Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Okul öncesi öğretmenleri bir bakabilir misiniz?

Neseliyimmm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2018
946
1.609
Şuan mimarım. Ancak bebeğim doğduktan sonra bu mesleği yaparken çocuğum ile pek ilgilenecek vakti bulamadığımı farkettim. O yüzden meslek değiştirmeyi düşünüyorum . Okul öncesi öğretmenliği hakkında bilgi almak istiyorum. Çalışma şartları nasıl? Atanmaları nasıl? Ve önerir misiniz ?

Mimarlık yaparken bulamadığınız vakti okul öncesi öğretmeni olunca mı bulacaksınız? :olamaz: çok zor.. atamaları fena değil ama okul öncesi mezunu sayısı o kadar arttı ki artık pek şans kalmadı atama konusunda. Özelde çalışırsaniz zaten hayattan sogursunuz, özel anaokullarinin çoğunun tek derdi veliye gösteriş yapmak, bunun için sürekli velilerle WhatsApp gruplarina foto atmalar, sürekli gösteri programları, ders dışı her boş vaktinizde bir pano birseyler hazırlayın aman boş bir dakikaniz olmasin vs derken o kadar yorucu ki eve döndüğünüzde kendi çocuğunuza tahammül edemezsiniz.. ayrıca ün yapmış büyük okulları tenzih ederim ama anaokulu sektörü "lisans mezunu" olmayan "öğretmen" çalıştırıp daha az maaş vermek istediği için lisans mezunlarına pek bakmazlar. devlete atanabilirseniz daha rahat tabi özelde kesinlikle önermem

Evet özel sektörde bu iş yapılmaz sanırım. Epey sıkıntılı gibi görünüyor özel sektör . Niyetim devlete atanmak. Mimarken atanamıyorum zira 88 ile atanamadım . Sadece 1 kişilik alım yapıldı. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Sabah 8 akşam 6 çalışıyorum ve bebeğimi gün içinde göremiyorum . Devlete atanmış olursam 3 yaşından itibaren sanırım çocuğu kendin ile götürebiliyormuşsun. Şuan kayınvalidemden de annemden de uzak bir şehirdeyim. Bakıcı ile anlaşamadığım için de işi bırakma noktasındayım ve birine bırakmak çocuğu hakikaten çok zormuş ... bebeğim olunca daha iyi anladım

Evet özel sektörde bu iş yapılmaz sanırım. Epey sıkıntılı gibi görünüyor özel sektör . Niyetim devlete atanmak. Mimarken atanamıyorum zira 88 ile atanamadım . Sadece 1 kişilik alım yapıldı. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Sabah 8 akşam 6 çalışıyorum ve bebeğimi gün içinde göremiyorum . Devlete atanmış olursam 3 yaşından itibaren sanırım çocuğu kendin ile götürebiliyormuşsun. Şuan kayınvalidemden de annemden de uzak bir şehirdeyim. Bakıcı ile anlaşamadığım için de işi bırakma noktasındayım ve birine bırakmak çocuğu hakikaten çok zormuş ... bebeğim olunca daha iyi anladım
Şöyle ki bir köy okuluna veya ilce gibi küçük biryerdeki bir okula atanirsaniz orda cogunlukla 4-6 yaş grubu çocukların sınıfı olur ve çocuğunuz 4 yaşına gelmeden o sınıflarda öğrenim görmeye başlar belki ama zorlanır. Çocukla kariyer planlamak gerçekten çok zor, okul öncesi öğretmenliği bir kadin için cok ideal ama devlete atanabilirseniz tabi, diğer türlüsü baya cesaret ve çelik gibi sinirler ister. Maddi olarak çok sarsılmazsaniz çocuğunuz 4-5 yaşına gelene kadar çalışma hayatına ara verip o en güzel yılları cocugunuzun yanı başına geçirmeniz ne iyi olurdu

X