Elektronik Ev Aletleri Robot süpürge, elektrik süpürgesi öneri

naturel27

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2021
145
105
33
Hanımlar merhaba
Çeyiz için şu robot süpürgeler var ya yuvarlak onlardan istiyorum. Annem de dediki madem istiyorsun ondan alalım yeter. Hem o hem normal elektrik süpürgesi çok gelir alamayız dedi.
normal elektrik süpürgesinin yerini tutar mı onu merak ettim. Bende şöyle düşündüm akıllı robot süpürge alayım hemde dik süpürgeler var ya ondan alayım madem ikisi yeterli gelir mi?

Robot süpürgem yok ama kullanan birkaç arkadaşım haftada bir kere büyük süpürgeyle temizlik yaptıklarını söylüyorlar.
Sanırım kıyı köşe temizliği için yeterli olmuyormuş robot ama kullanan arkadaşlar daha aydınlatıcı yorumlar yapar.☺️

6 aylık robot süpürge kullanıcısıyım :)
Robot süpürge tek başına yeterli gelmiyor. Mesela kalorifer peteklerini, yüksek yerleri vb. nasıl süpüreceksiniz?
Ayrıca robot süpürge her yere de girmiyor, kapı arkası köşe yerler, 30 cm'den dar girintilere girmiyor. Eşyalarınızı alırken süpürge girecek şekilde 10 cm'den yüksek ayaklı şeyler alırsanız ve temizlik manyağı değilseniz, 2-3 haftada bir sadece kenar köşeler için süpürge kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Bende her çeşit süpürge var. Tabii hepsini aynı anda almadım, ihtiyaca göre aldıkça öyle denk geldi :)
Dik süpürge ve robot süpürge bir arada olunca temizlik için harika.
Normal süpürge ve robot süpürge bir arada olunca, bahsettiğim kapı arkası vb. yerler için normal süpürgeyi açmaya üşeniyorsunuz (dikey süpürgenin şarjı bittiği zamanlardan biliyorum)
Pencere pervazları, kenar köşe dolap içleri için de dikey süpürge pratik değil, ve ağır geliyor kaldıramıyorsunuz. Ya da iyice bir şeylerin altına sokamıyorsunuz, hortum gerekiyor. Ya da torbalı olsun boşaltmakla uğraşmayayım istiyorsunuz vb. vb. Hepsinin kendine göre avantajı dezavantajı var.

Bu baharda bir sürü tadilat vb. geçirdikten sonra, normal süpürgem olmazsa çok üzülürmüşüm diyorum.

Şöyle bir şey düşünebilirsiniz belki: robot + normal + minik bir el süpürgesi.

Robotum: Roborock S5 Max. Haritalama özelliği olmayan bir robotu almayın. Haritalaması olmayanlar Şarjlı gırgır gibi bir şey oluyor. Haritalama yapıldığı için hangi odayı istersem robotu yollayıp o odayı temizletiyorum.

Tek başına robot süpürge yeterli olmaz canım o biraz daha yüzeysel temizliyor ayriyeten her yere giremiyor illa ki normal bir elektrikli süpürgeye ihtiyaç duyuluyor. Bi de robot süpürge alacaksan 2000-3000 bandındakilerden çok fazla birşey bekleme o fiyat aralığında alan arkadaşlarım pişman olduklarını söylüyorlar

X