Progestron

elispera_24

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2024
14
4
32
Merhaba doktor çatlatma iğnesinin 12. Günü progestron testi istedi
Yumurtalara baktı çatlaşmışlar dedi
Progestron yumurtlamayı göstermek için değil mi? Bu durumda bu testi niye istedi anlamadım
Bilgilendirirseniz sevinirim

yumurta sağlıklı bir sekilde çatladı mı diye bakmak için progesteron bakılıyor. progesteron hormonu yumurta çatladıktan sonra artmaya başlar ve rahmin kalınlaşmasını sağlar.

Artmaya devam ederse gebelik mi oluşur
illa gebeliği göstermez. sadece yumurtanın çatladığını gösterir. zaten gebelik olmasa bile regle kadar artmaya devam eder bu hormon. regl olunca rahim duvarı dökülmeye başladığı için progesteron da düser.

yumurtlamadan sonra gebelik olmasa da östrojen ve progesteron hormonu regle kadar artar. o yüzden gebeliği kesin olarak gösteren tek hormon hcg hormonudur 🥲

illa gebeliği göstermez. sadece yumurtanın çatladığını gösterir. zaten gebelik olmasa bile regle kadar artmaya devam eder bu hormon. regl olunca rahim duvarı dökülmeye başladığı için progesteron da düser.

yumurtlamadan sonra gebelik olmasa da östrojen ve progesteron hormonu regle kadar artar. o yüzden gebeliği kesin olarak gösteren tek hormon hcg hormonudur 🥲
Teşekkür ederim

yumurtlamadan sonra gebelik olmasa da östrojen ve progesteron hormonu regle kadar artar. o yüzden gebeliği kesin olarak gösteren tek hormon hcg hormonudur

Merhaba progestronum 15,13 çıktı
Geçen at 23 tü
Geçen ay 1 yumurta çatlamıştı bu ay 2 tane
Değer niye daha düşük ki
Bugün 13. Gün iğnemin
Test yapıyorum negatif cıkıyor

Yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba progestronum 15,13 çıktı
Geçen at 23 tü
Geçen ay 1 yumurta çatlamıştı bu ay 2 tane
Değer niye daha düşük ki
Bugün 13. Gün iğnemin
Test yapıyorum negatif cıkıyor

Yardımcı olursanız sevinirim
10 üzeri çatladı demek. yumurta sayısıyla alakası yok çok progesteronun. rahimle ilgili daha çok. yumurta çatlayınca rahmi kalınlaştırmaya yarıyor. 10 üzeri de 21.günde olması gereken değer

X