Lise Yorum ve Soruları Örgün Eğitimin Yapıldığı Zorunlu Eğitim Öğretim Alanlarında Kılık Kıyafetteki Serbestlik

Eğitim-Öğretimde kılık kıyafet serbestliğinin, yararları mı fazladır? yoksa zararları mı fazladır?

• yararları fazla

OY: 0 0,0%
  • zararları fazla

OY: 2 100,0%

• Ankete Katılan
    2

zeynep8507

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2016
37
18
38
Eğitimini Bitirmiş ve şuan Dışardan bakan üçüncü bir kişi olarak yorumlarımı yazmak istedim.

Bizim zamanımızda tek düze kıyafet vardı. Ana okulunda mavi beyaz kareli, ilköğretim 5. sınıfa kadar önlük ve Sonrasında hep ceket gömlek falan devam etti. Bize bu üniformaları aldıklarında yıllarca giyerdik ve en önemlisi bennim kıyafetimin arkadaşımın kıyafetinden bir farkı yoktu. Ne önlüğünü ne ceketini ne gömleğini özenirdim. Ayrıca her bakan bizi öğrenci olduğumuzu anlardı tek düzeydik çünkü. Üniformamız kimliğimizdi.

Şimdilerde serbest olan kıyafet yönergesinde kendimce elle tutulur olumlu bir şey göremedim. Okullarımızda farklı gelir düzeylerine sahip ailelerin çocukları var. Alım gücü az ya da çok, durumu iyi ya da kötü tek bakışta elle gösterebilirim. Hadi bunu geçtim bu çocuklar diğerlerinde gördüğü kıyafetlere özenmeyecek mi, kendisininde olsun istemeyecek mi. Daha nice sebebler.

Hani eğitim-öğretimin kıyafetle sınırlandırılamayacağını savunanlarda var bir sürü ama ben onlardan değilim. Yeri gelince bardağın boş kısmından da bakmak gerek.

Ben bu şekilde düşünüyorum. Farklı fikirlere açığımdır. Yorumlarınızı bekliyorum ki hee yanlış düşünüyorum diyebileyim

Kesinlikle katılıyorum.. Hele ki ülkede çok farklı gelir düzeyinde insanlar varken böyle bir uygulama getirme bence de çok saçma.. Daha küçücükken çocuklar arasında özendirme olması çok kötü bir durum ne yazık ki..

X