Porselen demlik

Yanos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2017
51
24
37
Merhaba üstü porselen altı emaye demlik almak istiyorum hiç kullanmadım konu hakkında bir fikrim yok deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bilgi toplamak için Gardropsta baktım kullanılmışların durumuna bazıları kenarları paslanmış bazılarında emayenin delindiği ni gördüm kullanım hatasından kaynaklı mı yoksa bir süre sonra hepsinde deformeler oluyor mu ...?

Sizce hangi markayı almalıyım?

Merhaba üstü porselen altı emaye demlik almak istiyorum hiç kullanmadım konu hakkında bir fikrim yok deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bilgi toplamak için Gardropsta baktım kullanılmışların durumuna bazıları kenarları paslanmış bazılarında emayenin delindiği ni gördüm kullanım hatasından kaynaklı mı yoksa bir süre sonra hepsinde deformeler oluyor mu ...?

Bence hiç almayın. Aynısını ben de kullanıyorum. Çay koyarken hep kapağı düşüyor üç kere kapak kırdım en son küçük kase kullanıyorum üstüne 🙄 çay koyarken de akıtıyor. Çok severek aldım ama sadece görsel. Çelik candır. Cidden kırılsa diye bakıyorum

Bu arada çelik demliğim var kalabalık misafir için hem görsel hem lezzet farkı olsun isitiyordum

Bende tavsiye etmiyorum. Kahvaltı takımımın porselen çaydanlığı var ama 10 yıldır toplasan 3 kere anca kullandım.
Arkadaşın da dediği gibi kapağı sürekli düşüyor.
Demlikten hep akıtıyor her yer batıyor çay doldururken.
Ve ben porselen çaydanlığın içine hangi süzgeç çeşidini koyduysam düzen tutmadı. Garip bi şekilde çay süzgeci olmuyor. Güral porselen benimkinin markası.

Ben çay için hep bu şekilde üst porselen alt emaye tercih ederim.Porselende çayın tadı çok daha güzel oluyor .Emaye de suyu çok çabuk kaynatıyor. En son Emsan dan almıştım ama marka çok önemli değil.Bilindik herhangi bir markanın ürünü alınabilir.Hiç delinme ve pas hatırlamıyorum

annem kullanıyor memnun değil şahsen ben çelik kullanıyorum bayadır ve memnunum

Bahsettiğiniz çaydanliklarin görselleri çok güzel oluyor, renk renk, desen desen... Albenisi çok 😅 insan acaba diyor ama çevremde kullanip da memnun kalan hiç görmedim doğrusu ...

X