Çene Estetiği Ortognotik Cerrahi-Çenem geri alındı!!!

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
geçmiş olsun, benim de çenemde problem var, ameliyat ve tel tedavisini farklı şehirlerde yaptığını söylemişsin, benim de böyle bir durumum olabilir. şimdi ilk çene cerrahı\estetik cerrahına gidiyorsun o ameliyata karar veriyor daha sonra ortodontiste gidip tel taktırıyorsun değil mi? bir de bu iki doktor birbiriyle iletişim halinde oluyor mu, veya çene cerrahı\estetik cerrah ortodontiste vermen için bir tedavi planı dosyası falan veriyor mu? bunları cevaplarsan sevinirim

merhabalar öncelikle geçmiş olsun sizin adınıza çok sevindim.benımde çenemde problem var doktora muayne olduğumda banada sizinki gibi 1 yıl tel tedavısı sonrasında ameliyat dendi.Ancak ben çok korkuyorum ağrılardan ve şişlerden dolayı çok istiyorum tedavi olmak ama cesaretimi bir türlü toplayamadım.ağrılarınız yaklaşık olarak ne kadar zaman sonra dindi? ve şişleriniz ne zaman indi?

ağrım olmadı hiç zaten hastanede 3 gece 4 gün kaldım saat başı antibiyotik ağrı kesici ve serum veriyorlardı, şişlikler 2 ayda normale döndü, 5 aralıkta olmama rağmen gözle çok farkedilmeyecek şişliklerim var yüzün tam oturması 6 ay 1 seneyi buluyor. ilk 20 gün ağzım kapalıydı beni en çok zorlayan kısım buydu diyebilirim

geçmiş olsun, benim de çenemde problem var, ameliyat ve tel tedavisini farklı şehirlerde yaptığını söylemişsin, benim de böyle bir durumum olabilir. şimdi ilk çene cerrahı\estetik cerrahına gidiyorsun o ameliyata karar veriyor daha sonra ortodontiste gidip tel taktırıyorsun değil mi? bir de bu iki doktor birbiriyle iletişim halinde oluyor mu, veya çene cerrahı\estetik cerrah ortodontiste vermen için bir tedavi planı dosyası falan veriyor mu? bunları cevaplarsan sevinirim
teşekkürler, evet tel tedavisi başladıktan sonra cerrah aramaya başladım, cerrahla görüştükten sonra ortodontistimle telefonla ve maille iletişim kurdular, sağolsun hem ortodontistim hem de cerrahım çok yardımcılardı hiç biri ben uğraşamam demedi, ameliyat olmadan önce randevu almak için gittiğimde ort bana diş kalıbımı, çenemle ilgili yaptığı çizimleri verdi, zaten iletişim halinde oldukları için zor olmadı benim açımdan, ort. senin için gerekli şeyleri hazırlayıp sana veriyor endişen olmasın

Amon ra bende ersoy hocaya gittim ameliyat dedi tel tedavisine başlıcam sana sorucam bi çok konu var resimlrrini gönderirmisin rica etsem özelden lütfen

diş teli için 5000 ameliyat için 2300 tl ödedim,zor bir ameliyat ama ben çok istekli ve kararlıydım ,her ameliyatın bir zorluğu var sonuçta ama atlatılmayacak şeyler değil
merhaba,bende ankarada çene ameliyatı olmayı düşünüyorum rica etsem özelden öncesi sonrası fotoğraf göndermeniz mümkünmü?
birde iyileşme sürecinde o 20 gün hiç konuşamadınızmı..çokmu zorlu bi süreç

Meraba benimde sorunum seninkiyle ayni 2015 yilinda hacettepede siraya girmistim ama simdi gittigimde kaydiniz yok dendi sanirim sende orda calisiyordun ben sirami geri alabilir miyim sence orda okuyan bi arkadasim yardimci olmustu evraklari falan doldurduk nasil sirada olmam kendi hatalari duzeltirler mi o arkadasim mezun oldu coktan ama şahidim de var yani

Doğru yere mi yazdim bilmiyorum buranin acemisiyim yeni uye oldum didoya sormustum bu soruyu yardimci olursan sevinirim

Meraba benimde sorunum seninkiyle ayni 2015 yilinda hacettepede siraya girmistim ama simdi gittigimde kaydiniz yok dendi sanirim sende orda calisiyordun ben sirami geri alabilir miyim sence orda okuyan bi arkadasim yardimci olmustu evraklari falan doldurduk nasil sirada olmam kendi hatalari duzeltirler mi o arkadasim mezun oldu coktan ama şahidim de var yani

merhaba arkadaşlar.1 ay önce çene ameliyatı oldum doktorumla birçok çene ameliyatında birlikte çalışmışve korkan biri olarak birde ben hasta koltuğuna yattım abartıya kaçmadan size bu süreci anlatmak isterim.her ne kadar dokturumu tanısam,güvensem de ameliyat kararını almam kolay olmadı hocam sağolsun bu süreçte cesaretlenmemde çok katkısı olmuştur .benim esas problemim eklem ağrılarım ,beslenme zorluğu ve yüzümde son zamanlarda oluşan asimetriydi şuan da eser yok asimetriden, abartısız tanımakta zorlananlar dahi oldu :)gelelim tedavi kısmına ;cerrahi öncesinde 1yıl kadar birsüre ortodontik tedavi gördüm ki bu süre' kişiden kişiye değişmekte'.1 yılın sonunda dişlerim ameliyata hazır konuma geldi ve cerrahi süreç başladı .ameliyat kısmında anlatılcak bir şey yok mışım mışıl uyuyorsun sonrasına geçelim direk :) yapılan cerrahi işlem ile üst çene kemiğim öne ,alt çene kemiğim sola ve geriye alındı.ameliyat sonrası en büyük sıkıntı yüzünüzde oluşan şişlik olacaktır kaybolmasıda zaman alıyor. abartıldığı kadar ağrılı sıkıntılı bir süreç değil arkadaşlar ben 3.günü ayaklandım gayet iyiydim.ilk 2 gün ağrı ,gerginlik ve mide bulantısı şikayetleriniz olacaktır.onun dışındaki sıkıntınız 1 ay kadar ağzınız kapalı kalıcak ve buna bağlı ;açlık, sıvılardan bıkkınlık ve normal yemek yeme alışkanlığına olan özlem olcaktır.özetle şunu söyleyebilirim asla abartıldığı kadar zor bir süreç değil ki sonuçlarını gördükce herbir adımda iyi ki diyerek devam ediceksiniz.en büyük şansım hocamdır .işinde karakterin de sağlam duruşu olan ve her sorumu yanıtlayan aklımda bir soru işareti dahi kalmasına müsade etmeyen güleryüzlü ,enerjik hocam :) (doktorum hacettepe üniversitesinde plastik ve rekonstrüktif cerrahi anabilim dalında doç.dr.ersoy konaş)

X