Özel sağlık sigortası hakkında bilmediklerimiz....

Bizim şirketin sigortası mapfre idi ama bu sene başı alianza geçmişiz. Ocak başında kadındoğuma gittim, muayene oldum ve beta hcg testi yapıldı. Sigorta sadece muayeneyi ödedi. Testi ödemedi. Sigorta şirketini aradım, sigortanızda doğum poliçesi yok dedi. Bu test doğuma giriyormuş. Valla anlamadım ben bu işi. Telefondaki kızda azarlar gibi konuştu onada canım sıkıldı. Detaylı ve verimli bir bilgi alamadım :KK43:

Bizim şirketin sigortası mapfre idi ama bu sene başı alianza geçmişiz. Ocak başında kadındoğuma gittim, muayene oldum ve beta hcg testi yapıldı. Sigorta sadece muayeneyi ödedi. Testi ödemedi. Sigorta şirketini aradım, sigortanızda doğum poliçesi yok dedi. Bu test doğuma giriyormuş. Valla anlamadım ben bu işi. Telefondaki kızda azarlar gibi konuştu onada canım sıkıldı. Detaylı ve verimli bir bilgi alamadım :KK43:
bhcg gebelik testi olması sebebi ile doğum teminatınız yoksa sigorta şirketi karşılamaz :KK20:

Eve

Evet canım aynen öyle dediler . Acaba ekstra ücret ödeyerek doğum teminatı ekleyebilirmiyim sigortaya
eğer şirketin yaptığı poliçen varsa ekletemeyebilirsin. ana kendin özel yaptırdıysan acenten ile görüşebilirsin. ancak %90inda 1 yıllık bekleme süren olacak

eğer şirketin yaptığı poliçen varsa ekletemeyebilirsin. ana kendin özel yaptırdıysan acenten ile görüşebilirsin. ancak %90inda 1 yıllık bekleme süren olacak
Şirketin canım. Ben eşimden dolayı faydalanıyorum. Eşim bir soracak şirkette. Cevabın için teşekkür ederim

bikaç yıl içerisinde amerikan sistemi gibi olacak Türkiye'de yani özel sağlık sigortası zorunlu hale gelecek. Devlet çok zarar ediyor çünkü. Özel sağlık sigortasının avantajları çok fazla ama şuan en önemli avantajı sigortaya erken giriş yapmak. Ben gidiyorum özel sağlık sigortamla muayenemi oluyorum hemen sırada öncelik veriliyor hiç beklemiyorum ve devlet hastanesinde olduğu gibi üstün körü bakmıyorlar iyice muayene ediyorlar gerçekten özel ile devlet hastanesini kıyaslayabilir miyiz? Mümkünatı yok :)

EVET BENDE MEMNUNUM..DİŞİ ZATEN ÇOĞU SİGORTA KARŞILAMIYOR... AMA DOĞUM GİBİ ÇOK PARA GİDEN ŞEYLERDE GEREKLİ BİŞEY :) MESELA Bİ DOĞUM YAPTIĞINIZDA BEBEĞİNİZDE OTOMATİK OLARAK ÖZEL SİGORTALI OLMUŞ OLUYOR VE BEBEĞİN TÜM HASTANE MASRAFLARI UCUZA GELİYOR TABİ PAKETİNİZ KARŞILIYORSA

Merhaba hangi sigortayı tavsiye edersiniz axa sigortam vardı fakat yenilemediler yeniden yapmak istiyorum bunun için

Merhaba hangi sigortayı tavsiye edersiniz axa sigortam vardı fakat yenilemediler yeniden yapmak istiyorum bunun için

acentelerle görüşüp kendi istek ihtiyaç ve bütçene göre karar vermen en sağlıklısı. birkaç şirketin acentası ile görüşün bence

Mesela ayakta ve yatarak tedavi istiyorum sizce hangisini tercih edeyim kafam karıştı??

merhaba arkadaşım. Ben sana bişey danışmak istiyorum. Kadın hastalıklarından rahim ağzında yara yakma işlemi yapılacak bana. Bunun için Ocak Ay'ı başında muayene oldum ve Dr sigorta Şirketine istek formu gönderdi. O zaman alianz sigortalıydık. Ve gönderdikten sonra mafre sigortaya geçtiğimizi öğrendim. Doğal olarak alianz ile ilişiğim kesildiğinden sigorta karşılamadı şeklinde Yanıt gelmiş. Şimdi ben ne zaman Dr a tekrardan form doldurayım mafre nin karşılaması için ?Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

Merhaba, özel sağlık sigortası tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim.

X