Nefret edilen tüyler hakkında tüm deneyim ve bildiklerim..

zendagimigzara

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2013
25
5
Evet arkadaşlar hepinize merhaba.. Yazım biraz uzun olabilir sıkılacak olanlar şimdiden kapatsın sayfayı.. Az sonra size tüm deneyimlerimi anlatacağım şu nefret edilen tüylerle ilgili. Forumda herkes bir şey yazmış ama kimse ya devamını getirmemiş ya cevap vermemiş ya da kulaktan duyma bilgiler yazmış.. Hal böyle olunca da ee yeter artık diyesim geldi.. Ha bir de araya reklam amaçlı üyelikler karışmıyor mu beni deli ediyor ! Neyse gelelim konuya
Yapı olarak tüylü biriyim ama hani vardır ya tüylüyüm deyip bi gıdım tüyü olmayanlardan değil.. O yüzden hayatımın çoğunu sizler gibi ne azaltıyormuş ne döküyormuş falanla geçirdim.
Ağda yaparken sorun yaşamayan biri olsam da (hatta hiç canım acımaz) ağda olayını sevmeyen birisiyim. Hormonlarıma baktırdım normal çıktı. Size böyle iyice anlatıyorum çünkü olayı kavramanızı istiyorum..
Gelelim deneyimlere.. ilk bu tüy yok etme olayına ağdayla giriştim ve hala ağdadayım. Evet sürekli yapıldığında etki ediyordur ama NORMAL düzeyde olanlara. Bizlere etki etmez. Umutlanmayın.Her adet sonrası soluğu ağdacıda aldım ve anladım ki bana ya da bize ağda sonrası malzemeler etki eder..
Ama gel zaman git zaman üşengeçliğimden bikini bölgeme jilet sürdüm ve öyle gitti..
Çene bölgemde tüyler çok yoğundu.. Oraya da ağda yaptım ve asla lazer değdirmedim şu anda bikini ve koltuk altıma lazerle devam ediyorum memnunum!
Şimdi gelelim çözümlere....
Başta yüz bölgem için bioderi 6 ay boyunca denedim hiç aksatmadan evet faydası oldu kıllar yumuşacık oldu seyreldi harikaydı ama ya bıraktıktan sonra?? Fosss Yani kullancam diyosanız ömrünüzün sonuna kadar kullancaksınız! Ne de olsa kapitalizm dünyası.. Sert kıllarınız varsa 6. aydan sonra kullanırsanız etkisi daha çok görülüyor.
Zaten sert kılları olamayanlarda ilk ayda gözle görülür azalma sağlar.

Turunç turunç turunç.. Bitkisel mucize denilebilir.. Genelde akdenizde bulunuyor forumda konusu vardı gerçekten ama kimse bilmiyor bir ben bilirim bir annem bilir:)
Annemde şu an sıfır. Bende çok azalttı sürekli yapamıyorum ama sık sık yaparsam azaltır eminim. (bunlar genital ve kol altı dışındaki uygulamalarım o bölgelere lazere gidiyorum demiştim az sonra lazere de değineceğim)

Kuzenim hürrem otu yağı kullanmıştı o da memnun kalmıştı gözle görülür sonuç vardı. Ki eminim bıraktıktan sonra da aynı sonuç kalmıştır çünkü onun tüyleri normaldi. Dediğim gibi piyasadaki çoğu ürün tüyleri döküyorum diyorsa evet döküyordur ama kime göre? Bir maymunun mu yoksa bir filin mi? Önce bunu düşünmek lazım.. :)

Aslan pençesi çayını hekimim de önerdi televizyonda bir doktor da önermişti ama adını hatırlamıyorum şu an ve 15 gündür kullanıyorum epey faydası olduğu için kullanıyorum aslında daha sonuçlarını size yazamayacağım o yüzden..

Tüyleri sarartma konusuna gelirsek..
Evet malesef ben de denedim o illet şeyi.
HÜSRAN kelimesi az kalır. YAPMAYIN! Bu dünyada öğrendiğim tek şey hayatımdan kimyasalları ne kadar uzak tutarsam o kadar iyi ! Kullananlar olduysa bilirler tüyleri sararttıktan 1 hafta sonra altlarından siyah tüyler uzuyor ve kalınlaştırıyor üstüne üstük eski halinden daha belirgin ve UZUN oluyor. UZAK DURUN aman diyim.

Zırnık var bir de duymuşsunuzdur belki..
Hızlı ve iğrenç ötesi kokulu bir şey. Ağdadan sonra yapılırsa %30 falan azlatıyor ama nasıl yakıyor nasıl tahriş ediyor anlatamam hem o kokusuna dayanmaktansa boşver ya böyle kalayım diyor insan o derece' ıyy anlatırken midem kalktı..
Zırnığın olayı şu: Eğer tüylerin üzerine sürdüyseniz 20 dakika bekletip ıslak bezle siliyorsunuz puff yok (tüyler o kokuya dayanamıyordur eminim..) Eğer ağdadan sonra yaparsanız dediğim gibi azaltıyor..

Gelelim herkesin belalısı lazer! Evet piyasa sahtekarla dolu! Sırf daha fazla para kazancam diye ısı düzeyini hep aynı tutanlar mı dersiniz tüylerin inatçıymış deyip kıvıran mı dersiniz ne dersiniz deyin.. Yapıyorlar.. Ne mi yapıyorsunuz canınızı emanet edebileceğinz kadar GÜVENİLİR kişilere gidiyorsunuz ve işin EHLİ olan. Aksi takdirde vayy halinize.. Forumda okuyorum yok alex işe yaramıyo diode lazere gitcem yok o olmadı iğneli oldu filan takmayın bunları kafaya, bi yer gözünüze kestirin ve o yer hakkında çok iyi konuşan 20 kişi bulun çok iyi tanımıyorsanız kimseyi. Ha alexmiş ha diodemuş demedim zaten o sizin kıl ve ten yapınıza bağlı olarak değişir ama iyi araştırın bu önemli yoksa 20 yıl da gitseniz bitmeeez.. Lazerde 2 yere gittim ve iki yerden de çok memnun kaldım ilk yeri değiştirmemin sebebi de çok güvendiğim birinin önerisiydi. Bunlara dikkat edin

Konu sonuna doğru gelecke olursak,ne mi yapıyoruz?

• Hayatımızdan kimyasalları çıkartıyoruz
  • Duş jelini bile kullanmayın derim o da kılları besler
  • Bir arkadaş dolunay epilasyonu konusu açmış takip edin cidden işe yarıyor!
  • Cildinizden yağlı şeyleri uzak tutun!
  • Ve bildiklerinize körü körüne gitmeyin aşağıdaki turunç tarifine aa ama içinde zeytinyağı var o uzatır diyeceksiniz ama doktor verdi bunu açıklayacak kadar bilimsel konuşamayacağım o yüzden çok körü körüne inanmayın her şey değişebilir! :)

Uzun oldu ama umarım yararı olur sizlere sorularınız olursa cevaplarım iyi akşamlar :)

NOT : Turunç tarifini soran olur belki 5-6 tane turuncu robottan geçirip bir parmak geçene kadar zeytinyağı koyuyorsunuz bi kavanozda 6 ay güneş gören yerde bekletiyorsunuz ya da ağda sonrası hemen suyunu sürüyorsunuz bu kadarr. Sık sık kullanılırsa daha çabuk etki eder.

Aslan pençesi çayından haberdar ederim ama kullanacak olanlar varsa adetken içmemelerini öneririm adeti kesiyor ben de anlamadım...

Son düzenleme:
X