Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Seronegatif artrit :(

oske.06

Afakanlar basıyor :)
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
4.963
6
Merhabalar,

yaklaık 10 aydır romatizma tedavisi görüyorum. Teşhisim seronegatif artrit.

Özellikle ellerimde, kollarımda şiddetli ağrılar ve şişlikler hayatı çekilmez yapıyor :S

Plaquenil ve Prednol kullanıyorum. İlaçlar ağrılarımı hafifletiyor ama elleirmdeki şişilikler çok kötü görünüyor,zamanla eklem bozukluklarıda olcak yokmu bunun bir çözümü :KK43:

Merhaba, teşhisiniz nasıl konuldu acaba? Kan testlerinin hangileri yapıldı?? Hangi ilaçları kullanıyorsunuz? Bende su an kendi belirtilerimi araştırıyorum bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba, teşhisiniz nasıl konuldu acaba? Kan testlerinin hangileri yapıldı?? Hangi ilaçları kullanıyorsunuz? Bende su an kendi belirtilerimi araştırıyorum bilgi verirseniz sevinirim.

Teşhiş tam olarak neye göre konuldu bilemiyorum açıkcası.

2010 Aralık ayında ters bir hareket yaptım sağ elimde şiddetli bir ağrı başladı özellikle bilekte. sonra bir kaç doktora gittim tendonlarla ilgili falan dediler, bende bileklik kullandım.

Ama elim gün geçtikçe şişmeye başladı, özellikle eklem yerlerinde. ağrıda şişmeyle aynı oranda arttı.

Sonra ortopedi, fizik tedavi dersken MR çektirdim ve bana dedilerki Romatolojiye git.

sonrasında bi kaç kan testi ve fiziksel muayene sonucunda bu teşhis konuldu.

sanırım en belirgin özelliği küçük eklemlerde ağrı ve şişlik.

zor bi hastalık Allah hepimizi kurtarsın inşalah.

Bende bu teşhisle tedavi gördüm epey, sonra behçet dediler, RA dediler, FMF dediler .. dedilerde dediler, bir türlü kesin teşhis koyamadılar... :KK43:(((((((((((((((((((((((((((

Çok feçmiş olsun nolcak böle acaba

teşekkür ederim. Bende daha çok yumuşak doku rahatsızlığı var. yani kolumda bacağımda kaslarda sinirlerde ağrı oluyor. o ağrılar arttığında parmaklarda el-ayak bilekleri ile dirseklerde ağrı başlıyor.
Sanırım sinirsel dahası psikolojik bir durum. Geçenlerde sürekli ağrım artarak devam ediyor ve 2 günde bir ilaçla ( ağrı kesici ) idare etmeye çalışıyordum, sonra bazı sorunlar yaşadık heyecan korku endişe kısacası hareketli bir dönem geçirdik ve o süre zarfında kan dolaşımım arttı ve psikolojik durumum değişti ve ağrılarım sona erdi, o günden beri yaklaşık on gün oldu ve bir tek ilaç almadım. 2-3 gündür tekrar ağrılarım ufak ufak başladı :) bahsettiğim sorunda halloldu ya ondan herhalde :KK70:
Allah hepimizin yardımcısı olsun..

X