REAKTİF HİPOGLİSEMİ

İnsülin direnci ihtimali daha yüksek duruyor bencede. Haklısın zayıf olduğum halde bel bölgemde simit vardı, diyete başladım o gitti. Kilom 55 te kaldı, 58 di. Ama ara öğün atıştırıp insülin uyanmakta pek mantıklı gelmiyor. Açlığa da dayanamıyorm çünkü

İnsülin direnci ihtimali daha yüksek duruyor bencede. Haklısın zayıf olduğum halde bel bölgemde simit vardı, diyete başladım o gitti. Kilom 55 te kaldı, 58 di. Ama ara öğün atıştırıp insülin uyanmakta pek mantıklı gelmiyor. Açlığa da dayanamıyorm çünkü
Dediğim gibi takip et durumu, bir de yapılan tahlilde Glukoz ve hba1c bakilmistir ama ayrıca insuline bakıldı mi? Bakildiysa en net buradan anlarsın.

Herhalukarda glisemik indeks tablosuna göre beslenmeye başla. Zararı olmaz yararı olur.

Hba1c sınırda düşük.. Açlık insülin 3.4 glikoz 75. Homaır normaldi...tahlillere göre insülin direnci görünmüyor ama benim yaşadıklarım çok benziyor, çözemedim. Glisemik indeks ile besleniyorum çoğunlukta

Hba1c sınırda düşük.. Açlık insülin 3.4 glikoz 75. Homaır normaldi...tahlillere göre insülin direnci görünmüyor ama benim yaşadıklarım çok benziyor, çözemedim. Glisemik indeks ile besleniyorum çoğunlukta
Haklısın buradan İnsülin direnci gibi görünmüyor ama degerlerin benim o zamanki değerlerime benzer şekilde. Sen sanki hipoglisemin varmış gibi düşük gli beslenmeye devam et ve sürekli takipte ol derim. Kafanı da çok takma, sağlıklı beslenince o belirtiler düzeliyor.

Haklısın buradan İnsülin direnci gibi görünmüyor ama degerlerin benim o zamanki değerlerime benzer şekilde. Sen sanki hipoglisemin varmış gibi düşük gli beslenmeye devam et ve sürekli takipte ol derim. Kafanı da çok takma, sağlıklı beslenince o belirtiler düzeliyor.
Sen hatırlıyor musun değerlerini. Açlık yokluk v. S

Sen hatırlıyor musun değerlerini. Açlık yokluk v. S
Yani çok uzun yıllar geçtiği için tam rakam veremem ama şöyle oluyordu. Açlık hep normaldi hba1c sınırda düşük o zaman direkt insülin bakmiyorlardi. Belki diyabet kliniginde bakıyorlardi ama ben dahiliyeye gitmiştim.

Yakalayamadigimiz testte( şeker yukleme testi)
1. Saat normal
2. Saat normal
3. Saat 2. Saatten daha düşük ama normal
4. Saat 2. Saatten yüksek

Gördüğün gibi burada bir dalgalanma söz konusu.

Akşam yakaladığımızda ise (doğrudan tahlil) özellikle seçilmiş bolca şekerli ve karbonhidrat içeren korkunç bir öğün sonrasi 1. saat tamamen normal, yine ikinci saat alt sınıra yakın normal ama sonra içim çekilmeye başlayınca 3. Saati beklemeden olctugumuzde değer 60 a düşmüştü zaten, testi orada kesip yemek yedim yoksa daha da dusecekti. ilk iki saat normaldi.Yani bende ne oluyorsa hep 2.-3. saat arasında oluyordu.
Ha bir de bunun gerçekten atak hali var herhalde 50 altına falan düşünce oluyor diye tahmin ediyorum. En beteri bu.Bunu da burada paylaşmak istemem.
Şimdiki değerler hep normal sınırlarda. İyileştim mi? Hayır. Sadece çok disiplinli şekilde yemek saatime ve yediklerime dikkat ediyorum. Benden şimdilik bu kadar, umarım kafandaki sorulara bir nebze cevap verebilmisimdir. 🌹

Haklısın benimde 2-3 saat arası oluyor. Peki ara öğün olarak neler tercih ediyorsun. Birde geceleri de açlık uzun oluyor, uykuda düşme ihtimaline karşı bir önlemin var mı. İlaç kullandın mı hiç..Çok teşekkür ederim, sıktıysam da kusura bakma :)

X