SEBEPSİZ İNFERTİLİTE gebelik için neler denediniz

Ya aynı ne hissediyorsan sanki ben yazmışım gibi hissettiklerin. Aklımda keşke kalmasın diye bı 6 ayda kürlerle oyalandim ama artık kabullendim olmuyor.
Hayırlısıyla bu hafta başlıyorum tedaviye. Başkentin laboratuvarı eskisi kadar iyi değil diye yazanlar olmuş. Ama Göğsen hocada devam etmek istiyorum. İnşallah güzel olur
Bu sitedeki tavsiyeleri araştırdım ben de araştırırken memnuniyetler de çok ama özellikle şikayetvar da dediğin gibi tedaviye başlayınca bazı merkezler ilgisizlesmis ya da Dr değişmiş vs gibi durumlar yazmışlar.

artık hakkımızda hayırlısı ya en kötu karar bıle kararsızlıktan ıyıdır. sorumluluk alıp bı karar vermemız gerekıyor egrı ya da dogru sonucta olması veya olmaması bıze baglı degıl o yuzden bızden gayret gerısı allahtan

Allah inşaallah en güzelini versin daha fazla bekletmeden 🌸
Dış gebelik niye olmuş bir şey dediler mi
Sizi öyle iyi anlıyorum ki bende hamilelige dair hic bir kıpırtı yasayamayinca bir ara iyi saçmaladım bari kimyasal gebelik ya da düşüğe de razıyım diyordum Allah affetsin. Sonra yaptığım bir gebelik testinde hayali silik çizgi gördüm ilk defa ona öyle umutlandim ki meğer test bozukmuş sonrasındaki üzüntü bin beter oldu. Allah sağlıklı sıhhatli hamilelikler doğacak çocuklar nasip etsin cümlemize
Birşey diyim ki bende Allah affetsin bir ara içimden geçiriyordum kimyasal gebelik felan bir düşük bari olsaydı niye olmuyor diye isyan eder olmuştum . Bazen diyorum ben öyle düşündüm diye mi dış gebelik geçirdim . Saçma sapan seyler düşünmeyi bırakmamız lazım Allah kısa zamanda hayırlı sağlıklı gebelik nasip etsin . Soruna gelirsem de dış gebelik tüplerde yapışıklık , iltihap , yada kapalıysa olabiliyormuş . Bazen de hiçbişey de olmasa da olabiliyormuş . Nasip işte . Rahim filmi çektirdiğimde bir sorun yoktu tüplerimde .

Şimdi her sebepsiz in sebebi illaki var diye birşey yok ama bir sebep varsa en son aşama tüp bebekte ortaya çıkacaktır der Dr lar ve benim de 3.5 sene sebepsiz infertilite idi kasım ayında tüp bebeğe gittim ve sebepler ortaya çıktı. Sana tavsiyem normal olacak diye kendini yıpratıp yorma üzme. Aşılama olmuşsun hem de kaç kez tüp onun biraz ilerisi. Maddi olarak herkesi zorluyor. Kredi çekerek yapanlar bile var. Borç harç taksit bir şekilde ödeme imkanın varsa yapılıyor. Bende maddi kısmını düşündüm içime sindiremedim sebep yok diyorlar kendiliğinden olur o zaman diye bekleye bekleye 3.5 yıl geçti 4 olacak. Tüpe gidince de hemen olacak diye birşey yok. Bir de orda uğraşabiliyorsun. O yüzden zaman çok önemli. Keşif histereskopisi diye birşey var. Belki yapışıklık rahimde ya da perde engel bir durum varsa kamera ile net görülür. Bunu yaptırabilirsin. D vit, omega 3, eşinin ve senin antioksidanlar içeren komplex bir muştivitmaini 3 ay düzenli kullanman yumurta kalitesini sperm kalitesini arttırman gerekiyor. Tüp bebek için 3 ay sıkı hazırlanın eşinle. Bunun için araştırmalar yap. İnfertilite yi en iyi anlayan tüp bebek Dr ları. Bir sürü Dr gezdim ben bu sonuca vardım hepsi konuya vakıf değil. Hatta biri hata yaptı 6 ayıma mal oldu.
Bunu dışında bir aile hekimine giderek tsh değerin ve insülin direnci var mı bunlara da baktır. Tsh 2.5 altı olmalı gebelik elde etmek için. İnsülin direnci içinde takviyelerin içinde inositol var o düşürüyor. Takviye olarak Piyasadaki en uygun fiyatlı mg içerikleri yüksek proxyfemin kullanıyorum ben tavsiye ederim. Saf Arı sütü, Arı ekmeği, soğuk sıkım çörek otu yağı de kalite için önemli imiş. Onu da araştırıp kullanabilirsin. Embriyolog idil bozkurt var youtube da onu da dinleyebilirsin. Bu arada ben hacamatı vücut tarama olarak sayısız yaptırdım evlenmeden. O kadar çok yaptırdım ki sülük vs de. Adetlerim düzenli olunca hemen olur sanıyordum. Nasip kısmet herşey. Ama vesileleri gitmek gerekiyor. Bu hazırlanma sürecinde belki nasip olur. Bir de herşey aşama aşama ilerler Dr lar hepsine birden bakmıyor o yüzden hatalı lar demek doğru değil. Tsh ve insülin direncini söylemeyene olabiliyor burdaki konularda karşılaşıyorum.
Sizin olmayışının sebebi neymiş? Nasıl öğrendiniz?

Sizin olmayışının sebebi neymiş? Nasıl öğrendiniz?
tüp bebek tedavisinde laboratuvar aşamasında detaylı öğreniyorsun. embriyo kalitesi ve endometrium olarak öğrendik. %100 bundan diyemeyiz ama üst üste 2 tedavi gördüm ve 2. tedavim boşa gitti kaliteli embriyo olmadı.

tüp bebek tedavisinde laboratuvar aşamasında detaylı öğreniyorsun. embriyo kalitesi ve endometrium olarak öğrendik. %100 bundan diyemeyiz ama üst üste 2 tedavi gördüm ve 2. tedavim boşa gitti kaliteli embriyo olmadı.
Benim de kalitesiz embriyom oluştu. Doktorum ısrarla 2bb 5.gün embriyosunun kaliteli olduğunu savunuyor. Doktor değiştirip yeniden başlamayı düşünüyorum ben de.

Benim de kalitesiz embriyom oluştu. Doktorum ısrarla 2bb 5.gün embriyosunun kaliteli olduğunu savunuyor. Doktor değiştirip yeniden başlamayı düşünüyorum ben de.
bb kaliteli demek aslında ama çapı küçük embriyonun. sizinde sebepsiz infertilite mi diyorlardı? transfer olmayı deneyin tıtmazsa başlarsınız bence. peki kaç yumurta dolu? kaç döllenme oldu? 5.güne 1 tane mi kaldı sadece?

bb kaliteli demek aslında ama çapı küçük embriyonun. sizinde sebepsiz infertilite mi diyorlardı? transfer olmayı deneyin tıtmazsa başlarsınız bence. peki kaç yumurta dolu? kaç döllenme oldu? 5.güne 1 tane mi kaldı sadece?
Evet sebepsiz. 11 tane toplandı 7si döllendi. 4ü gelişme göstermiş. 5.güne 3 tane kalmış 1i 2bb diğerleri kavitasyon aşamasında dedi. O ne demek detaylı bilmiyorum sanırım daha da kötüymüş. Bu yüzden hiç transfer olmak istemedim. Öncesinde histereskopi önerdi doktor ona da korkuyorum.

X