Pozitif, neşeli ve hayat dolu biri olmak, nasıl olunur?

Özeleştiri yapmak gerekirse ben genelde olayların olumsuz tarafını gören, genelde bir şeylerden şikayet eden ve olumsuzluklar karşısında modu çok çabuk düşen biriyim. Bu nedenle de girdiğim ortamları da kötü etkilediğimi düşünüyorum.
Evlenmek için böyle olmak şart demek istememiştim aslında. Ama mesela eşimle bir ortama gittiğimizde böyle bir kadınla tanıştığımızda eşim imrenir gibi çok pozitif çok neşeli bir insan diyor bu da bende olmayan bir şeye hayıflanıyor gibi hissettiriyor. Böyle insanlara ben de imrenirim ben de sıcaklık hissederim çevremde olmasını istediğim insanlardır.

Eşim hep benim hiçbir şeyden mutlu olmadığımı, çok şikayet ettiğimi, en ufak bir olumsuzlukta yüzümün düştüğünü bunun onun enerjisini de düşürdüğünü söyler
Sizin sorununuz sabah kalk makyaj yapmak istemesen de makyaj yap en güzel kıyafetlerini giy ve yüzüne bir gülümseme kondur gibi tavsiyelerle çözülmez mizacınız böyle ya da zamanla mizaç haline getirmişsiniz, yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sosyal iletişim eksikliği, motivasyon ve enerji düşüklüğü, özgüven problemi var bunlar ancak kişisel gelişimle çözülebilir, kişisel gelişim kitabı edinebilirsiniz veya kişisel gelişim üzerine çekilmiş videoları izleyebilirsiniz, enerjinizi ve motivasyonunuzu nasıl yükselteceğinizi, özgüven sorununuzu, sosyal iletişim eksikliğinizi ve olumsuz düşüncelerinizden nasıl uzaklaşacağınızı bu şekilde çözebilirsiniz, kendinizi tanıyın, hangi konularda kendinizi hatalı veya eksik buluyorsunuz, neler yapmaktan hoşlanırsınız ve nasıl biri olmak istiyorsunuz analiz edin, düzeltmek istediğiniz özelliklerinizi ortaya koyduktan sonra da her biri için harekete geçip ama kişisel gelişim kitabı yardımıyla, ama videolar izleyerek kendinizi motive edin, değiştirdiğiniz her olumsuz özellik sonrası da kendinizi sevdiğiniz bir şeyle şımartın, en önemlisi de öncelikle kendinizi sevmeyi öğrenin, kendinizi sevmeye başladığınızdan itibaren zaten bir şeyler değişmeye başlayacaktır😌

Bu şekilde biri ile yaşamak oldukça zor olsa gerek. Geçen hafta konsere bir arkadaşımı çağırdım. Önce kapıdaki kuyruğun çokluğundan yakındı, sonra x-ray cihazı arızası yüzünden bekledik, ona söylendi, sandalye getirmiştim,kalabalığa karışmak istemezse uzaktan izleriz diye, yeşillik alan yokmuş, oturmak istemedi. İlerledik, kalabalığa laf etti , gec geldiğimiz için arkalarda kaldığınızda yakındı. Öne geçmeye çalışırken kadının teki 'yer yok' demiş,izin vermemiş, ona kızdı. Sonra ilk çıkan sanatçı performansini bitirdi,gerçek sanatçının gelmesi 20-25 falan sürdü, beklerken ona bekledik diye söylendi, ,sırtımızı bariyere yaslayacak güzel bir yer bulduk, insanlar bize doğru geliyor- sıkışıyoruz diye yakındı, bariyerden atlayıp çıkmak isteyen biri çıkarken yanlışlıkla onun sırtıni tekmeledi atlarken, onun arkasından 'salak' diye bağırdı, sonra sanatçı mola verdi - insanlar geç oldu diye dönmeye başladığı için öne doğru geçmek istedim , bu sefer de yerimiz güzel dedi😅 gittik, yerimizi beğenmedi, cevremizdekilere laf etti, "bu ne kalabalık konser - böyle olacağını bilsem gelmezdim , ben oturup izleyeceğiz sanıyordum" dedi (ki Türkiye'nin en harika gruplarindan biri, bundan on kat kalabalık konserlerine gitmiştim) , neyse zamanla insanlar gidince biz neredeyse en öne geçtik. Ama o zamana kadar ısrarla söylendi
Dönerken de dedi ki 'ne zamandır böyle neşeli bir akşam gecirmemistim, yine çağırırsin'
😂😂😂
Tabii ki bir daha asla çağırmam ama bir an o arkadaşımın yerinde olduğumu düşündüm, yani hayata devamlı negatif taraftan bakarak yaşamak ne kadar zor olmali.

Bence mutluluk , neşe , Güleryüz içten gelir, biraz da mizaç meselesidir. Ben de en uygunsuz ortamlarda bile yüzü neşeli görünen biriyim . Çocukluktan beri olaylara hep iyi tarafından bakmaya çalışırım. "Polyannayi dağa kaldırmışlar 'temiz hava aldik' demiş" fıkrasındaki polyanna gibiyim.
Ama bazı şeyler, dediğim gibi doğustan.
Hatta doğum haritası ile bile ilgisi var.
Hatta gecen şeye denk geldim, 12. Ev insanın annesinin hamileliğindeki son ayını - kişinin de bilinçaltini vs yansıtırmis. Benimki için çıkan sonuç şuydu Eki Görüntüle 3266791
Bir şey söylemeden önce çekinen, saçma bir şekilde, devamlı yanlış yaptığına inanan bir arkadaşımda da çıkan şuydu;
Eki Görüntüle 3266789
Yani insanın kişisel özellikleri doğum saatinden bile geliyor olabilir. Eğer netten 12. Eviniz neymiş bakarsanız sizinkini de okuyabilirsiniz.
Eger haritanız sizi sıkıntıya sokacak şeylerle dolu ise bunların etkilerini değiştirecek çalışmalar da yapıyor astrologlar. Para tuzağı veya aptal uğraşı olarak görmüyorsaniz bu konuda da videolar izleyip belki yardım alabilirsiniz
Aa çok merak ettim kendimiz bulabiliyor muyuz?internette öyle bir yer varsa bana özelden yazar mısınız?

Merhaba hanımlar, sizlerle paylaşmak belki de içimi dökmek istediğim bir konu var.

Bilirsiniz bazı insanlar vardır bulundukları ortamda pozitiflikleri, gülen yüzleri ve hayat enerjileri ile dikkat çeker hatta aranılan insanlar olurlar. İnsanlar beni genelde soğuk ve mesafeli olarak tanımlarlar. Özeleştiri yapmak gerekirse ben genelde olayların olumsuz tarafını gören, genelde bir şeylerden şikayet eden ve olumsuzluklar karşısında modu çok çabuk düşen biriyim. Bu nedenle de girdiğim ortamları da kötü etkilediğimi düşünüyorum.

Evliyim ve erkeklerin de genelde böyle kadınlardan değil daha pozitif, az şikayet eden, neşeli kadınları daha çok tercih ettiğini düşünüyorum hatta bu huylarımın eşimi rahatsız ettiğini de düşündüğüm oluyor. Belki alakasız gelecek ama bu ruh halimin özgüvenimi, hayatı kaliteli yaşama oranımı hatta kendime verdiğim değeri de azalttığını hissediyorum. Son dönemlerde bu moralsizlik yüzünden(moralsizlikten kastım yaşam enerjimin düşük olması) öz bakımımı yeterince yapmadığımı, kendime bakmadığımı, giydiklerimi çok umursamadığımı hatta sosyalleşmemi bile azalttığını görüyorum.

Çevremde bazı kadınları görüyorum markete giderken bile bakımlı, yüzleri gülüyor, sohbetleri çok hoş anında bir sıcaklık oluşturabiliyorlar. Ama ben hiç böyle biri değilim.

Siz böyle bir süreçten geçtiniz mi? Geçtiyseniz nasıl çıktınız?
Öncelikle bunu başkaları tarafından aranılan kişi olmak amacıyla değil kendinizi mutlu ve sağlıklı hissetmek için yapmalısınız. Kendinize bakım yapmakla işe başlayabilirsiniz. Maddi durumunuzu belirtmemişsiniz,cilt bakım ürünleri oldukça pahalı biliyorum. Serum vb. kullanmanıza illa gerek yok,sonuçta model falan değiliz ki mükemmel gözükmek zorunda olalım. Yeni hobiler edinin,güzel alışkanlıklar edinin. Eşsiz olduğunuzu kendinizi özgüvensiz hissettiğiniz zamanlarda kendinize tekrarlayın. Sakin olacağım diye kendinize söz verin yani beyninize mesaj gönderin, biliyorsunuz ki hiçbir şey olumsuzlukla,şikayetle vb. çözülmez. İçinde bulunduğunuz duruma şükredin,böylelikle daha az şikayet edersiniz. Hiçbir şeyin sizin mutluluğunuzdan önemli olmadığını kendinize hatırlatın. Gününüz güzel geçsin :)

Pozitif olmak , enerjik olmak , güler yüzlü olmak , doğuştan mizacımız fakat insan isterse mizacı da değişiyor. Tıpkı düşüncelerimiz gibi düşünceler nasıl değişkense mizaçta değişebilir. Tabi biraz uğraş ister. Örnek eşinizle konuşurken yada biriyle sohbet halinde tatlı tatlı gülümseyin (tabi hoş sohbetlerde) ilk zamanlar gülümseyip gülümsemediğinizin farkında olun. Biriyle telefonla konuşurken de aynı şekilde hoş bir sohbet varsa gülümseyerek konuşun zamanla yüz kaslarınız alışacaktır ve yavaş yavaş alışkanlık haline gelir ve zamanla dahada ilerletirsiniz. Size pozitif düşündürecek meditasyonlar yapın bol bol ve kendinizin pozitif , neşeli güler yüzlü olduğunuzu mutlu olduğunuzla ilgili ve kendini sevmeyle ilgili olumlar yapın. Olumlaralar la siz kendinizi inandırdıkça o şekilde davranırsınız kişiliğinizde ona göre şekillenir hem kendinizi daha iyi hissedersiniz. Sizi pozitif olmaya yönlendirecek kitaplar okuyun o tür kitaplarda uygulamalar oluyor onları da uygularsınız. Baya işe yarıyor o tür kitaptaki uygulamalar Uzun bir süre kafanızı dağıtacak sizi gülmeye alıştıracak Komedi filmleri ve dizileri izleyin. Dram türü film ve müziklerden uzak durun. Tabi kendinize bakmayı ihmal etmeyin makyajınızı yapın güzel giyinin aynaya baktığınızda bugün çok güzelsin seni seviyorum deyip kendinize gülümseyin Vakit buldukça sosyalleşin. Çok çevreniz yoksa size çevre kazandıracak aktiviteler yapın yeni insanlarla tanışmak size iyi gelecektir

Merhaba hanımlar, sizlerle paylaşmak belki de içimi dökmek istediğim bir konu var.

Bilirsiniz bazı insanlar vardır bulundukları ortamda pozitiflikleri, gülen yüzleri ve hayat enerjileri ile dikkat çeker hatta aranılan insanlar olurlar. İnsanlar beni genelde soğuk ve mesafeli olarak tanımlarlar. Özeleştiri yapmak gerekirse ben genelde olayların olumsuz tarafını gören, genelde bir şeylerden şikayet eden ve olumsuzluklar karşısında modu çok çabuk düşen biriyim. Bu nedenle de girdiğim ortamları da kötü etkilediğimi düşünüyorum.

Evliyim ve erkeklerin de genelde böyle kadınlardan değil daha pozitif, az şikayet eden, neşeli kadınları daha çok tercih ettiğini düşünüyorum hatta bu huylarımın eşimi rahatsız ettiğini de düşündüğüm oluyor. Belki alakasız gelecek ama bu ruh halimin özgüvenimi, hayatı kaliteli yaşama oranımı hatta kendime verdiğim değeri de azalttığını hissediyorum. Son dönemlerde bu moralsizlik yüzünden(moralsizlikten kastım yaşam enerjimin düşük olması) öz bakımımı yeterince yapmadığımı, kendime bakmadığımı, giydiklerimi çok umursamadığımı hatta sosyalleşmemi bile azalttığını görüyorum.

Çevremde bazı kadınları görüyorum markete giderken bile bakımlı, yüzleri gülüyor, sohbetleri çok hoş anında bir sıcaklık oluşturabiliyorlar. Ama ben hiç böyle biri değilim.

Siz böyle bir süreçten geçtiniz mi? Geçtiyseniz nasıl çıkt
merhaba öncelikle kendi özgüveniniz ve öz bakımınızla ilgili kişisel bir farkındalık sürecine girmelisiniz, bu konuda pek çok kaynak var yotube da , kendinize hangi gözle bakarsanız insanlarda sizi o gözle görür. kendinizle olan içsel konuşmanızı güzelleştirin, kendi değerlerinizi keşfetmeye çalışın, ozaman otomatik olarak neşeli, doğal havalı bir dişil enerji içinizden kendiliğinden doğacaktır. sevgiyle kalın

X