ÖNEMLİ HAYAT TECRÜBELERİNİZ NELER?

Sakizzzz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
35
1
Hayatta edindiğiniz tecrübeleriniz ve vermek isteyeceğiniz tavsiyeleriniz neler olurdu meselâ, eğitim,sanat , aşk vb. her konuda olabilir.

Hayatta edindiğiniz tecrübeleriniz ve vermek isteyeceğiniz tavsiyeleriniz neler olurdu meselâ, eğitim,sanat , aşk vb. her konuda olabilir.
Şu an eskiye dönecek olursak köpek gibi ders çalışırdım ve hiç kimseye bağlanmazdım çünkü elinden kayıp gidince hiç bişey yapamıyosun etrafın kalabalık oluyo ama kendini yalnız hissediyosun bi de son olarak kimseye günevmezdim

Tam güvenebileceğiniz beş dost her şeye değer. Her şeyini paylaşabileceğin, sırlarına sadık kalabilecek, konuşmak istediğinde sabırla seni dinleyebilecek, iyi ve kötü günde yanında olabilecek, anlayışlı olup akıl verebilecek, söylediklerine inanıp değer verebileceğin dostlar. Dostlarımla çok eğleniyorum. Yakın akrabalarımdan ablam, kuzenim, görümcem, üniversiteden üç arkadaşım, birkaç yıldır tanıştığım meslek arkadaşlarımdan iki olmak üzere toplam 8 dostum var. Hayatınızda iyi insanlar biriktirin, dostlukları önemseyin.

Ekonomik özgürlüğün hayattaki en önemli şey olduğunu, helal kazancın bereketli olduğunu
Minimalist yaşamın daha fazla mutluluk getirdiğini
İnanç ve duanın hayatı anlamlandırdığını ve kolaylaştırdığını
İyi sevişebileceğin, yatakta kaliteli bir erkeğin büyük nimet olduğunu
Çocuklarımıza malımız gibi değil de Allah'ın bize emanetiymiş gibi düşününce iletişimin daha kolay olduğunu...

Son düzenleme:
Bu konuya daha fazla yazılması gerekirdi. Haydi kızlar!!! Burayı bir canlandıralım.

Bir kez daha konuyu öne çekelim. Kimse yok mu yaaa!!! İşte size hayat tecrübenizi aktarabileceğiniz konu başlığı.

Kimseyle çok çok çok iyi tanımadan evlenmeyin. Bir şeyi bir kez düşünürken evliliği 40 kez düşünün ama en ince ayrıntısına kadar. Ve asla mantık evliliği yapmayın kesinlikle sevdiğiniz insanla evlenin. Ailesini iyice ölçün tartın , insanlara davranışı , sosyal çevresi nasıl çok iyi gözlem yapın. Emin olun gelecekle ilgili herkes spoi verir. Nişanlıyken ayrılmak istediğiniz kişiden kesinlikle ayrılın :) Ve jet hızıyla uzaklaşın, arkanıza bakmayın :)

İş yerinde kimseye ilk 5-6 ay güvenip özel hayatınızı anlatmayın ve her işe ben bilirim diye atlamayın sonra bir bakmışsınız her iş sizin işiniz olmuş:)

Benden bu kadar :)

ne olursa olsun ekonomik özgürlük elinizde olmalı. ekonomik özgürlük olmayınca eşiniz eşinizin ailesi sizi hor görebiliyor. ben yöneticiyim çocuk yaptığım dönemde işi bırakmıştım bir baktım eşim eşimin ailesi daha önce davranmadıkalrı gibi davranmaya başladılar. Doğrudan boşanıyorum dedim çocuk falan dinlemem hemen ailesi eskisi gibi oldu. Kimseye taviz vermeyin yoksa başınıza çıkıyorlar

ne olursa olsun ekonomik özgürlük elinizde olmalı. ekonomik özgürlük olmayınca eşiniz eşinizin ailesi sizi hor görebiliyor. ben yöneticiyim çocuk yaptığım dönemde işi bırakmıştım bir baktım eşim eşimin ailesi daha önce davranmadıkalrı gibi davranmaya başladılar. Doğrudan boşanıyorum dedim çocuk falan dinlemem hemen ailesi eskisi gibi oldu. Kimseye taviz vermeyin yoksa başınıza çıkıyorlar
Çok çok haklısınız. Birde kızlar paralarınıza sahip çıkın eşlerinize sakın vermeyin buda tecrübeyle sabittir.

Çok çok haklısınız. Birde kızlar paralarınıza sahip çıkın eşlerinize sakın vermeyin buda tecrübeyle sabittir.
Çok çok çok doğru. EŞimin kartları da bende. Ben kendi maaşımla yetinmedim eşimin kartlarını da aldı :) Bu gerçekten çok iyi taktik birine bir harcama yapma gibi durumu olamıyor bu da yanlış birşey yapamayacağı anlamına geliyor. Etrafta çok duydum ben gidip başka kadınlara hediyeler alan. Bu olasılık kalkıyor.

Her zaman en çok kendinizi sevin bı kendinize değer verin bi kendinizi mutlu edin sonrası geliyor zaten herkes sevmeye değer vermeye başlar 🌿

Suriye' lilere acımayın. Ev, iş vermeyin. Bir an önce def olup gitsinler ülkemizden. Yarınlarımız için, istisnasız hepsi gitmeli...

X