Oğlumun kemik yaşı 4 çıktı 😔

Emirasaf21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2020
32
4
23
Merhaba arkadaşlar ben oğlumun bir sene kadar uzamamasindan dolayı doktora götürdüm 3 persentil geride dedi çocuk endokrinolojiye sevk edildi orda tahlil rutin işlemleri yapıldı film çekildi kemik yaşı 4 çıktı oğlum 9 temmuz 2018 doğumlu 16 kilo 102 cm normal vitamini ilaçları verdi d3 verdi 3 ay sonra hormon testi yapılacak dedi aranızda oğlum gibi çocuğu olan var mı süreç nasıl işleyecek

Doktora sorarak argivit şurup verebilirsiniz , konu ile ilgili bilgim yok maalesef

Çok geçmiş olsun öncelikle, kemik yaşının biraz daha küçük çıkması iyi bir durum, öncelikle bunu soyleyeyim. Oğlum da küçüklüğümden beri en alt persantil civarindaydi, kilosu en alt sınırın da altında. Endokrin takibinde yıllarca takip edildi ,ve sonunda bir doktor büyüme hormonunun eksik olduğunu tesbit etti. Şu an hormon tedavisi görüyor 13 yaşında, boyu ortalamaya cok yakin,kilosu az. Oğlumun da kemik yasi daha küçüktü, ve doktorumuz bunun iyi bir durum olduğunu söyledi.

benim oglumdan 1 yas kucuk benim oglumda 20 kilo boyuda uzun hic sorun etme ergenlikte belki hizli uzar saglikli oldumu dert etme

Benim kızım da Mart 2018 doğumlu 16 kilo anca oldu. Doğru düzgün hiçbir şey yemiyor. Yediği şeyler bı elin parmağını geçmez. İştah şurupları falan hiç biri fayda etmedi. Ama çiğ fındık,badem ve ceviz veriyorum her gün kilo aldırıyor. Size de tavsiye ederim

Doktora gotirdunuz mu ?
Kızım da çok zayofti hala zayif bir kışlada aylarca kalıyordu. Ama değerleri iyi çıktı gelişimi de sinirdaydi.

6 yaşında jimlastige gitti.
Şimdi 9 yaşında tenvanfoya gidiyor. Bu spora gittiği senelerde boy attı gelişimini yakaladı.

X