eşime zaten psikolojik destek almak istediğimi söyledim. Bu konunun üzerine de eğilip artık çözmem gerektiğini hissediyorum. Çünkü güvensizlik yaşadığım bazı konular var kendimin ve çocuğumun geleceği için doğru adımlar atmalıyım. Artık genç dönemlerimde olmadığımı kabullenmem lazım. Online psikolog varsa özel mesaj atabilir bu arada 🤣🤣

He dipnot olarak bir konuya değineceğim, bazı arkadaşlarıma gerçekten çok destek olmaya çalıştım her fırsatta. Fakat kıskanıldığımı bariz hissediyorum. Kendini özellikle uzak tutan bir arkadaşım var mesela şu an. Üstüne düşmek istemiyorum çünkü bir şeyden korunuyorum demek ki diye düşünüyorum. Ama neden gönlüme göre olamıyor şu arkadaşlık işleri. Dün eşimde dedi hamilelik sana çok yakıştı sanki hayata bu amaçla gelmişsin gibi dedi.
Gerçekten hep kendimi sorguluyordum neden yalnızım iş hayatım neden yükselişte olmuyor neden her şey beni sakin yaşama ve insanları olduğu gibi kabul etmeme itiyor. Acaba benim misyonum bu olabilir mi? Ya da sadece üşengecin tekiyimdir 🤣🤣 Misyonumuzu nasıl öğrenebiliriz ki sahi? Meditasyon mu yapmalı. Bugün aklımdan hep meditasyon yap fikri geçti bir deneyeyim olmazsa.

Geleyim bugünün işlerine.
-Şimdi yürüyüşe çıkıp zikirimi tamamlayacağım. (21/10)
-Kitap okuyup ders çalışayım.
- Epoksileri hızlı kurutma yöntemi bulmalıyım artık bunlardan ruhum daraldı. Bitirip ambalajlamak istiyorum.

-Meh işte öyle standart. ( kedilerimi çok aşırı özledim )
-Bugün tartılmadım.
-Sağlık durumum iyi maşallah.

Sevgili günlükçüğüm,

Bugün hedeflerimi sabahtan bitirdim bir enerji patlamasıyla uyandım. O yüzden onları tek tek yazmama gerek yok. Bazı insanlara öfke doluydum onların densiz laflarını düşünürken kafam dağılsın diye kendimi işe verdim. Bir baktım erkenden halletmişim çoğu şeyi. Şimdi gidip çok az daha yürüyüş yapıp yemek yapıp bugünü artık kapatacağım. İnsanların laflarından etkilenmemek üzerine okuma yapmalıyım mutlaka. Çok zayıf olduğum bir alan belli ki. Hem elimdeki kitabı da bitireyim artık 3 günü geçince kitabı elime alasım gelmiyor. Bitireyim bir an önce. Yarın doktor kontrolüm var. Bugün bel ağrım ve kasık ağrım vardı acaba bir şeylerin sinyalleri midir ki bakalım yarın ola hayrola.

Allahım bana yardım et ya kendimi geleceğe dair çok umutsuz hissediyorum ben. Kedilerimle yaşamak çok sorun olacak gibi geliyor. Eşimin ailesini nasıl çözeceğim aklım almıyor. Her laflarında gerilmeye başladım. Neyse gideyim de bir podcast dinleyeyim yürüyeyim yine streslenmeye başladım gibi.

Sevgili günlükçüğüm,

Hayat sen plan yaparken başına gelenlerdir deniyor ya tam olarak doğru. 2 gün önce rutin kontole gittim ve doktor yatış verdi. Nstde bebiş hareketleri çok zayıf eve gönderip riske atamam dedi. 20 saat suni sancı verdi ve açılma olmadı en sonunda sezaryanla bebişime kavuştum. Şu an alışma hayatımızı düzenimizi kurma sürecindeyiz. Ama bence gayet iyi gidiyoruz maşallah. Evde kendi kendimize olmak için sabırsızlanıyorum. Şu an kalabalığız biraz malesef. Kendimi yine de ihmal etmek istemiyorum. Buraya yazmaya devam edeceğim. Zikirin geçmiş günlerini yapıp tamamlamak ilk hedefim şu an. Hadi hayırlısı bakalım kahramanlarımızı ne maceralar bekliyordu🤣

Sevgili günlük;
İş yerindeki can sıkıcı mevzu bir kara bulut gibi tepemizde dolanmaya devam ediyor.Elbette herkesin canı sıkılıyordur ama ben duygularımı pek saklayamadığım için daha çok dışa vuruyorum.Hayırlısı Allahtan.
Fon yatırımına da devam ediyorum.Zor günler için insanın gerçekten kenarda birikimi olmalı.
Bunun harici stabil bir gündü.Bugünlük bu kadar

Sevgili günlükçüğüm,
Doğumdan sonra eşimin ailesi geldi. 10 gün kaldılar ve benim için çok zorluydu. Mümkün olduğunca yatak odamdan çıkmadım. Her lafları abuk subuk psikolojim hiç kaldıracak durumda değil. Resmen helikopter ebeveynlik yapıyorlar. Yemen içmen giydiğin oturman kalkman her şeye bir laf söylüyorlar. İyi niyet adı altında. Babası da ağır başlılardan değil ikisi birbirini gaza getirip getirip bize sarıyorlar. Çok kötü etkilendim bebeğimi emzirirken sürekli ağlıyordum kaldıramıyordum artık. Eşim her şey güzel olcak demekten başka bir şey bilmiyor. Sürekli alttan alan ben oluyorum yani. Neyse gittiler annem geldi bu seferde 3 gün kaldı yarın o gidecek. Hastaneden eve geldiğimizden beri kendi işimi kendim görmeme rağmen ısrarla bırakmadılar. Bebeğe de tek ben bakıyorum. Eşimin ailesi tutmaya korkuyordu zarar veririz diye. Anneme fırsat versem alır bakar da ben yapcam diyorum. Zaten şimdilik çok iyi anlaştık bebişimle. Eşimden destek alıyorum sıkışırsam o da güzel öğrendi bez değiştirmeyi falan. Onun dışında 13-14 kasımda vizeler var onlara hiç çalışamadım aklım hep orada. Şu an sadece günlük zikir yapıyorum başka bir hedef belirleyemedim kendime. Yorgun hissediyorum annemde gitsin de olabildiğince uyumak istiyorum önce. Kendimi çok mutsuz hissediyorum.

75 kg yum. Kilo vermem yavaşladı artık benim çabalalama zamanlarım geldi sanırım.
Sağlık durumum iyi.
Psikolojim kötü.

Sevgili günlükçüğüm,
Aslında vaktim var bebekli hayat düşündüğüm kadar mahfetmedi beni. Çünkü ev işi hiç yapmıyorum her şeyi eşim yapıyor. Zaten hiç bir zaman aşırı titiz biri olmadım sallamıyorum o yüzden haftada bir süpürüp siliyor allah bereket versin. Buraya hiç yazasım gelmedi açıkçası. Telefonu elime alasım dahi gelmiyor kitap okuyorum boş boş kafa dağıtan oyunlar oynuyorum vs. Zaten Arden ile zaman aşırı hızlı geçiyor. Onunla ilgili tek eksiğim konuşmuyorum. Emzirirken bez değişirken vs hiç konuşmadığımı fark ediyorum. Ten temasımız çok fazla hatta doğduğundan beri yapışık gibiyiz ama konuşmaya gelince bende olmuyor ilerde zararı olmaz umarım. 47 gün falan oldu zaman gerçekten çok hızlı geçiyormuş. Psikolojimin çok zorlandığı oldu ama geçmişte delirmenin avantajları olarak kolay atlattım. Kilo vermem durdu 73 kgyum artık gerisi kendi uğraşmam olacak. Her gün yarım saat falan slingle yürüyüş yapmaya başladık. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Bendeki gelişmeler bu kadar vizelere girdim bu arada kurtaracak notlar almışım. Finallerde 24 25 inde. 23 ünde Arden'in aşıları var eğer zorlamazsa finallere de girerim. Bu şartlarda tasarımcı olabilir miyim inancımın çoğunu yitirdim açıkçası. Bakalım görücez görüşürüüüz :)

X