Onkoloji - Kanser ve Türevleri Rahim kanseri

trustno_1

Tarot bakmıyorum.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2014
2.261
4.921
Merhabalar. Ekim ayında anneme rahim kanseri teşhisi kondu. Evre 3teymiş. Bu yüzden ilk olarak cerrahi müdahale edildi. Rahim,yumurtalıklar alındı. Lenf bezlerine sıçradığı için katın bölgesindeki lenflerde alındı. Mart ayına kadar 20 günde bir olmak üzere 6 kür kemoterapi aldı. Şu an radyoterapi tedavisi görmekte.
Benim korkum annemin bu illetten kurtulamayacağı.
Ya da nüksedeceği.
Böyle olup kurtulan var mı bu illetten.
Kafama çok takıyorum. Bir şey olacak mı diye düşünüp duruyorum. Ne olur bana güzel şeyler söyleyin. Bu durumu yaşayanlar. Bu arada annem 54 yaşında.

Geçen yılda benim annemin rahmi alındı kanser şüphesinden dolayı 51 yaşnda annem yumurtalklar dahil patoloji sonucu temiz çıktı çok şükür bizim ama senin için şunu söyleyebilirim rahim tamamen alınabilen bi organ oldugu için kanser türleri arasında en iyisi metastaz(yayılma)yada diger organlara sıçrama olasılıgı daha az geçmiş olsun Rabbim şifasını versin annenin sizlere bagışlasın

Bu arada 50 yaş üstü bayanlar mutlaka kontrollerini yaptırsın. Evre 1 ya da 2 de denk gelseydik bu kadar zorlanmayacaktı anneciğim.

Çok geçmiş olsun
Kanserli bölgeyi komple alıp temizlemişler. Rahim kanserinde metastaz duymadım hiç.
Yemesine içmesine uykusuna dikkat edin
Stresten uzak tutun
Bişey olmaz Allah ın izniyle

Allah sifa versin ins.
Rahim yumurtalik alindimi tekrarlama riski olmaz tahminim.kvalideninde daha basinda hmen farkedildi yumrtalik rahim vs alindi bi daha bi riskle karsilasilmadi cok sukur.gecmis olsun.

İnşallah ben bir de uzaktayım. Çok sık yanlarına gidemiyorum. Aklım hep onlarda. Radyoterapiyi tekrar etmesin diye verdiklerini söylemişler. İnşallah bu son olur onun için bundan sonraki hayatını sağlıkla devam ettirebilir.

Benim var bir tanıdığım. Kadın rahim kanseriydi. Kemoterapi, radyoterapi aldı. Şu an da gayet sağlıklı. Kendini ve ilaçlarını ihmal etmesin yeter.

Merhabalar. Ekim ayında anneme rahim kanseri teşhisi kondu. Evre 3teymiş. Bu yüzden ilk olarak cerrahi müdahale edildi. Rahim,yumurtalıklar alındı. Lenf bezlerine sıçradığı için katın bölgesindeki lenflerde alındı. Mart ayına kadar 20 günde bir olmak üzere 6 kür kemoterapi aldı. Şu an radyoterapi tedavisi görmekte.
Benim korkum annemin bu illetten kurtulamayacağı.
Ya da nüksedeceği.
Böyle olup kurtulan var mı bu illetten.
Kafama çok takıyorum. Bir şey olacak mı diye düşünüp duruyorum. Ne olur bana güzel şeyler söyleyin. Bu durumu yaşayanlar. Bu arada annem 54 yaşında.
Canim benim annemdede suphe var cuma kontrole gidicek. Allah sifa versin insallah. Nasil fark ettiniz. Ve ne durumda suanda sagligi. Rabbim acil sifalar versin. Insallah en yakin zamanda iyilesir size bagislar.

Son evre olmadığı için şükür edin misal. Bir de bence annenizle zaman geçirme imkanı yaratın, morali nasıl ilgilenin.

Canim benim annemdede suphe var cuma kontrole gidicek. Allah sifa versin insallah. Nasil fark ettiniz. Ve ne durumda suanda sagligi. Rabbim acil sifalar versin. Insallah en yakin zamanda iyilesir size bagislar.
Şu an durumu çok şükür iyi. Radyoterapiden sonra birkoterapi gördü. Bir ay sonra kontrole gel demişler. Allahın izni ile atlatacağına inanıyorum.

Ben öyle iyi bilirimki o kemoterapileri alındığı gunden sonra geçen haftaları,şifa mi oluyor daha mı kötü ediyor bilemiyorum.Canım babacigimı kolon kanserinden kaybettim 17 mayısta.İnşallah anneniz iyidir Rabbim şifa vermiştir umuyorum sizinledir.

X