Ovulasyon pik ama yumurta yokmuş.

Zaten bir sonraki adetten 14 gün önce yumurtlama gerçekleşir. 28 günde bir adet olan birisi 12-17 arası günleri değerlendirmeli. Her şey değişse bu değişmez 😊
Bu ay her ihtimale karşı bir boş bir dolu şeklinde değerlendirdim🤓eğer 14 gün önce yumurtluyorsam muhtemelen 1 yıldır asla yumurtlama günlerini değerlendiremedim :) çünkü ovulasyon testleri adet biter bitmez pil gösteriyordu ben de ondan 17 gün sonra regl oluyordum……..

Bu ay her ihtimale karşı bir boş bir dolu şeklinde değerlendirdim🤓eğer 14 gün önce yumurtluyorsam muhtemelen 1 yıldır asla yumurtlama günlerini değerlendiremedim :) çünkü ovulasyon testleri adet biter bitmez pil gösteriyordu ben de ondan 17 gün sonra regl oluyordum……..
Evet en sağlıklısı gün aşırı şekilde birlikte olmak. 2-3 günde bir bile denk gelme olasılığı aşırı yüksek sanki eskiden 8 çocuk doğurmuş insanlar hep birer gün arayla mı ilişki yaşıyordu 😂 Biz biraz fazla kurcaladığımız için ve oluruna bırakmadığımız için böyle oluyor bence.

Evet en sağlıklısı gün aşırı şekilde birlikte olmak. 2-3 günde bir bile denk gelme olasılığı aşırı yüksek sanki eskiden 8 çocuk doğurmuş insanlar hep birer gün arayla mı ilişki yaşıyordu 😂 Biz biraz fazla kurcaladığımız için ve oluruna bırakmadığımız için böyle oluyor bence.

Anneannemin 9 çocuğu var 2 şer yıl aralı, diyorumki rahmetlinin tüm değerleri ,folikleri, d vitaminleri vs tammış hiç sorunu yokmuş takviye de almıyormuş üstelik hepsinde yumurtlamaya denk geliyormuş :)) Hey Allahım ya:)) Birazda nasip rahat olmak en önemlisi inşallah hepimizin gönlünce olur artık😍

Merhaba hanımlar. Evlendiğimiz 7 sene boyunca çocuk sahibi olamadık. Eş faktörü sebebiyle ve doktorlar bana yumurtalarda sıkıntı yok demişti. Tüp bebekle bile zor olur çocuk, diyorlardı sperm sebebiyle.

Ancak ben yinede belki kaliteli yumurta üretmiyordur vücut düşüncesiyle, 2019 yılında adetin 2.günü yenmeye başlanan çörekotu bal tarçın kürü yaptım. O ay gebe kaldım. Denemenizi tavsiye ederim🤗

Kaliteli yumurta üretirken aynı zamanda da düşüğe engel oluyor Allah'ın izniyle. ❤️

X