Progesteron Tahlili Yaptiran Varmi?

zuzuay

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2007
176
3
48
Tedavi Olduğum Doktorum Bana Progesteron Tahlili Yapmamişti.ama Bunu Ben Bilmediğim Için Nedenini Sormamiştim.geçenlerde Işyerimin Karşisindaki özel Bir Hastanenin Sağlik Karnesiyle Gidildiğinde ücret Almadiğini Duyunca Birde Orada Muayene Olayim Dedim Gittim. Oradaki Dr Muayene Etti Ben Yumurtaliklarimi Bitişik Zannediyordum Kendi Dr.öyle Demişti Ama Bitişik Değilmiş Meğersem Dr. Bana Progesteron Bakildimi Deyinceye Kadar Bilmiyordum Bakilmasi Gerektiğine şimdi Kendi Dr.umu Biraktim Hastanede Tedavimi Devam Ettireceğim Merak Ettiğm Progesteron Tahlili Ne Içi Yapiliyor.

yumurtlama olayı için bildiğim kadarıyla. yani oluşmuşmu yeterlimi filan diye. adetinin 22. günü git dedi benim doktorumda. haftaya gidecem.

canım bende progesteron hormonu için doktorum jel verdi.aşılamam pazartesi yapıldı .sonra başladım kullanmaya

progesteron testi luteal fazda yapılır yani genel olarak adetin 21. günü bu testin sonucuda o ay yumurtlayıp yumurtlamadığınızı gösterir.Yani yumurta çatlayacak dereceye gelip çatlamışsa progesteron testiyle belli olur bu.

X