Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Polimiyozit :(

Annem hasta aynen alacak tamamen iyilesme oluyor dimi kontrol alina alininca?
tamamen iyileşme söz konusu degil. bununla yaşamayı ögrenecek.
yani agrıları gecer sızıları azalır. ama mevsim değişikliklerinde cok sancılı dönemler olabiliyor. o zamanda hastaneye yatış bile yapabilir.
ilaçlar kontrol altında tutacak ama iyileşme yok.

yani agrıları gecer sızıları azalır. ama mevsim değişikliklerinde cok sancılı dönemler olabiliyor. o zamanda hastaneye yatış bile yapabilir.
Sizde de mi var? yani cok bir agrisi yok güçsüzlük var daha cok aynen ilacla kontrol altina alinicak kendine dikkat da ederse olmaz insallah

Sizde de mi var? yani cok bir agrisi yok güçsüzlük var daha cok aynen ilacla kontrol altina alinicak kendine dikkat da ederse olmaz insallah

bende yok. ama olan 2-3 tanıdıgım var.
dikket etsede etmesede mevsim değişikliklerinde kış aylarında agrı fazlalaşıyor. ama üzülme. ilçalarını aldgında tedavisini sürdügü sürece kaliteli yaşar.
yani bu hastalık grip gibi degil. ilaç aldım gecti bitti degil. geçmiş olsun.

bende yok. ama olan 2-3 tanıdıgım var.
dikket etsede etmesede mevsim değişikliklerinde kış aylarında agrı fazlalaşıyor. ama üzülme. ilçalarını aldgında tedavisini sürdügü sürece kaliteli yaşar.
yani bu hastalık grip gibi degil. ilaç aldım gecti bitti degil. geçmiş olsun.
Bu arada tanidiginiz kisilerde bu hastalik teshisi konduktan sonra baska hastalik cikti mi baska otoimmün vs

Arkadaslar aranizda polimiyozit hastasi olan veya yakininda bulunan var mi varsa bilgi verebilir mi tedavisi ve durumu hakkinda?

Canimm ben var hem romatizma var hemde polimiyozit kas hastasıyım ben 25 yaşında polimiyozit teşhisi konuldu bana ondan bi sene öncede romatizma konuldu.

Ama en çok polimiyozit mahvetti beni 65 kilo idim 50 kilonun altına düştü. Ütü kaslarım tutuldu önce boğaz kasların tutuldu sadecw sıvı besleniyordum çok kötü günlerdi aşırı gucsuzluk yapıyor bu hastalık yolda tek başıma yürüyemez oldum ayakta durmaya gücüm kalmadı aşırı iltihap vardı kaslarda bir boş su bardagini kaldıracak gücüm yoktu çok kötü gunlerdi.

Veee sonuc sun 29 yaşındayım ve ben bu hastalığı yendim yendim çok şükür yendim
Asla umudunu yitirme ve cok iyi bir doktora git ve sürekli aynı doktorun takı inde ol. Sağlıklı günler suan ki durumunuz nasıl yazarsaniz sevinirim

Canimm ben var hem romatizma var hemde polimiyozit kas hastasıyım ben 25 yaşında polimiyozit teşhisi konuldu bana ondan bi sene öncede romatizma konuldu.

Ama en çok polimiyozit mahvetti beni 65 kilo idim 50 kilonun altına düştü. Ütü kaslarım tutuldu önce boğaz kasların tutuldu sadecw sıvı besleniyordum çok kötü günlerdi aşırı gucsuzluk yapıyor bu hastalık yolda tek başıma yürüyemez oldum ayakta durmaya gücüm kalmadı aşırı iltihap vardı kaslarda bir boş su bardagini kaldıracak gücüm yoktu çok kötü gunlerdi.

Asla umudunu yitirme ve cok iyi bir doktora git ve sürekli aynı doktorun takı inde ol. Sağlıklı günler suan ki durumunuz nasıl yazarsaniz sevinirim
Şuan ne durumdasınız peki nasıl yendiniz neler yaptınız hangi doktora gittiniz ayrıntılı anlatır mısınız

Geçmiş olsun inşallah iyi olursunuz rabbim yardımcınız olsun. Acaba hangi talilleriniz pozitifti pm100 benim de pozitif ama başka hastalıktan da şüphe ediyoruz dediler teşhis koyamadılar henüz

Merhaba benim tahlillerimdede pm100 pozitif.Size başka hangi tahliller yapildi bende araştirma içerisindeyim ve şikayetleriniz nelerdi

Geçmiş olsun inşallah iyi olursunuz rabbim yardımcınız olsun. Acaba hangi talilleriniz pozitifti pm100 benim de pozitif ama başka hastalıktan da şüphe ediyoruz dediler teşhis koyamadılar henüz
Merhaba benim tahlillerimdede pm100 pozitif.Size başka hangi tahliller yapildi bende araştirma içerisindeyim ve şikayetleriniz nelerdi

Merhaba benim tahlillerimdede pm100 pozitif.Size başka hangi tahliller yapildi bende araştirma içerisindeyim ve şikayetleriniz neler

Tüm tahlilleri yaptılar perşembe günü de dudaktan biyopsi yapıldı sjögren sendromu için bakalım sonucu ne çıkıcak hastanelere gelip gitmekten perişan oldum dış ilçedeyim 3 saatlik yol gidiyorum hastane için. Profilim de konuyla alakalı tüm şikayetlerim ve yapılan testlerle alakalı bir paylaşımım bulunuyor okuyabilirsiniz. En belirgin şikayetlerim sabah tutulmaları kas ağrıları son zamanlar da sağ elim de ve bacaklarım da güçsüzlük var düşüyorum elimden birşeyleri düşürüyorum her yanım mor.

X